اخبار ارز دیجیتال

داده های زنجیره ای بیت کوین و افزایش اخیر قیمت بیت کوین به اکوسیستم سالم تر اشاره می کند

نشانه‌های مثبت بهبود بیت‌کوین را می‌توان در داده‌های زنجیره‌ای، لحظه‌ای و معاملات آتی مشاهده کرد.

بیت کوین (BTC) سال سختی را در سال ۲۰۲۲ پشت سر گذاشت.

با این حال، جدیدترین داده‌های بازار زنجیره‌ای و آتی نشانه‌های مثبتی را نشان می‌دهد که ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار شروع به بهبودی کرده است.

پس از یک سری انحلال های کوتاه مدت، بازار آتی به سمت تعادل جدیدی پیش می رود. بر اساس داده‌های گلس‌نود، انحلال پوزیشن‌های فروش، سفته‌بازان ناسالم بازار را از بین برده است، و داده‌های زنجیره‌ای و صرافی اکنون بهبود در بازار نقدی و جریان خالص مبادلات را نشان می‌دهد.

گروه بزرگی از سرمایه گذاران زیان ده قبلی به چیزی بازگشته اند که تحلیلگران گلاسنود آن را «سودهای محقق نشده» می نامند.

نقدینگی های کوتاه مدت بزرگ، زمینه را برای رشد سرمایه گذاران جدید فراهم می کند

داده های آتی معمولاً بین لانگ و شورت متعادل می شوند. با حرکت بازار، سرمایه گذاران تمایل دارند معاملات آتی خود را به روز کنند تا از انحلال جلوگیری کنند. برعکس، سرمایه گذاران در اواسط ژانویه غافلگیر شدند که منجر به انحلال کوتاه مدت ۸۵ درصدی شد.

نسبت بلند به کوتاه تسویه معاملات آتی.منبع: Glassnode

تسلط کوتاه مدت انحلال به افزایش فعلی بیت کوین دامن می زند. در ژانویه ۲۰۲۳، بیش از ۴۹۵ میلیون دلار اوراق آتی کوتاه نقد شد. یک سهام نقدی به طور خودکار بیت کوین را می خرد و قیمت بیت کوین را بالاتر می برد. در سال جاری تاکنون سه موج بزرگ انحلال اتفاق افتاده است که به ۱۶۵ میلیون دلار انحلال در یک روز رسیده است.

انحلال کاملمنبع: Glassnode

پس از یک مقدار تاریخی نقدینگی کوتاه مدت، بازار آتی در حال حرکت طولانی است. از ۳۰ ژانویه، ۵۱.۴۶ درصد از سود باز به جای کوتاه مدت طولانی است.

نسبت بلند به کوتاهمنبع: Coinglass

انحلال فروش کوتاه نه تنها به افزایش قیمت بیت کوین کمک کرد، بلکه به نظر می رسد نشان دهنده بازگشت احساسات مثبت به بازار بیت کوین باشد.

محققان Grassnode گفتند:

هم برای مبادلات دائمی و هم برای معاملات آتی تقویم، مبنای نقدی و حمل در حال حاضر در محدوده مثبت با بازدهی سالانه ۷.۳ و ۳.۳ درصدی بازگشته است. شاید با برخی گمانه زنی ها.”

بیت کوین Annualized Premium منبع: Glassnode

جریان خالص تبادل متمرکز به تعادل می رسد

در مارس ۲۰۲۰، موجودی بیت کوین در صرافی های متمرکز (CEX) به بالاترین حد خود رسید. بیت کوین از زمانی که به بالاترین حد خود رسیده است، از مبادلات نقطه ای خارج شده است. در حال حاضر، ۲۱ صرافی برتر حدود ۲.۲۵ میلیون بیت کوین دارند که پایین ترین سطح در چند سال اخیر است. آخرین باری که شاهد ۱۱.۷ درصد از کل عرضه بیت کوین در صرافی های متمرکز بودیم در فوریه ۲۰۱۸ بود.

موجودی مبادله بیت کوینمنبع: Glassnode

به طور معمول، ورودی و خروجی مبادلات در طول تاریخ بیت کوین مشابه و متعادل بوده است. در نوامبر ۲۰۲۲، زمانی که خروج خالص بیت کوین از مبادلات به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار در روز رسید، تعادل شکسته شد. خروجی عظیم در این دوره تاریخی بود و به منفی ۲۰۰۰۰۰ بیت کوین رسید و صرافی را برای ماه ترک کرد.

تغییر موقعیت خالص بیت کوین در بورس.منبع: Glassnode

جریان های ورودی و خروجی از صرافی های متمرکز عادی شد زیرا بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۳ شتاب صعودی را به دست آورد. جریان خالص نزدیک به خنثی است که نشان دهنده کاهش روند خروجی بالا است.

چندین گروه سرمایه گذار بیت کوین به منطقه «سودهای غیرقابل تحقق» باز می گردند

حرکت بیت کوین در صرافی ها و خارج کردن آن به تحلیلگران کمک می کند تا تخمین های قیمت خرید بیت کوین را برای سرمایه گذاران ارائه کنند. در بازار نزولی ۲۰۲۲، تنها سرمایه گذاران قبل از ۲۰۱۷ پتانسیل سود را مشاهده کردند. هر سرمایه‌گذاری که پس از سال ۲۰۱۸ وارد بیت‌کوین می‌شود، متحمل زیان‌های غیرقابل درک شده است.

به گفته محققان Grassnode،

از طریق روند نزولی در سال ۲۰۲۲، تنها سرمایه‌گذاران قبل از سال ۲۰۱۷ از زیان‌های غیر واقعی اجتناب کردند، در حالی که طبقه پس از سال ۲۰۱۸ با شمع قرمز FTX از پایه هزینه‌های خود محروم شد. این کلاس سال ۲۰۱۹ (۲۱.۸ هزار دلار) و قبل از آن را به سودهای غیرقابل برگشت سوق می‌دهد. “

میانگین قیمت برداشت بیت کوین منبع: Glassnode

این واقعیت که یک گروه سرمایه گذار در حال رشد پس از ثبت ضررهای بی سابقه بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۲، سودآوری خود را دوباره به دست آورده است، نشانه خوبی است.

دو گروه بزرگ سرمایه‌گذار که بیت‌کوین را در کوین‌بیس و بایننس خریدند، میانگین قیمت خرید بیت‌کوین ۲۱ هزار دلاری دارند. از آنجایی که بیت کوین به تلاش خود برای رسیدن به ۲۴۰۰۰ دلار ادامه می دهد، یک اصلاح آتی به دلیل عوامل کلان می تواند سودهای محقق نشده را برای این گروه ها کاهش دهد.

میانگین قیمت برداشت صرافی.منبع: Glassnode

نشانه های مثبت بهبود قیمت بیت کوین را می توان در داده های زنجیره ای، لحظه ای و معاملات آتی مشاهده کرد.

بازار در حال حاضر بهبودی در جریان‌های شبکه مبادلاتی نشان می‌دهد و فعالیت‌های بازار نقطه‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به آرامی به بازار ارزهای دیجیتال بازمی‌گردند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا