🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین برای رسیدن به پتانسیل کامل خود به یک ماشین مجازی اتریوم نیاز دارد – Web3 Executive

ویلم شرو، موسس آزمایشگاه بوتانیکس، ادعا می کند که اتصال به ماشین مجازی اتریوم “ارزش زیادی” را از دارایی های دنیای واقعی به بیت کوین جذب می کند.

مدیران Web3 استدلال می‌کنند که پذیرش جریان اصلی بیت‌کوین (BTC) تا زمانی که به ماشین مجازی اتریوم (EVM) که اولین نقطه ورود برای بسیاری از دارایی‌های دنیای واقعی است که در زنجیره حرکت می‌کنند، پل نشود، اتفاق نمی‌افتد.

ویلم شرو، مؤسس شرکت زیرساخت‌های زنجیره‌ای متقاطع Botanix Lab، در مصاحبه‌ای با Cointelegraph گفت که بیت‌کوین برای ایجاد موارد استفاده در دنیای واقعی برای افزایش پذیرش و کاربرد آن به «EVM» نیاز دارد. ما باید در سطح جهانی اقدام کنیم.

بیت کوین از نظر فنی امن ترین و واقعا غیرمتمرکزترین پروتکل است. [and] شرو گفت EVM خود را به عنوان لایه کاربردی سیستم مالی جهانی ثابت کرده است.

بیت کوین معمولاً برای سیستم‌های پرداخت همتا به همتا و فروشگاه‌های ارزش استفاده می‌شود، اما شرو گفت که پتانسیل آن محقق نمی‌شود مگر اینکه ارز دیجیتال بتواند به سیستم‌های مالی گسترده‌تری مانند اوراق بهادار و بازارهای کالا متصل شود.

شرو استدلال کرد که اتصال بیت کوین به دارایی های دنیای واقعی مبتنی بر اتریوم، استیبل کوین ها، امور مالی غیرمتمرکز و توکن های غیرقابل تعویض از طریق EVM گامی در این مسیر است.

“این مقدار زیادی از ارزش و توسعه پیش رو است.”

آزمایشگاه Botanix Schroé قصد دارد اکوسیستم بیت کوین و اتریوم را از طریق یک “زنجیره عنکبوت” به هم متصل کند. این یک لایه اثبات سهام ۲ است که یک پل EVM-to-EVM را پیاده سازی می کند تا به بیت کوین اجازه دهد تا با EVM تعامل داشته باشد.

دارایی های سهامدار توسط یک مکانیسم غیرمتمرکز چند امضایی محافظت می شوند و طراحی آن نیازی به فورک بیت کوین ندارد.

شرو معتقد است که راه‌حل‌های فعلی مربوط به بیت‌کوین پیچیده در اتریوم و سایر زنجیره‌های سازگار با EVM مشکل‌ساز هستند و این راه‌حل‌ها توسط شرکت متمرکز آمریکایی BitGo اداره می‌شوند. آنها استدلال می‌کنند که این باعث می‌شود آنها را مستعد سانسور و نظارت‌های نظارتی کند.

پیشنهاد مشابهی برای آوردن ویژگی‌های اتریوم به بیت‌کوین نیز از طریق DriveChain، که به عنوان پیشنهاد بهبود بیت‌کوین-۳۰۰ نیز شناخته می‌شود، ارائه شده است و توسعه‌دهندگان بیت‌کوین دوباره در حال بحث در مورد آن هستند. پس از پیاده سازی، امکان ساخت “سایدچین” در شبکه وجود خواهد داشت.

در ۹ اکتبر، رابین لیناس، توسعه‌دهنده بیت‌کوین، کاغذ سفیدی با عنوان «BitVM: Compute Anything with Bitcoin» منتشر کرد که به طور خوش بینانه قراردادهای هوشمند جمع‌آوری مانند اتریوم را در شبکه بیت‌کوین معرفی می‌کند. ما به تفصیل توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توان آن را ایجاد کرد.

مربوط: Bitcoiner در السالوادور به کودک ۱۲ ساله نحوه ارسال داده های ماهواره ای را آموزش می دهد

برخلاف Spiderchain، BIP-300 به یک سافت فورک بیت کوین نیاز دارد و توسط ماینرها فعال می شود. این شبیه به سافت فورک Taproot در نوامبر ۲۰۲۱ است که راه را برای Ordinals و توکن‌های BRC-20 که NFT را شبیه‌سازی می‌کنند هموار کرد.

پاول شتروک، بنیانگذار BIP، گفت که حامیان BIP-300 بر این باورند که موارد استفاده از حریم خصوصی و مقیاس‌بندی جدید برای بیت کوین، از جمله مزایای دیگر، فراهم می‌کند.

با این حال، همه از ایده گسترش اکوسیستم بیت کوین فراتر از موارد استفاده فعلی آن خوششان نمی آید.

کوری کلیپستن، مدیر عامل صرافی Swan Bitcoin فقط BTC، گفت: ایمان داشتن زنجیره‌های محرک و راه‌حل‌هایی که دارایی‌های دیگر را وارد بیت‌کوین می‌کنند، منجر به هجوم کلاهبرداران می‌شود.

سیف الدین آموس، نویسنده بیت کوین استاندارد، با ایده صدور آلت کوین با بیت کوین مخالف است و پیشنهاد می کند که تنها توکن مورد نیاز «پول خوب» است.

با این حال، شرو گفت که ادغام بیت‌کوین و اتریوم می‌تواند مجموعه جدیدی از برنامه‌های کاربردی ایجاد کند «با تمرکززدایی و امنیت به عنوان اولین اصول».

او گفت: EVM یک ماشین مجازی برنده است و بیت کوین بهترین پول است.

مجله: اتریوم در حال تضعیف جهان است – “ما فقط به یک اینترنت نیاز داریم”


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا