اخبار ارز دیجیتال

سهام استخراج بیت کوین با گسترش بازار افزایش می یابد زیرا معامله گران فدرال رزرو را کمتر تهاجمی می بینند

قیمت بیت کوین قبل از گزارش CPI مورد انتظار ایالات متحده در اواخر این هفته به بالاترین حد سه هفته اخیر صعود کرد.

سهام استخراج‌کننده بیت‌کوین (BTC) که به صورت عمومی معامله می‌شود، در حالی که معامله‌گران در بازار سهام هجوم می‌آورند در میان امیدهای فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) به زودی مبارزه تهاجمی خود با تورم را کاهش خواهد داد. در ۹ ژانویه افزایش یافت.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین Riot Blockchain (RIOT)، Hut 8 (HUT)، Bitfarm (BITF) و Marathon Digital Holdings (MARA) سودهای دو رقمی در معاملات روزانه ثبت کردند.

این افزایش همزمان با افزایش گسترده تر در بازارهای سهام بود، به طوری که شاخص S&P 500 با رشد ۱ درصدی و نزدک متمرکز بر فناوری قبل از کاهش درآمد، ۲ درصد افزایش یافت.

انتظار می‌رود بازارها قبل از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در اواخر این هفته مجدداً رشد کنند و انتظار می‌رود فشارهای هزینه همچنان کاهش یابد. داده‌های وزارت کار در ۷ ژانویه نشان داد که ایجاد شغل و رشد دستمزدها در دسامبر کاهش یافته است و نشان می‌دهد که کمپین افزایش نرخ‌های فدرال رزرو تأثیر مطلوبی دارد.

طبق گزارش بلومبرگ، پس از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه، قراردادهای سوآپ از ۵.۰۶ درصد کاهش یافت، که نشان می دهد معامله گران انتظار دارند نرخ بهره موثر وجوه فدرال رزرو به کمتر از ۵ درصد برسد. در همین حال، قیمت های آتی فدرال رزرو نشان می دهد که معامله گران انتظار افزایش شدید نرخ بهره را در ماه های آینده ندارند.

مربوط: قیمت بیت کوین با CPI ایالات متحده به بالاترین حد خود در ۳ هفته گذشته رسید – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

علاوه بر شرایط بازار به طور کلی مطلوب، افزایش سهام استخراج بیت کوین را می توان به پوشش کوتاه در بازارهای با نقدشوندگی کمتر نیز نسبت داد. پوشش کوتاه اغلب در مراحل اولیه رالی مسئول است زیرا معامله گران موقعیت خود را با خرید دارایی ها پس از اینکه قبلاً کوتاه شده بودند، تضمین می کنند.

این سرایت در نهایت به بخش ماینینگ سرایت کرد زیرا قیمت بیت کوین از اوج به پایین ۷۵ درصد سقوط کرد و چندین شرکت ارزهای دیجیتال ورشکست شدند. در ماه دسامبر، Core Scientific، یکی از بزرگترین ماینرهای BTC از نظر قدرت محاسباتی، درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ را در تگزاس داد. در همان ماه، شرکت معدن گرینریج ۷۴ میلیون دلار راه نجات بازسازی از گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک دریافت کرد.نویسنده: Sam Bourgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا