اخبار ارز دیجیتال

سهام ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۳ عملکرد بهتری از بیت کوین خواهند داشت، اما داده های زنجیره ای نشان دهنده توقف احتمالی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سهام استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۳ دچار افت سه رقمی شده است، اما افزایش بیت کوین ارسالی به صرافی ها نشان می دهد که این شتاب در حال کاهش است.

شرکت های استخراج بیت کوین در بحبوحه حرکت های صعودی اخیر قیمت ارزهای دیجیتال برتر، عملکرد قابل توجهی از قیمت BTC داشتند.

میانگین سود سالانه ۲۵۷.۱۴ درصدی برای همه سهام ۹ شرکت برتر استخراج بیت کوین فهرست شده بر اساس ارزش بازار، ۲۵۷.۱۴ درصد است. این رقم تقریباً سه برابر سود BTC در مدت مشابه است.

بازده بالاتر نشان دهنده اثر اهرمی بتا است که سهام ماینینگ از آن برخوردار است. اهرم بتا نشان می دهد که این سهام با افزایش بیت کوین عملکرد بهتری خواهند داشت. از سوی دیگر، اگر بیت کوین سقوط کند، با خطرات نزولی جدی تری مواجه می شود.

عملکرد قیمت بیت کوین به دلیل اهرم بتای بالای آن، همچنان یک عامل تعیین کننده کلیدی برای استخراج سهام در آینده خواهد بود.

روندها در بخش معدن نشان می دهد که معدنچیان با خرید ماشین آلات بیشتر موقعیت بلندمدت خود را ایجاد می کنند. با این حال، هنوز سطوحی از انباشت قابل مقایسه با بازارهای صعودی گذشته را نشان نداده است، که نشان می دهد روند صعودی سهام ممکن است در میان مدت متوقف شود.

عملکرد سهام استخراج بیت کوین فهرست شده.

حرکت های توسعه ای چندین شرکت معدنی در یک ماه گذشته به احساسات مثبت و ارزش بلندمدت سهام افزوده است. در عین حال، شرایط استخراج به دلیل کاهش هش و افزایش قیمت بهبود یافته است.

با این حال، داده های زنجیره ای نشان می دهد که استخراج کنندگان بخش قابل توجهی از دارایی های خود را تخلیه کرده اند، که می تواند نشانه ای از رکود اقتصادی در آینده نزدیک باشد.

شرکت های معدنی حرکت های بزرگی انجام می دهند

شرکت های دولتی ایالات متحده در ماه ژوئن حرکت های تهاجمی انجام دادند که نشان دهنده قدرت بلندمدت این صنعت است.

ادغام Hut 8 Mining Corp. (HUT8) و US Bitcoin Corp (USBTC) کل هش ریت را به ۹.۸ EH/s افزایش داد و آن را به سومین نهاد استخراج عمومی بزرگ در ایالات متحده تبدیل کرد. با این حال، این شرکت همچنین ۵۰ میلیون دلار بدهی از کوین بیس دارد.

Cleanspark (CLSK) 9.3 میلیون دلار برای افزایش هش تقریباً ۱ EH/s سرمایه گذاری کرد.

در همان زمان، Riot Blockchain (RIOT) قراردادی به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار با سازنده سخت‌افزار استخراج MicroBT امضا کرد تا پس از استقرار کامل، ظرفیت هش‌ریت تا سال ۲۰۲۴ تقریباً دو برابر شود.

دارایی بیت کوین شرکت های استخراج عمومی. منبع: ماینینگ مگ

سهام معدن برای یک فشار کوتاه آماده می شود

طبق داده‌های Fintel، Marathon Digital Holdings یکی از کوتاه‌ترین سهام در نزدک است که ۲۵.۰۶ درصد از سهام شناور خود را کاهش می‌دهد. برای مرجع، مقادیر بالای ۱۰ درصد به شدت کوتاه شده در نظر گرفته می شوند.

به طور مشابه، ۱۴.۵۴ درصد از شناور رایگان پلتفرم Riot کوتاه شده است، از ۱۳.۴۸ درصد در ماه می و Cypher Mining 22.32 درصد.

در همین حال، بقیه شرکت ها ۵ تا ۱۰ درصد سهام شناور خود را کوتاه می کنند که نشان دهنده موضع نسبتاً خنثی بازار است.

افزایش نرخ‌های بهره کوتاه برای MARA، RIOT و CIFR ممکن است به دلیل بدهی‌های اضافی و کاهش ارزش سهام باشد که بر سودآوری سهامداران فعلی تأثیر منفی می‌گذارد.

سود استخراج بهبود می یابد، اما ماینرها می فروشند

معیار عرضه تک‌هاپ Coin Metrics، دارایی کیف پول‌هایی را نشان می‌دهد که سکه‌هایی را از استخر استخراج دریافت کرده‌اند و نشان می‌دهد که این آدرس‌ها دارایی خود را به پایین‌ترین حد یک ساله کاهش می‌دهند.

عرضه تک هاپ برای استخراج کنندگان بیت کوین.منبع: Coinmetrics

داده های Glassnode همچنین مقدار قابل توجهی از کوین های استخراج شده به صرافی ها را ثبت می کند. جریان های ارزی نیز از سطوح مشاهده شده در بازار صعودی ۲۰۲۱ فراتر رفت.

https://twitter.com/glassnode/status/1673635113261756416

علاوه بر این، دارایی‌های ماینر هنوز نزدیک به پایین‌ترین سطح دو ساله خود هستند، که احتمالاً به دلیل سودآوری پایین در بیشتر سال ۲۰۲۳ است.

هش ریت کل شبکه در اوایل ژوئن به بالاترین حد خود رسید، اما در پی موج گرمای تگزاس کاهش یافته است. کاهش نرخ هش و افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار به سودآوری ماینرهای در حال اجرا کمک کرده است.

محبوب‌ترین مدل ماینینگ، Antminer S19، بسته به هزینه‌های برق، هزینه‌های تولیدی بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار دارد.

به طور خاص، شرکت‌هایی که مزارع معدنی در تگزاس دارند، مانند Riot Blockchain، ممکن است به دلیل آب و هوا متحمل ضررهایی شوند. اما این اولین بار نیست که این اتفاق می‌افتد، بنابراین این شرکت احتمالاً اقداماتی را برای محافظت در برابر خطر موج گرما انجام داده است.

مربوط: بهره وری استخراج بیت کوین Riot Blockchain در بحبوحه گرمای شدید تگزاس، ۲۸ درصد در سال کاهش یافت

با این وجود، علیرغم بهبود سودآوری، ماینرها در حال تخلیه بیت کوین هستند که می تواند نشانه ای از حرکت منفی قیمت در آینده باشد.

درآمدها در ماه ژوئن بهبود یافت، اما ماینرها به هزینه های توسعه و عملیات خود ادامه دادند، که نشان می دهد بازار ارزهای دیجیتال هنوز شروع نشده است.

برنامه‌های توسعه شرکت و کاهش دارایی‌های ماینرهای زنجیره‌ای، نوسان قیمت ثابت میان‌مدت یا اصلاح احتمالی سهام استخراج در صورت کاهش قیمت BTC را پیش‌بینی می‌کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا