اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین هنوز کمتر از ارزش گذاری شده است

طبق گفته CryptoQuant، اندیکاتوری که معاملات را در سود یا زیان ردیابی می‌کند، هنوز توالی پایین بازار نزولی سنتی را تکرار نکرده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل CryptoQuant، بیت کوین (BTC) ممکن است در پایین ترین سطح قیمت کلان ارزش کافی نداشته باشد.

در یک پست وبلاگ در ۲۹ دسامبر، یکی از همکاران یک پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای هشدار داد که یک شاخص قیمت BTC بیشتر کاهش خواهد یافت.

از دست رفته کلید متقاطع در شاخص های سودآوری

بیت کوین/دلار آمریکا تقریباً ۸۰ درصد پایین تر از بالاترین سطح تاریخ است و به منطقه پایین بازار نزولی قبلی نزدیک شده است.

همانطور که MAC_D CryptoQuant اشاره می کند، هیچ کمبودی برای نشان دادن اینکه کف بازار نزولی ۲۰۲۲ قبلاً شکل گرفته است وجود ندارد.

اما با وجود این، او هشدار می‌دهد که قیمت‌های پایین‌تر BTC همچنان می‌تواند وارد شود، و به معاملات سود و زیان اشاره می‌کند، با نشانه‌هایی که هنوز به اتفاق آرا نیست.

معیار سود و زیان خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) CryptoQuant نشان می دهد که در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از تراکنش ها با ضرر انجام می شوند.

MAC_D توضیح می‌دهد: «زمانی که شاخص سود و زیان UTXO عبور کرد، در سه نصف شدن بیت کوین آخر، یک کران پایین‌تر ایجاد شد.

با این حال، در حال حاضر این اندیکاتور هیچ تلاقی را نشان نمی دهد و نشان نمی دهد که بیت کوین کمتر از ارزش گذاری شده است. ”

نمودار پیوست نشان می دهد که تلاقی های قبلی در ژوئن ۲۰۱۶ و مه ۲۰۲۰ نادر بوده است. مورد دوم پس از سقوط بازار متقابل COVID-19 در مارس همان سال و همچنین همزمان با آخرین رویداد نصف کردن یارانه بلوکی بیت کوین رخ داد.

MAC_D نتیجه گیری کرد: «زمان خرید واضحی را در هنگام وقوع تلاقی ارائه می دهد.

بنابراین، بیت کوین احتمالاً بیشتر سقوط خواهد کرد و نیاز به پوشش ریسک و معاملات نزولی دارد.

نمودار مشروح BTC/USD با داده های UTXO (عکس از صفحه). منبع: CryptoQuant

معامله گران می گویند بزرگترین درد هنوز در راه است

CryptoQuant تنها نیست در مورد این نگرانی که عملکرد قیمت بیت کوین قبل از اینکه بهتر شود بدتر شود.

مرتبط: بیت کوین با افزایش متریک به «منطقه ارزش» قیمت بیت کوین را هشدار می دهد

در میان معامله‌گران محبوب، تئوری‌های مختلف به پایین‌ترین سطح بازار نزولی بسیار عمیق‌تر از قیمت نقدی فعلی اشاره می‌کنند که می‌تواند زیر ۱۰۰۰۰ دلار باشد.

به عنوان یک پوشش نقره ای بالقوه، بهبودی می تواند در سه ماهه اول ۲۰۲۳ آغاز شود و ۲۲۰۰۰ دلار حتی می تواند بعداً به عنوان یک آهنربای صعودی عمل کند.

BTC/USD در زمان نگارش این مقاله زیر ۱۶۵۰۰ دلار معامله می شود و داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به پایین ترین سطح در بیش از یک هفته قبل از شروع آخرین جلسه معاملاتی وال استریت در سال نشان داده شده اند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا