اخبار ارز دیجیتال

سهام ماینینگ بیت کوین در ماه مارس افت کرد، اما ممکن است روزهای روشن تری در افق باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در ماه مارس، در بحبوحه عدم قطعیت اقتصاد کلان و افزایش رقابت در میان ماینرهای بیت کوین، سهام استخراج با سرعت کمتری نسبت به بیت کوین افزایش یافت.

سهام ماینینگ بیت کوین در ماه مارس عملکرد ضعیفی داشتند و به دنبال تغییرات قیمت بیت کوین، حرکت های جزئی اینجا و آنجا وجود داشت. در حالی که مایه دلگرمی است که اکثر سهام‌ها سود قابل توجه ژانویه خود را حفظ کرده‌اند، اقدام قیمت بیت کوین برای عملکرد کوتاه‌مدت تا میان‌مدت این سهام بسیار مهم است.

علاوه بر این، گسترش بخش استخراج بیت کوین عمومی ایالات متحده همچنان ادامه دارد زیرا ماینرهای ایالات متحده یکی از بزرگترین واردات ASIC را در ژانویه ۲۰۲۳ گزارش کردند. هش‌ریت شبکه به دلیل تحویل ماشین‌های جدید و افزایش قیمت BTC به بالاترین حد خود رسیده است. با این حال، درآمد ماینرها به دلیل دشواری روزافزون شبکه متوقف می شود.

استخراج سهام در حالت انتظار و دید

علیرغم افزایش ۱۸ درصدی اخیر بیت کوین، عملکرد ضعیف اکثر سهام ماینینگ را می توان به عدم اطمینان در مورد پایداری افزایش قیمت بیت کوین و افزایش رقابت در صنعت استخراج نسبت داد. ماهیتی وجود دارد. شاخص هشرت، معیاری برای سهام استخراج بیت کوین، در ماه مارس ۱۰ درصد از ۱۹۲۹ به ۲۱۴۱ افزایش یافت.

میانگین سود ماهانه برای ۱۰ سهام برتر معدن ۰.۳۰٪ با میانگین سود ۵.۲۱٪ است. Riot Platforms و Cipher Mining با سود ماهانه ۲۸.۶۴% و ۲۴.۳۴% پیشتاز این بخش در سود ماهانه بودند. CleanSpark، Inc. و Bitfarms Ltd. بدترین عملکرد را داشتند که به ترتیب ۶.۵۲% و ۵.۷۹% کاهش داشتند.

۱۰ سهام برتر استخراج بیت کوین تا ۲۸ مارس.

میانگین سود ۱۰ سهام برتر استخراج بیت کوین در سه ماهه اول ۲۰۲۳، ۱۲۸ درصد است. این سهام بیشتر سودهای سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ را در ژانویه به ارمغان آوردند. فوریه و مارس عملکرد ضعیفی را برای اکثر سهام معدنی دنبال کردند.

نمودار سهام دیجیتال ماراتون تصویر کاملی از روند قیمت در سراسر صنعت ارائه می دهد.

نمودار ماهانه MARA/USD.منبع: Trading View

امروزه شرکت های معدنی بیشتر بر توسعه و تداوم فعالیت های خود متمرکز شده اند تا سود. Marathon Digital ظرفیت استخراج را ۳۰ درصد در ماه فوریه افزایش داد. توسعه تهاجمی این شرکت ظرفیت تولید را از ۹.۵ EH/s به ۲۳ EH/s تا اواسط سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد داد.

در همان زمان، شرکت ماینینگ کانادایی Hut 8 Mining Corporations از ادغام با شرکت بیت کوین مستقر در ایالات متحده برای تجمیع منابع و مقابله با رکود صنعت خبر داد.

در حالی که ASIC های جدید بازار را سرازیر کردند، هش های شبکه به شدت افزایش یافت

هش ریت شبکه بیت کوین از ۳۲۰ EH/s در هفته آخر ماه مارس به بالاترین حد خود یعنی ۳۴۸ اگزاش در ثانیه (EH/s) رسیده است.

پس از افزایش اخیر قیمت بیت کوین، درآمد ماینرها حدود ۳۰ درصد افزایش یافت از ۶۵ دلار به ازای هر پتاهاش در روز (PH/s) در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ به PH/s در روز در سه ماهه اول ۲۰۲۳. به حدود ۸۵ دلار در هر ثانیه افزایش یافت. بیش از ۶۰ درصد در مدت مشابه

افزایش قیمت بیت کوین تنها یکی از دلایل افزایش نرخ هش است. این تا حد زیادی به دلیل توزیع ماشین‌های جدید در سراسر آمریکا بود که باعث افزایش توان و دشواری شبکه شد.

در ژانویه ۲۰۲۳، ماینرهای آمریکایی طبق گزارشات ۱۵۵۵ تن ماشین وارد کردند که هش ریت شبکه را به اوج فعلی خود رساند.

مطالب مرتبط: استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ – آیا هنوز ارزشش را دارد؟ گفتگوی بازار را تماشا کنید

تخمین ماهانه محموله های استخراج کننده بیت کوین و هش ریت شبکه. منبع: TheMinerMag

افزایش هش ریت شبکه، درآمد ماینرها را محدود می کند و اگر قیمت بیت کوین از اینجا کاهش یابد، درآمد ماینرها می تواند تحت تأثیر نامطلوب قرار گیرد.

هش ریت شبکه ممکن است در حدود سطح فعلی باشد. گزارش MinerMag اضافه کرد:

اگر وزن ناخالص محموله از پایان ماه مارس تا آوریل افزایش قابل توجهی نداشته باشد، نرخ رشد نرخ هش شبکه بیت کوین ممکن است به تدریج کاهش یابد.

عملکرد قیمت بیت کوین همچنان نقش کلیدی در رشد بخش استخراج خواهد داشت، در حالی که قیمت بیت کوین در سطوح فعلی باقی خواهد ماند یا به دلیل سود مثبت و ادامه روند صعودی در سهام عمومی مورد نیاز است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا