🚨 اخبار ارز دیجیتال

داده‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین نشان می‌دهد که ماینرها با کاهش درآمد، بیت کوین را تخلیه می‌کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماینرهای بیت کوین از اوایل ژوئن اقدام به فروش بیت کوین کرده اند که می تواند فشار بیشتری بر قیمت بیت کوین وارد کند.

داده های زنجیره ای بیت کوین شواهدی را ارائه می دهد که استخراج کنندگان بیت کوین در حال تخلیه دارایی های خود هستند. عوامل موثر بر فشار فروش عبارتند از کاهش درآمد ناشی از سرد شدن فعالیت Ordinals، و همچنین سختی استخراج و رسیدن به بالاترین میزان هش ریت.

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، “ماینرها در حال ارسال هزاران سکه به صرافی ها هستند.”

طبق داده‌های Glassnode، جریان استخراج‌کننده بیت‌کوین (BTC) به صرافی‌ها در ۳ ژوئن به بالاترین حد سه ساله رسید و آخرین بار در بازار صعودی اوایل سال ۲۰۲۱ مشاهده شد.

داده‌های سنجه‌های سکه همچنین افت معیار عرضه یک‌هاپ ماینر را نشان می‌دهد که میزان بیت کوین ذخیره‌شده در آدرس‌هایی را که از استخرهای استخراج سکه دریافت می‌کنند، اندازه‌گیری می‌کند.

این اندیکاتور از ماه می ۲۰۲۳ روند صعودی ثابتی را در ذخایر معدنچی ثبت کرده است. با این حال، ماینر روند انباشت خود را در هفته دوم ژوئن معکوس کرد.

عرضه تک هاپ برای استخراج کنندگان بیت کوین.منبع: Coinmetrics

افزایش سختی استخراج و کاهش فعالیت Ordinal

دشواری استخراج بیت کوین، معیاری برای یافتن بلاک های جدید در شبکه بلاک چین بیت کوین، در اوایل ژوئن به رکورد بالایی رسید.

سختی بیت کوین به طور مرتب تنظیم می شود به طوری که به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه می شود. با افزایش قدرت محاسباتی شبکه، دوباره تنظیم می شود تا استخراج را دشوارتر کند و بالعکس.

میزان سختی هر ۲۰۱۶ بلوک یا تقریباً هر دو هفته یکبار تنظیم می شود و بر اساس کل قدرت محاسباتی شبکه یا نرخ هش است. تعدیل نهایی در ۳۱ می انجام شد و سختی کل را ۳.۳۹٪ افزایش داد.

دشواری استخراج بیت کوین منبع: Blockchain.com

افزایش دشواری بیت کوین می تواند درآمد ماینرها را کاهش دهد، به سودآوری آسیب برساند و ضرر را افزایش دهد.

علاوه بر این، رقابت بین ماینرها از زمان آخرین تنظیم سختی، با افزایش هش ریت شبکه به رکورد ۳۸۱ اگزاهش در ثانیه در ۱۱ ژوئن تشدید شده است. تعدیل سختی بعدی که برای این هفته برنامه ریزی شده است می تواند بر فشار فروش بیفزاید. .

فعالیت بیت کوین Ordinal که به رشد درآمد ماینرها کمک کرده بود، در ماه می کاهش یافت که منجر به کاهش درآمد ماینرها شد. مجموع هزینه های پرداخت شده برای ثبت نام های معمولی بیت کوین به پایین ترین حد در دو ماه گذشته رسید و حجم معاملات در بازار توکن های غیرقابل تعویض روند مشابهی را نشان داد.

بر اساس داده‌های Glassnode، میانگین درآمد هفت روزه ماینرها از بالاترین سطح ماه می ۳۳.۹ میلیون دلار به ۲۵.۸ میلیون دلار در اوایل ژوئن کاهش یافت.

میانگین متحرک ۷ روزه درآمد استخراج کننده بیت کوین (نارنجی) و قیمت بیت کوین (سیاه).منبع: Glassnode

ژوئن همچنین آغاز تابستان بود، با دمای گرم در نیمکره شمالی و هزینه های بالای برق فشار زیادی را بر برخی از مزارع معدن وارد کرد.

در سال ۲۰۲۲، موج گرمای تابستان، معدنچیان در تگزاس را مجبور کرد تا به طور موقت فعالیت خود را تعطیل کنند. طبق گزارش ها، تگزاس حدود ۱۵ درصد از ظرفیت معدنی ایالات متحده را تشکیل می دهد.

موج گرما ممکن است در سال ۲۰۲۳ بدتر شود و منجر به کاهش نرخ هش ماینینگ شبکه شود.

مربوط: استخراج کنندگان بیت کوین از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۵۰ میلیارد دلار از پاداش ها و کارمزدهای بلوک بیت کوین به دست آورده اند

شناسایی سطوح استرس معدنچی

در حال حاضر، هزینه تولید بیت کوین با سخت افزار استخراج موجود بین ۳۵۵۳۲ تا ۲۱۲۴۴ دلار است. روند نزولی نرخ هش استخراج بیت کوین ممکن است محدود شود زیرا قیمت بیت کوین بالای ۲۵۰۰۰ دلار ادامه دارد.

با این حال، اگر شرایط در تابستان بدتر شود و هزینه‌های ماینینگ بدون افزایش متناسب قیمت بیت‌کوین افزایش یابد، صنعت می‌تواند به حالت تسلیم که با فروش سریع بیت‌کوین و هش‌ریت شبکه کمتر مشخص می‌شود، بازگردد.

نمودار قیمت بیت کوین با نشانگر هزینه تولید. منبع: TradingView

علاوه بر این، در حالی که نرخ هش بیت کوین همچنان در حال افزایش است، شاخص قیمت هش بیت کوین (ارزش بازار به ازای هر واحد قدرت هش) در ماه مه به میزان قابل توجهی کاهش یافت و تقاضا برای سخت افزار استخراج را کاهش داد.

طبق به‌روزرسانی شاخص هشرات، «هش قیمت» [PH] پس از رسیدن به میانگین ۸۲.۲۳ دلار برای هر نفر در روز در ماه مه، برای اولین بار از اواسط مارس به زیر ۷۰.۰۰ دلار برای هر نفر در روز رسید. این کاهش ۱۴.۸ درصدی است.

باید دید این کاهش تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و آیا فعالیت بیت کوین Ordinals در این مدت بازمی گردد یا خیر.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا