اخبار ارز دیجیتال

داده های زنجیره ای بیت کوین نشانه های اولیه را نشان می دهد که بیت کوین در پایین است

هدف گاوهای BTC تایید ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان پشتیبانی است زیرا داده‌های جدید زنجیره‌ای شروع به نشان دادن پایین بودن احتمالی می‌کنند.

حمایت از قیمت بیت کوین (BTC) ممکن است برای برخی از معامله گران روانی باشد، اما آمار پشتیبان بیت کوین بیش از ۲۰۰۰۰ دلار در یک هفته، حمایت از قیمت است، یک روند نزولی جدید. یک شاخص قوی از بازار. چندین نقطه داده بیت کوین می تواند سطح حمایت ۲۰،۰۰۰ دلاری را ایجاد کند. .

بیت کوین در هفته گذشته به بالاترین حد خود یعنی ۲۰۹۶۱ دلار رسید. با این حال، روند صعودی نتوانست حمایت ۲۱۰۰۰ دلاری را حفظ کند و شکست دهد و رالی فروکش نکرد. در نتیجه واکنش های منفی و رد، گلاسنود در آخرین گزارش خود تحلیل می کند که آیا بیت کوین به پایین ترین سطح بازار نزولی رسیده است یا خیر.

توزیع قیمت محقق شده

قیمت واقعی بیت کوین نشان دهنده میانگین هزینه پرداخت شده توسط خریدار برای بیت کوین نگهداری شده است. اگر قیمت بیت کوین کمتر از قیمت واقعی کاربر باشد، از نظر فنی با ضرر غیر واقعی مواجه می شوید. برای جلوه بصری، توزیع قیمت واقعی UTXO درصد عرضه توزیع شده در قیمت خرید را نشان می دهد.

بازار نزولی ۲۰۱۹ نشان داد که ۳۰ درصد از کل عرضه بیت کوین در محدوده قیمت واقعی متمرکز شده است. آوریل ۲۰۱۹ آغاز یک بازار صعودی جدید با قیمت های بالاتر از قیمت های واقعی بود.

توزیع قیمت بیت کوین UTXO در آوریل ۲۰۱۹ محقق شد. منبع: Glassnode

با نگاهی به بازار فعلی و استفاده از همین روش، قیمت واقعی بیت کوین بین ۱۷۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار با ۲۰ درصد عرضه متمرکز شده است. این نشان می دهد که ممکن است به توزیع مجدد بیشتری نیاز باشد، اما تثبیت مهم است و پایه نگهدارنده انعطاف پذیر را برجسته می کند.

بیت کوین UTXO در اکتبر ۲۰۲۲ به توزیع قیمت دست یافت. منبع: Glassnode

چند وقت تا استراحت؟

مدل ارزش گذاری بیت کوین ممکن است به دوره ای مانند آوریل ۲۰۱۹ اشاره کند. بر اساس داده های تاریخی، چرخه های قبلی شاهد باندهای قیمتی تحقق یافته به مدت ۵.۵ تا ۱۰ ماه بوده اند. در چرخه فعلی، بیت کوین تنها برای حدود سه ماه در محدوده است. این بدان معناست که شکست بعدی تنها پس از چند ماه معاملات ثابت ممکن است رخ دهد.

یک مدل ارزش گذاری بیت کوین تاریخی با محدوده قیمت واقعی.منبع: Glassnode

مربوط: قیمت بیت کوین قبل از FOMC به “دوبل بالا” می رسد

دارندگان بلندمدت هنوز سودآور هستند

استفاده از توزیع های قیمت واقعی از دیدگاه دارندگان بلندمدت و کوتاه مدت نیز می تواند بینشی را ایجاد کند. دارندگان بلندمدت در حال حاضر اکثریت عرضه سود را تشکیل می دهند. این به معنای استرس کمتری برای فروش است و اگر این کار را انجام دهید سود خواهید داشت. کل عرضه سود ۵۶ درصد است اما برای دارندگان بلندمدت ۶۰ درصد است.

کل عرضه سود و عرضه دارندگان سود بلند مدت.منبع: Glassnode

در حالی که چرخه های قبلی بازار بیشتر از دوره فعلی به طول انجامیده است، ما شاهد نشانه های مکرر شکست هستیم. و با توجه به اینکه دارندگان بلندمدت بخش عمده ای از عرضه سود را تشکیل می دهند، فشار فروش در صورت وقوع یک رویداد فروش آتی به احتمال زیاد حداقل خواهد بود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا