🚨 اخبار ارز دیجیتال

استراتژی سرمایه گذاری خرید و نگهداری «فقط بیت کوین» در بلندمدت از آلت کوین ها بهتر است – تحلیل نشان می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گذشته از چند بار از سال ۲۰۱۵، زمانی که آلت کوین ها بهتر از بیت کوین عمل کردند، داده های تاریخی نشان می دهد که استراتژی سرمایه گذاری «فقط بیت کوین» بسیار خوب عمل کرده است.

آلت‌کوین‌ها ویژگی‌های متنوع و نوآورانه، پیشرفت‌های فناوری امیدوارکننده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بالقوه پرسود را ارائه می‌دهند.

در طول این زمان که معمولاً به عنوان فصل آلتکوین شناخته می شود، مواقع زیادی وجود دارد که آلتکوین های خاص سودهای قابل توجهی نسبت به بیت کوین (BTC) ثبت می کنند. با این حال، تجزیه و تحلیل K33 Research نشان می دهد که «فقط بیت کوین» استراتژی سرمایه گذاری بهتری نسبت به سبد آلتکوین در بلندمدت است.

سبد آلت کوین در درازمدت عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین دارد

بیت کوین سه چرخه متوالی صعودی و نزولی داشته است که از سال ۲۰۱۳ شروع شده و در آخرین چرخه در سال ۲۰۲۱ به پایان می رسد. در هر چرخه، قیمت بیت کوین در یک بازه زمانی بسیار کوتاه (معمولا ماه ها) پس از گذر از اوج چرخه قبلی، به صورت سهموی افزایش می یابد.

در سال ۲۰۱۳، بیت کوین در حدود ۱۱۷۵ دلار به اوج خود رسید و به دنبال آن یک روند نزولی دو ساله دنبال شد. در آن زمان، بازار آلت کوین در مراحل ابتدایی خود بود. ورودی ارز فیات به بیت کوین محدود بوده است و صرافی هایی که بیت کوین را به آلت کوین تبدیل می کنند نادر بوده است.

با این حال، تا پایان سال ۲۰۱۵، آلتکوین های بسیاری از جمله اختراع اتریوم متولد شدند. چندین صرافی نیز برای پشتیبانی از تبدیل بیت کوین به ارزهای دیجیتال دیگر ایجاد شده است که راه را برای بازار آلت کوین هموار می کند.

بازار گاوی آلت کوین در آوریل ۲۰۱۷ زمانی که قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۳ فراتر رفت آغاز شد. در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، رونق ICO اتریوم و هیاهوی سرمایه گذاری خرده فروشی XRP ریپل، فصل آلتکوین را به همراه داشت و بسیاری از توکن ها تا ژانویه ۲۰۱۸ از بیت کوین پیشی گرفتند.

با وجود این، آلت‌کوین‌ها متحمل ضررهای نسبتاً بزرگ‌تری نسبت به بیت‌کوین در عواقب بازار صعودی شدند. پیشنهاد شد که افزایش آلت‌کوین‌ها عمدتاً به این دلیل است که کاربرانی که آلت‌کوین‌ها را می‌خرند و انتظار سودهای بالاتر در بازار صعودی بیت‌کوین را داشتند.

نمودار ارزش بازار بیت کوین و آلتکوین نشان می دهد که در طول بازار نزولی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، بیت کوین پس از بهبودی از ۳۲۵۰ دلار در اواخر سال ۲۰۱۸، حمایت نزدیک به ۶۵۰۰ دلار پیدا کرد. من اینجا هستم. با این حال، آلت‌کوین در بیشتر دوره‌های بازار همچنان نزدیک به پایین‌ترین حد خود شناور بود. این یک بازار نزولی است و تنها پس از اینکه بیت کوین از قله قبلی خود یعنی ۲۰۰۰۰ دلار عبور کرد، روند معکوس شد.

قیمت بیت کوین (بالا) و ارزش بازار آلت کوین (پایین). منبع: TradingView

K33 Research عملکرد سرمایه‌گذاری ۱ دلار در هر یک از ۱۰۰۹ آلتکوین برتر را بر اساس ارزش بازار در CoinMarketCap از سال ۲۰۱۵ و سرمایه‌گذاری به همان میزان در بیت کوین در همان زمان محاسبه کرد.

ارزش سبد آلتکوین فعلی حدود ۷۰۰۰ دلار است، در حالی که استراتژی فقط بیت کوین ارزش ۵۰۰۰۰ دلار دارد.

عملکرد آلت کوین و بیت کوین از سال ۲۰۱۵. منبع: K33 Research

آلت کوین ها معمولاً روایت محور هستند و بسیاری از روایت ها با تکامل بازار از بین می روند. به عنوان مثال، توکن های مبتنی بر حریم خصوصی در سال ۲۰۱۷ بسیار محبوب بودند، اما بررسی های نظارتی آنها را از ۱۰۰ رتبه برتر بر اساس ارزش بازار خارج کرده است.

به طور مشابه، بسیاری از توکن‌های DeFi مانند Compound (COMP) و Thorchain (RUNE) که در سال ۲۰۲۰ در بازار ظاهر شدند، به دلیل کاهش استفاده از DeFi و تقاضای ناشی از آن برای نگهداری توکن‌های حاکمیتی غیر بازده، از فهرست برتر ارزهای دیجیتال خارج شده‌اند.

آلت کوین ها نیز در معرض نوسانات و تغییرات غیرقابل پیش بینی هستند زیرا اکثر توکن ها با عدم قطعیت نظارتی همراه هستند. آلت‌کوین‌های مختلف ممکن است فصل‌های خود را در زمان‌های مختلف تجربه کنند، و مدت زمان فصل‌های آلت‌کوین می‌تواند به‌طور قابل توجهی متفاوت باشد، بنابراین سرمایه‌گذاران برای کسب سود به زمان‌بندی عالی نیاز دارند.

تحلیلگران K33 دریافته‌اند که بیش از دو سوم از ۱۰۰۹ پروژه آلت‌کوینی که از سال ۲۰۱۵ توانسته‌اند در رتبه‌بندی ۱۰۰ رتبه‌بندی برتر ارزش بازار قرار بگیرند، غیرفعال هستند. تنها ۹.۱۱ درصد از این آلتکوین ها بازده مثبت داشتند و تنها حدود ۱.۵ درصد از بازده ۵۰ برابری بیت کوین فراتر رفتند.

عملکرد ۱۰۰۹ ۱۰۰ آلتکوین برتر بر اساس ارزش بازار از سال ۲۰۱۵ تاکنون. منبع: K33 Research

این گزارش می افزاید که از سال ۲۰۱۵، تنها دو سرمایه گذاری آلت کوین به سود تبدیل شده است. اتریوم (ETH) و XRP (XRP) در سال ۲۰۱۷ عملکرد بهتری داشتند و به استراتژی‌های آلتکوین برتری قابل توجهی دادند و در سال ۲۰۲۱، سبدهای آلت‌کوین برای مدت کوتاهی به ارزش بیت کوین Dogecoin (DOGE) و Shiba Inu (SHIB) در طول تبلیغات تبلیغاتی نزدیک شدند.

قابل ذکر است که آلت کوین ها به استثنای اتریوم در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، زمانی که بیت کوین از مارس ۲۰۲۳ به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار بهبود یافت و به بالاترین سطح تاریخ ۶۹,۰۰۰ دلار رسید، سودهای نسبتاً ضعیفی را ثبت کردند.

تسلط بیت کوین به طور مثبت رخ می دهد

علاوه بر شکست بیت کوین از بالاترین سطح تاریخ، شاخص قوی دیگری که می تواند به شناسایی روند معکوس شدن طولانی مدت در آلت کوین ها کمک کند، سطح تسلط بیت کوین است که از سطوح بحرانی خارج می شود.

فصول آلت کوین در دو چرخه اخیر با تسلط بیت کوین زیر ۶۰ درصد مشخص شده است. پس از معکوس شدن روند صعودی، تسلط بیت کوین با ارزش بالای بازار آلتکوین همزمان شد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به استثنای بیت کوین (بالا) و تسلط BTC در بازار ارزهای دیجیتال (پایین). منبع: TradingView

اگر تاریخ تکرار شود، تسلط بیت کوین می تواند حتی بیشتر شود در حالی که آلت کوین ها عملکرد ضعیفی دارند.

به لطف پر کردن بیت کوین ETF بلک راک، جایی برای ضررهای بیشتر آلتکوین وجود دارد زیرا تسلط بیت کوین از سطح ۵۰ درصد در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۳ عبور کرد، یک نقطه مقاومت تاریخی مهم.

تسلط بیت کوین در نیمه دوم آخرین بازار نزولی که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ ادامه داشت به بیش از ۷۰ درصد رسید. از سوی دیگر، بیت کوین عملکرد نسبتاً خوبی داشت و قیمت آن بالاتر از پایین ترین سطح خود در سال ۲۰۱۸ یعنی حدود ۳۲۵۰ دلار بود. تحقیقات K33 همچنین نشان می‌دهد که آلت‌کوین‌ها در این دوره عملکرد قابل‌توجهی نداشتند و در پایان به پایین‌ترین حد خود رسیدند.

مرتبط: صنعت کریپتو به دلیل تنظیم‌کننده‌ها، «مقدر» است که BTC محور باشد: مایکل تالر

تحلیلگران K33 Research در گزارشی گفتند که پورتفولیوهای آلتکوین پتانسیل ایجاد بازده اضافی در بیت کوین را با “زمان بندی بازار یا انتخاب برندگان آلت کوین” دارند، اضافه کردند که این امر ضروری است. Anders Helseth، معاون تحقیقات در K33 Research گفت. سکه تلگراف در مورد DCA،

تجارت تهاجمی‌تر با احساسات بازار می‌تواند بازدهی بالاتری را ایجاد کند، اما نیاز به احتیاط زیادی دارد و بدیهی است که ریسک بیشتری دارد.

با توجه به اینکه بیت کوین در بلندمدت از آلتکوین ها بهتر عمل کرده است، یک استراتژی سرمایه گذاری موثر برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می تواند میانگین هزینه دلار (DCA) برای بیت کوین باشد.

DCA به معنای سرمایه‌گذاری یک مبلغ ثابت به طور منظم در یک دارایی خاص بدون توجه به قیمت سرمایه‌گذاری، میانگین‌گیری اصل سرمایه و حذف نیاز به زمان‌بندی بازار است. Helseth از تحقیقات K33 در مورد استراتژی بیت کوین DCA اظهار نظر کرد و گفت: “این یک استراتژی سرمایه گذاری رمزنگاری هوشمند، بسیار ایمن و ساده است.”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا