🚨 اخبار ارز دیجیتال

داده های زنجیره ای و گزینه های بیت کوین حرکت قطعی را برای قیمت بیت کوین پیشنهاد می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نوسانات پایین تاریخی بیت کوین ممکن است در ماه ژوئن به طور ناگهانی تغییر کند، زیرا دارندگان بلندمدت حرکت می کنند و معامله گران گزینه افزایش در موقعیت های نزولی را نشان می دهند.

نوسانات بیت کوین (BTC) به لطف عدم قطعیت اقتصاد کلان و نقدینگی پایین بازار به سمت پایین ترین سطح تاریخی سقوط می کند. با این حال، داده‌های بازار زنجیره‌ای و گزینه‌ها نشان می‌دهد که نوسانات در ماه ژوئن در راه است.

با توجه به شاخص نوسانات بیت کوین، که نوسانات روزانه قیمت بیت کوین را اندازه گیری می کند، نوسانات ۳۰ روزه قیمت بیت کوین ۱.۵۲ درصد است، کمتر از نیمی از میانگین تاریخی سالانه بیت کوین، و ارزش آن معمولاً بیش از ۴ درصد است.

به گفته گلس‌نود، پیش‌بینی نوسانات یک «نتیجه‌گیری منطقی» است که بر اساس این واقعیت است که تنها ۱۹.۳ درصد از تاریخ قیمت بیت‌کوین دارای سطوح نوسان پایین بوده است.

آخرین به‌روزرسانی هفتگی توسط شرکت تحلیل زنجیره‌ای نشان می‌دهد که شاخص نوسانات ماهانه Glassnode Bitcoin به پایین‌تر از باندهای تاریخی بولینگر سقوط کرده است، که نشان می‌دهد نوسانات در حال افزایش است.

شاخص نوسانات ماهانه باندهای بولینگر بیت کوین.منبع: Glassnode

اندیکاتور دارندگان بلندمدت بیت کوین حکایت از شکست قیمت دارد

نقل و انتقالات زنجیره ای بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال به سطوح پایین تاریخی سقوط کرده است. بر اساس این گزارش، قیمت نزدیک به تعصب دارنده کوتاه مدت در نوسان است و نشان می دهد که سکه از نظر سود و زیان برای سرمایه گذاران جدیدی که سکه را در طول و بعد از چرخه صعودی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ خریداری کرده اند متعادل است. در حال حاضر، ۵۰ درصد از سرمایه گذاران جدید سودآور هستند، در حالی که بقیه در زیان هستند.

تحلیلگران می گویند، در حالی که دارندگان کوتاه مدت در حال رسیدن به سطوح تعادل هستند، به نظر می رسد دارندگان بلندمدت اصلاحات اخیر را انجام می دهند که از نوسانات حمایت می کند.

گلس‌نود سکه‌های قدیمی‌تر از ۱۵۵ روز را در یک کیف پول تحت عرضه طولانی‌مدت طبقه‌بندی می‌کند.

نوار خاکستری در تصویر زیر نشانگر خرج باینری دارنده بلند مدت (LTH) را نشان می دهد. این بررسی می کند که آیا میانگین هزینه LTH شما در ۷ روز گذشته برای کاهش کل دارایی شما کافی است یا خیر.

این نمونه‌های تاریخی افزایش هزینه LTH را نشان می‌دهد که معمولاً با افزایش نوسانات دنبال می‌شود.

نشانگر باینری هزینه دارنده بلندمدت.منبع: Glassnode

اصلاح اخیر بیت کوین با اندکی کاهش در متریک مواجه شده است، که نشان می دهد “چهار روز از هفت روز شاهد فروش خالص LTH، مشابه رویدادهای نقدینگی خروجی که از ابتدای سال شاهد بودیم.” این استاندارد است.

تحلیلگران انتظار دارند که افزایش نوسانات به سطوح تعادلی برسد و بازار عمدتاً به دلیل انباشت طولانی مدت یا توزیع عرضه توسط دارندگان در نوسان است.

بازار گزینه ها انتظارات معامله گران برای نوسانات را دوباره تأیید می کند

داده های بازار گزینه ها به تئوری مشابهی از نوسانات قریب الوقوع اشاره می کند.

آخرین انقضای بازار آپشن ها در ماه می، با وجود انقضای ۲.۳ میلیارد دلاری انقضا، یک ماجرای خسته کننده بود. با این حال، فشرده سازی طولانی مدت نوسانات می تواند نشان دهنده یک حرکت بزرگ در آینده از نظر قیمت باشد.

آخرین گزارش آلفای بیت‌فینکس نشان می‌دهد که شاخص DVOL، که نشان‌دهنده انتظارات بازار برای نوسانات ضمنی ۳۰ روزه بیت‌کوین است، درست قبل از انقضا از ۵۰ به ۴۵ سقوط کرده است که نشان‌دهنده پایین‌ترین حد سالانه است.

گزینه های بیت کوین شاخص DVOL. سس: bitfinex

نوسانات ضمنی یک اختیار معامله به انتظارات بازار از نوسانات آتی دارایی پایه که در قیمت اختیار منعکس می شود اشاره دارد.

مطالب مرتبط: سقف بدهی، بحران بانکی در حال آماده شدن برای انفجار “بشکه پودر” – بنیانگذار BitMEX

تحلیلگران Bitfinex انتظارات کم نوسان را به “رویدادهای آتی که انتظار می رود بازار را به حرکت درآورد” و “افزایش عدم اطمینان و ریسک گریزی در بین فعالان بازار” نسبت می دهند و اشاره کردند که این امکان وجود دارد.

در حال حاضر، معامله گران گزینه ریسک گریزی نشان می دهند و موقعیت های نزولی خود را در ماه می و ژوئن افزایش می دهند.

نسبت قرار دادن به تماس گزینه های بیت کوین از ۰.۳۸ به ۰.۵۰ افزایش یافت. وزن بالای گزینه های فروش نشان می دهد که معامله گران به طور فزاینده ای نسبت به بیت کوین نزولی می کنند.

تحلیلگران Bitfinex اکنون انتظار دارند “آشفتگی بازار و نوسانات بالقوه کوتاه مدت قیمت” در ماه ژوئن، به ویژه در اواخر ماه و نزدیکتر به ضرب الاجل تعیین شود.

سطوح قیمت بالقوه ای که می توانند به عنوان آهنربا بسته به موقعیت بازار گزینه ها عمل کنند، به ترتیب ۲۷۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ دلار هستند که حداکثر سطح درد برای انقضای ماه می و ژوئن است.

حداکثر درد که به عنوان حداکثر درد یا درد اختیار نیز شناخته می‌شود، مفهومی است که در معاملات آپشن استفاده می‌شود و به قیمتی اشاره دارد که در آن خریدار بیشترین ضرر را متحمل می‌شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا