اخبار ارز دیجیتال

درآمد استخراج بیت کوین در یک ماه ۵۰ درصد به ۲۳ میلیون دلار افزایش می یابد

صنعت معدن شاهد افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای دلاری بود زیرا بیت کوین همچنان در موقعیت مناسبی برای بهبود پایدار قرار دارد.

مبارزه یک ساله برای بقای یک اکوسیستم فرعی متصل شروع به ثمربخشی می کند زیرا بیت کوین (BTC) بازار صعودی متوسطی را نشان می دهد. ابتدا، جامعه استخراج بیت کوین شاهد افزایش ۵۰ درصدی درآمد از طریق پاداش استخراج و کارمزد تراکنش در ماه اول سال ۲۰۲۳ بود.

در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۲، درآمد استخراج بیت کوین برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۰ به ۱۳.۶ میلیون دلار کاهش یافت. این، همراه با افزایش قیمت انرژی در بحبوحه تنش های ژئوپلیتیکی، فشار مالی فوق العاده ای را بر شرکت های فعال در عملیات معدنی وارد کرده است و تعدادی از آنها مجبور به تعطیلی شده اند. .

همانطور که در زیر نشان داده شده است، از آنجایی که بیت کوین همچنان در موقعیت مناسبی برای بهبودی پایدار قرار دارد، صنعت معدن شاهد افزایش ۵۰ درصدی درآمد دلار آمریکا بود.

درآمد استخراج بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۳ ۵۰ درصد افزایش یافت. منبع: Blockchain.com

درآمد استخراج بیت کوین از ۱۵.۳ میلیون دلار در ۱ ژانویه به ۲۳ میلیون دلار در ۳۰ روز افزایش یافت.

نرخ هش همچنان به بالاترین حد خود ادامه می دهد زیرا ماینرهای بیشتری به قدرت می پیوندند و شبکه غیرمتمرکز بیت کوین را ایمن می کنند. در زمان نگارش مقاله، هش ریت بیت کوین حدود ۳۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) بود.

مرتبط: بیت کوین می تواند برای ۱۱ روز متوالی با نزدیک شدن قیمت به ۲۴۰۰۰ از ترس فرار کند

یکی از بزرگترین انتقادات به بیت کوین نیاز به انرژی بالا برای اجرای مکانیزم اجماع اثبات کار است. در اکتبر ۲۰۲۲، کوین تلگراف گزارش داد که مصرف انرژی بیت کوین نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد افزایش یافته است.

اما حرکت به سمت منبع انرژی سبزتر برای تامین انرژی امکانات استخراج بیت کوین، حل این مشکل است. اخیراً، در مالاوی، کشوری محصور در خشکی در جنوب شرقی آفریقا، یک شرکت معدنی از منبع انرژی درگیر استفاده کرده است.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده، این پروژه که توسط Gridless انجام شده است، از ۵۰ کیلووات (کیلووات) انرژی رشته‌ای برای آزمایش به عنوان یک سایت جدید استخراج بیت‌کوین استفاده می‌کند.

اریک هرسمن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Gridless، در مورد تأثیر کلی این ابتکار گفت: ما قادر به خرید کنتورهای بیشتر برای اتصال خانواده های بیشتر نبودیم. بنابراین قرارداد ما به آنها اجازه داد تا به سرعت ۲۰۰ متر بیشتر برای اتصال خانواده های بیشتری خریداری کنند. ”

علاوه بر این، ردپای زیست محیطی تأسیسات استخراج بیت کوین کم نگه داشته می شود زیرا صرفاً بر اساس انرژی آبی مبتنی بر رودخانه کار می کند.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا