🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل OpenAI: بیت کوین یک گام «بسیار منطقی» در درخت فناوری است

در طی قسمتی از The Joe Rogan Experience، آلتمن هیجان خود را در مورد بیت کوین ابراز کرد و همچنین گفت که به شدت با CBDC ها مخالف است.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI می گوید بیت کوین (BTC) یک گام “بسیار منطقی” در درخت فناوری است که از کنترل دولت خارج است و در عین حال به مبارزه با فساد نیز کمک می کند.

آلتمن در قسمت ۶ اکتبر به جو روگان گفت: “من در مورد بیت کوین هیجان زده هستم.” تجربه جو روگان پادکست.

من فکر می کنم این ایده که ما یک ارز جهانی داریم که خارج از کنترل هر دولتی است، گامی بسیار منطقی و مهم در درخت فناوری است.»

مصاحبه گسترده رئیس OpenAI با لوگان، افکار او را در مورد بیت کوین به عنوان ارز ذخیره جهان و نگرانی های مربوط به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پوشش می دهد.

آلتمن، که همچنین بنیانگذار WorldCoin است، گفت که انتقال به یک “دنیای فعال از نظر فناوری” که شامل بیت کوین است می تواند به کاهش فساد کمک کند.

آلتمن می‌گوید: «یکی از چیزهایی که من مشاهده کرده‌ام، و مطمئناً بسیاری دیگر، این است که فساد مانعی باورنکردنی برای انجام هر کاری برای پیشبرد جامعه است.»

او گفت: «اما برای مثال، اگر پرداخت‌ها دیگر در یک کیسه پول نقد نباشد، بلکه به‌صورت دیجیتالی انجام می‌شود، و کسی می‌تواند جریان آن‌ها را کنترل کند، حتی اگر از بیت‌کوین استفاده می‌کند.» در دنیا. :

من فکر می کنم این مانند کاهش فساد است.»

در همین حال، لوگان خوش‌بینی خود را نسبت به بیت‌کوین ابراز کرد و معتقد بود که علیرغم شک و تردید در صنعت ارزهای دیجیتال، پتانسیل تبدیل شدن به یک «ارز قابل دوام جهانی» را دارد.

ارز دیجیتال واقعا جذاب بیت کوین است. برای من، فکر می‌کنم این ارز بهترین شانس را برای تبدیل شدن به یک ارز قابل دوام جهانی دارد. محدودیتی برای اینکه چقدر می‌توانید خارج کنید وجود دارد. [and] مردم خودشان آن را استخراج می کنند [computer]”

لوگان افزود: “این برای من بسیار جذاب است. من این واقعیت را دوست دارم که اجرا شد.”

اما آلتمن مدت ها قبل از پادکست حامی بیت کوین بوده است. در یک پست وبلاگی یک دهه پیش، آلتمن استدلال کرد که دنیایی که با بیت کوین معامله می شود شفاف تر می شود.

آلتمن گفت: «دنیایی که همه ما می‌توانیم با بیت کوین تراکنش کنیم، شفاف‌تر خواهد بود، با شفافیت مالی بسیار بهتر. این احتمالاً فساد را بیش از همه کاهش می‌دهد».

لوگان و آلتمن در مورد CBDC “بسیار نگران” هستند و جنگ کریپتو ایالات متحده را محکوم می کنند

در همین حال، آلتمن و لوگان هر دو گفتند که “به شدت مخالف” CBDC هستند و از تبدیل شدن ایالات متحده به یک ایالت نظارتی ابراز نگرانی کردند.

لوگان استدلال کرد که CBDCها می توانند به دولت ها کنترل بیشتری بر نحوه خرج کردن پول خود توسط مردم بدهند.

من در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و نحوه پیوند آنها با امتیازات اعتباری اجتماعی بسیار نگران هستم.

مربوط: چارچوب CBDC باید از حریم خصوصی کاربر و آزادی مالی محافظت کند – کمیسیونر BIS

آلتمن اضافه کرد که از مدیریت اخیر دولت ایالات متحده در صنعت ارزهای دیجیتال تحت تأثیر قرار نگرفته است.

او گفت: “خیلی چیزها وجود دارد که من از کارهایی که اخیراً دولت ایالات متحده انجام داده متأسفم و فکر می کنم جنگ با ارزهای دیجیتال تفاوتی ندارد.”

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ می شود


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا