اخبار ارز دیجیتال

نزدیک شدن به روز بازپرداخت Mt.Gox: آیا بیت کوین در بحران است؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ناظران کریپتو انتظار دارند در پاییز امسال با نزدیک شدن به مهلت بازپرداخت ماه اکتبر Mt. Gox یک رویداد بزرگ در صنعت رخ دهد.

با توجه به اینکه جامعه ارزهای دیجیتال به طور فعال در مورد نصف شدن بیت کوین (BTC) در سال 2024 بحث می کند، یکی دیگر از رویدادهای مهم بازار ممکن است در سال جاری رخ دهد.

متولیان صرافی بیت کوین هک شده Mt.Gox در نهایت تا پایان اکتبر 2023 به طلبکاران صرافی بازپرداخت خواهند کرد. اگر چنین است، برخی از ناظران صنعت موافقند که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به طرق مختلف تحت تأثیر قابل توجهی قرار گیرد.

Mt Gox که در سال 2010 تأسیس شد، زمانی بزرگترین صرافی بیت کوین جهان بود و تخمین زده می شود که حدود 70 درصد از کل تراکنش های بیت کوین را قبل از سقوط تسهیل کرده است.

صرافی که اکنون از بین رفته است، 850000 بیت کوین (معادل 4 درصد از کل بیت کوین صادر شده) را در سال 2014 در یک رخنه امنیتی از دست داد. این رویداد Mt Gox را با یکی از بزرگترین ورشکستگی‌های ارزهای دیجیتال در تاریخ مواجه کرد که هنوز هم به طلبکاران پرداخت نشده است. 9 سال بعد

با توجه به اینکه بازپرداخت فعلی Mt. Gox در حدود سه ماه آینده انجام می شود، کوین تلگراف با برخی از مدیران ارزهای دیجیتال تماس گرفته است تا بفهمد از بازپرداخت مورد انتظار Mt. Gox چه انتظاری باید داشت.

سرمایه گذاران پس از بازگرداندن بیت کوین خود چه خواهند کرد؟

جیکوب کینگ، بنیانگذار و مدیر عامل Whalewire معتقد است که کوه.

کینگ به کوین تلگراف گفت که اکثریت طلبکاران احتمالاً حداقل بخشی از بیت کوین های خود را می فروشند اگر در نهایت پس از از دست دادن همه بیت کوین ها در حدود یک دهه پیش، آنها را پس بگیرند.

او گفت: «این عجله سفارش‌های فروش فشار نزولی بر قیمت‌ها وارد می‌کند و می‌تواند منجر به رکود بازار شود. کینگ همچنین خاطرنشان کرد که روند بازپرداخت Mt. Gox چندین بار برای مدت طولانی به تعویق افتاده است و همین امر باعث ایجاد احساس “سرخوردگی در بین سرمایه گذاران و تضعیف اعتماد بازار” شده است.

مدیر عامل WhaleWire ادامه داد:

“این یک سوال ساده است که سرمایه گذاران چه کاری انجام خواهند داد؟ فروش بیشتر از خرید در سال گذشته بود، و بسیاری از بازندگان در Mt. بسیار بعید است که آن را برای سال های بیشتر حفظ کنند.”

او گفت: “بعضی از مردم خوشحال می شوند که در نهایت پول نقد کنند، اما من فکر نمی کنم که باعث فروش بزرگ شود.” ویرت در پاسخ به این سوال که آیا صنعت کریپتو شاهد رویداد مشابهی بوده است یا خیر، گفت که پیش از این هرگز رویدادی به این بزرگی را ندیده بود.

برخی از طلبکاران Mt. Gox اعتراف کرده اند که پس از تکمیل پرداخت ها، بازار بیت کوین ممکن است تحت فشار فروش قرار گیرد. با این حال، یک معامله گر که ادعا می کند طلبکار Mt Gox است به کوین تلگراف گفت که بسیاری از مدعیان احتمالا HODL را ادامه خواهند داد. او گفت:

وقتی سکه ها را گرفتم، فکر می کنم همه آنها را نگه می دارند. می ترسم سعی کنم آن را بفروشم.

چقدر بازپرداخت خواهد شد؟

Mt. Gox قصد دارد تا پایان اکتبر در مجموع بیش از 10000 طلبکار ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را پرداخت کند. علیرغم از دست دادن 850000 بیت کوین صرافی، Mt.Gox تنها توانست بخشی از وجوه را بازیابی کند، بنابراین تنها بخشی از کل ضرر ناشی از هک را پس خواهد داد.

بر اساس گزارش های آنلاین، Mt Gox قصد دارد 142000 بیت کوین (4.3 میلیارد دلار) و بیت کوین کش فورک شده (BCH) به ارزش 143،000 دلار، معادل حدود 40 میلیون دلار را به طلبکاران بازپرداخت کند. صرافی ورشکستگی همچنین 69 میلیون ین (510 میلیون دلار) را پرداخت خواهد کرد. پرداخت ها با استفاده از ترکیبی از فیات و ارزهای دیجیتال انجام می شود و هر پرداخت به صورت جداگانه با هر سرمایه گذار هماهنگ می شود.

فرانک ویرت، بنیانگذار Whale Alert موافق است که پرداخت پول Mt Gox کار بزرگی خواهد بود. این مدیر اجرایی به کوین تلگراف گفت، با این حال، چگونگی تأثیر آن بر بازار تا حد زیادی به نحوه انتشار وجوه و نحوه گزارش رسانه ها بستگی دارد.

برخی از اعتباردهندگان اصلی، از جمله بیت کوینکا و صندوق سرمایه گذاری Mt Gox، بر اساس گزارش ها ترجیح داده اند وجوه بازیابی ورشکستگی خود را به بیت کوین بپردازند.

طبق داده‌های ربات تعادل Mt.Gox در توییتر، تا زمان نگارش این مقاله، متولیان Mt.Gox 135890 BTC را در تمام آدرس‌های شناخته شده نگه می‌دارند.

بازپرداخت بیت کوین Mt Gox نزدیک به هلدینگ بیت کوین مایکل تالر

در حالی که بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال معتقدند بازپرداخت Mt. Gox یک رویداد بزرگ خواهد بود، برخی از شکاکان معتقدند که تأثیر احتمالی آن به زودی فروکش خواهد کرد.

مقدار بیت کوینی که باید به طلبکاران Mt Gox بازگردانده شود با دارایی های مایکل تالر، مدافع بیت کوین، که حداقل 152333 بیت کوین (4.52 میلیارد دلار) دارد، قابل مقایسه است.

متی گرینسپن، بنیانگذار کوانتوم اکونومیکس، به کوین تلگراف گفت: «به هر حال، به نظر نمی رسد مشکل بزرگی باشد. گرینسپن به ارزش فعلی بیت کوین که باید بازپرداخت شود اشاره کرد و تاکید کرد که حجم معاملات روزانه در زنجیره فعلی بسیار بیشتر است.

مربوط: 30 میلیارد دلار از اکوسیستم کریپتو از سال 2012 به سرقت رفته است: گزارش

وی با بیان اینکه میانگین حجم معاملات برون زنجیره ای روزانه 12 میلیارد دلار و حجم معاملات حدود 18 میلیارد دلار در روز است، گفت:

بنابراین مطمئناً این چیزی است که بازار می تواند در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه جذب کند. بله.»

گرینسپن همچنین تاکید کرد که بیت کوین Mt. Gox بین افراد زیادی توزیع خواهد شد که می تواند به عنوان یک “رویداد توزیع انبوه” برای شبکه بسیار خوب باشد.

او افزود: “بسیاری از OG ها مجددا فعال خواهند شد. برخی از آنها می فروشند یا دست های خود را می شویند، اما بسیاری بر حفظ خود پافشاری می کنند.”

او گفت که FUD مربوط به Mt Gox “سالها بازار را آزار داده است”.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کویننویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا