اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین وارد «چرخه گاوی جدید» می شود – شاخص قبل از افزایش 70 درصدی پایین می آید

دوره های اندرو تیت

موج HODL سقف تحقق بیت کوین نشان می دهد که شروع بازار صعودی فعلی تکرار کلاسیک تاریخ قیمت بیت کوین است.

شاخص بیت کوین (BTC) که حفره بازار نزولی را برای سال 2022 ایجاد کرده است، نشان می دهد که روند صعودی آن هنوز دست نخورده است.

که در × پست در 22 آگوست، سازندگان پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای LookIntoBitcoin خبرهای خوبی را در قالب امواج HODL Realized Cap (RHODL) بیت‌کوین به اشتراک گذاشتند.

تحلیلگر: “پول جدید” در سال 2023 به بیت کوین سرازیر خواهد شد

کاهش 10 درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته برخی از چشم انداز زنجیره ای را تغییر داد، اما RHODL همچنان یکی از شاخص های بلندمدت بازار صعودی به موقع است.

این اندیکاتور داده‌های امواج HODL موجود را می‌گیرد (عرضه بیت کوین را بر اساس آخرین جابه‌جایی هر کوین، به‌ویژه UTXO گروه‌بندی می‌کند) و آن را با قیمت واقعی، یعنی قیمتی که آخرین بار در آن حرکت کرده است، وزن می‌کند.

اگرچه این ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما نتایج پیامدهای واضحی دارند.

سوئیفت در مقدمه LookIntoBitcoin توضیح می‌دهد: «اوج گروه سنی جوان‌تر، دوره‌ای از وزن‌گذاری ارزش واقعی نسبتاً بالاتر را در مقایسه با گروه سنی مسن‌تر نشان می‌دهد.

توجه به این موضوع حائز اهمیت است زیرا نشان می دهد که بازار امروز و این روزها آماده است تا ارزش بیشتری برای بیت کوین در مقایسه با استانداردهای تاریخی بپردازد. این می تواند نشانگر خوبی باشد که بازار بیش از حد گرم شده است.

در حال حاضر، یک باند سکه در حال افزایش است که آخرین بار 3-6 ماه پیش نقل مکان کرد. این پدیده ای است که در آغاز بازار صعودی قبلی بیت کوین رایج است.

در مورد کاهش قیمت BTC/USD در ماه اوت، سوئیفت به این نتیجه رسید که “افت قیمت اخیر پشت یک روند صعودی بزرگتر است.”

او خلاصه کرد: «باند 3-6 ماهه با بازگشت پول جدید به بازار = چرخه گاوی جدید روند صعودی دارد.

نمودار حاشیه نویسی امواج HODL درپوش تحقق یافته. منبع: Philip Swift/X

نمودارهای قیمت بیت کوین بازگشت “خوشحالی”

RHODL سابقه بسیار خوبی برای مراحل قیمت BTC دارد.

مطالب مرتبط: نگران کننده ترین از زمان سقوط SVB – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

در دسامبر 2022، زمانی که بیت کوین/دلار آمریکا به پایین ترین سطح دو ساله خود یعنی 15600 دلار رسید، سوئیفت از این معیار برای برانگیختن پایان «خوشحالی» در بین سرمایه گذاران سوداگرانه بیت کوین استفاده کرد و آنها را «گردشگر» نامید.

در آن زمان، او گفت که بازار احتمالاً در حال حاضر در پایین ترین سطح چرخه است، که نشان دهنده بزرگترین فرصت های ریسک و پاداش است.

نمودار حاشیه نویسی Realized Cap HODL Waves برای دسامبر 2022. منبع: LookIntoBitcoin

از ژانویه سال جاری، بیت کوین روند صعودی جدیدی را آغاز کرده است و تنها در سه ماهه اول 70 درصد افزایش داشته است.

از آن زمان، ترکیب سرمایه گذاران تغییر کرده است، به طوری که دارندگان کوتاه مدت (STH) (کسانی که بیت کوین را به مدت 155 روز یا کمتر نگه می دارند) قرار گرفتن در معرض کلی خود را به پایین ترین سطح از نوامبر 2021 کاهش داده اند.

با این وجود، آخرین افت فشار بر سفته بازان باقی مانده را افزایش داده است، به طوری که تقریباً 90 درصد از سکه های STH اکنون زیان های غیرقابل تحققی دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا