اخبار ارز دیجیتال

داده های گره بیت کوین: فرانکفورت بزرگترین شبکه شهر را دارد

بیش از ۶۰ درصد و ۱۴ درصد از گره های بیت کوین که در ۵۷۷۳ شهر در سراسر جهان توزیع شده اند، به ترتیب با پروتکل های IPv4 و IPv6 اجرا می شوند و بیش از ۲۵ درصد به صورت ناشناس روی .onion اجرا می شوند.

در حالی که ایالات متحده بیشترین سهم را در مشارکت های نرخ هش بیت کوین (BTC) و شبکه های خودپرداز دارد، شهری با بیشترین تعداد گره های بیت کوین قابل دسترسی، بزرگترین ستون سیستم بیت کوین، فرانکفورت آلمان است.

گره بیت کوین نشان دهنده یک سیستم کامپیوتری است که با سایر کامپیوترهای توزیع شده برای کمک به تایید و انتقال بلوک ها و تراکنش های بیت کوین همکاری می کند. از مجموع ۴۳۷۰۶ گره میزبانی شده در ۱۳۴ کشور، ایالات متحده میزبان ۹۹۹۹ یا ۳۰.۵۳٪ است و آلمان با ۴۵۲۹ (۱۳.۸۳٪) در رتبه دوم قرار دارد که افزایش داده های Bitnodes را تأیید می کند.

فهرستی از ۱۰ کشور برتر با بیشترین تعداد گره بیت کوین.منبع: Bitnode

با این حال، از نظر مشارکت‌های شهری، فرانکفورت را میزبان بیشترین گره‌های بیت‌کوین IPv4/IPv6 در زمان نگارش این مقاله می‌دانیم. در فرانکفورت، تقریباً ۲٪ یا ۶۵۲ گره فعال باقی می مانند. رتبه دوم Ashburn در ایالات متحده با ۵۱۷ (۱.۵۸٪) گره همانطور که در زیر نشان داده شده است.

لیستی از ۱۰ شهر برتر با بیشترین تعداد گره بیت کوین.منبع: Bitnode

تقریباً ۱۸٪ یا ۵۸۶۵ گره بیت کوین به دلیل عواملی مانند فایروال های ISP و شبکه های خصوصی به مکان خاصی تعلق نداشتند. این از دیدگاه ساتوشی ناکاموتو برای یک سیستم پرداخت واقعا غیرمتمرکز پشتیبانی می کند. ۱۰ شهر برتر با بالاترین گره بیت کوین شامل هلسینکی، تورنتو، لندن، آمستردام، مسکو، توکیو، دوبلین و نورنبرگ است.

توزیع شده در ۵۷۷۳ شهر در سراسر جهان، بیش از ۶۰٪ و ۱۴٪ از گره ها به ترتیب با پروتکل های IPv4 و IPv6 اجرا می شوند و بیش از ۲۵٪ به صورت ناشناس روی .onion اجرا می شوند.

مربوط: شبکه لایتنینگ در استرالیا با دستگاه خودپرداز بیت کوین شکل فیزیکی پیدا می کند

به نظر می رسد رشد شبکه خودپرداز بیت کوین در شش ماه گذشته در بحبوحه افزایش نرخ هش و افزایش پذیرش راکد بوده است.

نموداری که تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان را نشان می دهد. منبع: CoinATM Radar

بین جولای و دسامبر ۲۰۲۲، ۹۴ دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی ما اضافه شده است. در مقابل، تنها ۴۱۶۹ دستگاه خودپرداز در نیمه اول امسال اضافه شده است.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا