اخبار ارز دیجیتال

داده‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین نشان‌دهنده شباهت‌های مهم بین افزایش قیمت بیت‌کوین در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۳ است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بررسی داده های بیت کوین از بازار صعودی ۲۰۱۹ بینش ارزشمندی را در مورد سطوح پشتیبانی فعلی BTC و اهداف صعودی قیمت ارائه می دهد.

افزایش اخیر قیمت بیت کوین (BTC) از ۱۶۵۰۰ دلار به ۲۵۰۰۰ دلار را می توان به فشار کوتاه در بازار آتی و پیشرفت های اخیر اقتصاد کلان نسبت داد. نشان می دهد که بسیاری از خریداران علاقه مند (از جمله نهنگ ها) کنار گذاشته شده اند.

صعود اخیر به ۲۵۰۰۰ دلار شباهت های زیادی با رالی بازار نزولی در سال ۲۰۱۹ داشت، زمانی که قیمت بیت کوین ۳۳۰ درصد از پایین ترین سطح ۳۲۵۰ دلار در نوامبر ۲۰۱۹ به بالاترین رقم در حدود ۱۴۰۰۰ دلار رسید. جفت بیت کوین/دلار آمریکا اخیراً نسبت به پایین‌ترین حد خود در نوامبر ۲۰۲۲، ۶۰ درصد افزایش یافته است.

شاخص‌های زنجیره‌ای و بازار مرتبط با رالی ۲۰۱۹ سیگنال‌های متفاوتی درباره ادامه روند صعودی بیت‌کوین ارسال می‌کنند. با این وجود، دلایل قوی وجود دارد که باور کنیم بازار به نقطه اوج بحرانی رسیده است که یا بازار را به یک بازار صعودی کامل تبدیل می‌کند یا به یک روند نزولی بلندمدت بازمی‌گردد.

برای درک عملکرد فعلی قیمت در برابر بازار صعودی ۲۰۱۹، بیایید به پنج شاخص برتر نگاهی بیندازیم.

بیت کوین با سطوح معاملاتی تاریخی مقابله می کند

قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA) در ۱۹۶۰۰ دلار است که می تواند معامله گران کاغذی را که به دنبال باز کردن موقعیت های خرید هستند، تقویت کند. از لحاظ تاریخی، این اندیکاتور به عنوان یک خط محوری صعودی-نزولی عمل می‌کرده است، با شکست‌های بالای آن صعودی و بالعکس.

BTC/USD احتمالاً میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را در زمان شکست مجدداً آزمایش می کند و تا ۱۹۵۰۰ دلار تصحیح می کند. با این حال، در سال ۲۰۱۹ اینطور نبود، زیرا قیمت ها بدون عقب نشینی به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به حرکت بالاتر ادامه دادند.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه.منبع: Trading View

در همان زمان، معامله گران ممکن است میانگین متحرک هفتگی ۲۰۰ دوره را ۲۵۱۰۰ دلار نگاه کنند. قیمت بیت کوین تا نوامبر ۲۰۲۲ هرگز زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای نزول نکرده است و به دست آوردن مجدد این سطح می تواند خریداران فناوری را تشویق کند تا به این باند بپیوندند.

با این حال، معامله گران ممکن است تا زمانی که یک شکست رخ ندهد، در حاشیه باقی بمانند. نرخ های تامین مالی برای قراردادهای سوآپ دائمی در حال حاضر خنثی است، که نشان می دهد معامله گران منتظر تایید هستند.

معامله گر کریپتو توییتر Immortal دریافته است که با توجه به روند صعودی فعلی نسبت به سال ۲۰۱۹، بازار تنها در “نقطه نیمه راه” قرار دارد. ۹ نوامبر ۲۰۲۳ پایین.

سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۳ را با زمان‌های برتر محلی مقایسه کنید. منبع: توییتر

Immortal می گوید که اگر فراکتال جدول زمانی ۲۰۱۹ برای سال ۲۰۲۳ صادق باشد، BTC/USD می تواند تا ماه مارس به ۴۶۰۰۰ دلار افزایش یابد.

نوسانگر نسبت عرضه استیبل کوین نزدیک به بالاترین سطح در سال ۲۰۱۹

نوسانگر نرخ عرضه استیبل کوین بیت کوین (SSR) قدرت خرید بازار را اندازه گیری می کند. این اندیکاتور نسبت سرمایه بازار بیت کوین به عرضه استیبل کوین را اندازه گیری می کند. مقدار کم برای نوسانگر SSR نشان دهنده قدرت خرید بالای استیبل کوین است. برعکس، جهش های متریک نشان دهنده شرایط خرید بیش از حد است.

افزایش قیمت بیت کوین در فوریه ۲۰۲۳ باعث شد تا نوسانگر SSR به سطوحی برسد که از سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ مشاهده نشده بود. این شاخص نشان می دهد که روند مثبت ممکن است به زودی پایان یابد. احتمال کمی وجود دارد که آخرین فشار به سمت سطح روانی ۳۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

با این حال، این داده ها ممکن است با کمی نمک در نظر گرفته شوند زیرا سرکوب نظارتی بر روی استیبل کوین BUSD به میزان قابل توجهی عرضه آن را کاهش داده است. ممکن است نوسانگر SSR را برای نشان دادن شرایط خرید بیش از حد تحریف کرده باشید.

نوسانگر نرخ عرضه استیبل کوین بیت کوین (SSR).منبع: Glassnode

یکی از بزرگترین نگرانی های موج فعلی عدم خرید نهنگ است. برخلاف سال ۲۰۱۹، تعداد و دارایی آدرس های بیت کوین بالای ۱۰۰۰ بیت کوین افزایش یافت زیرا قیمت ها از پایین افزایش یافت و نهنگ ها در رالی فعلی فروخته شدند. اختلاف بین تعداد نهنگ ها و قیمت ها نگرانی هایی را در مورد پایداری این روند مثبت ایجاد می کند.

تعداد آدرس های BTC با موجودی ۱۰۰۰ یا بیشتر.منبع: Glassnode

داده ها نکات کلیدی را برای گاو نر و خرس ها برجسته می کند

سرمایه گذاران موقعیت های برنده خود را در روند عقب نشینی در یک روند صعودی افزایش می دهند. این زمانی نشان داده می شود که شاخص نرخ بازده مخارج (SOPR) بالای ۱ باشد. برعکس در یک روند نزولی اتفاق می افتد، با تجمع خرس ها و تسلط بر بازار. یک متقاطع متریک بالای ۱ یک سیگنال معکوس روند بالقوه است.

میانگین متحرک ۷ روزه اندیکاتور SOPR تنظیم شده گلاسنود، احتمال معکوس روند نزولی را نشان می دهد. زمانی که بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۳ قیمت ۲۰۸۰۰ دلار را شکست، این اندیکاتور صعودی شد. این اندیکاتور سطح حمایت بحرانی را با قیمت بیت کوین در ۲۱۸۰۰ دلار دوباره آزمایش کرد که یک سطح حمایتی کلیدی برای یک روند صعودی پایدار است.

مربوط: بیت کوین به صورت هفتگی، ماهانه با روند صعودی کلان در معرض خطر بسته می شود

میانگین متحرک ۷ روزه شاخص SOPR تنظیم شده بیت کوین.منبع: Glassnode

به همین ترتیب، قیمت بالاتر از سطح متوسط ​​خرید دارندگان کوتاه‌مدت و بلندمدت است، سیگنال دیگری از تغییر احتمالی روند به نقطه اوج مهمی رسیده است.

این معیار همچنین نشان می‌دهد که احتمالاً یک روند صعودی بالقوه ظاهر می‌شود در حالی که قیمت از سطح حمایت‌های ۲۱۸۰۰، ۲۰۸۰۰ و ۱۹۶۰۰ دلار می‌شکند.

بسته شدن یک هفته بالای ۲۵,۱۰۰ دلار می تواند مشتقه ها و معامله گران فنی را تشویق کند تا روند صعودی فعلی را آغاز کنند، اما برخی علائم هشداردهنده وجود دارد که ممکن است بازار در حال افزایش بیش از حد باشد. راه حل سریع برای سطح حمایت پایین تر را نمی توان رد کرد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا