اخبار ارز دیجیتال

مطالعه: استخراج بیت کوین می تواند به کاهش انتشار جهانی تا ۸ درصد کمک کند

در این گزارش تاکید شده است که استخراج بیت کوین می تواند انتشار متان بیهوده را به انتشارات کمتر مضر تبدیل کند.

مقاله ای که توسط موسسه مدیریت ریسک (IRM) منتشر شده است، نتیجه می گیرد که بیت کوین (BTC) پتانسیل تبدیل شدن به یک کاتالیزور برای انتقال انرژی جهانی را دارد.

دیلان کمپبل و الکساندر لارسن، اعضای گروه انرژی و انرژی های تجدیدپذیر IRM، گزارشی با عنوان «بیت کوین و انتقال انرژی: از ریسک به فرصت» منتشر کردند. این مقاله استدلال می کند که در حالی که BTC به دلیل مصرف انرژی آن به عنوان یک خطر تلقی می شود، می تواند کاتالیزوری برای انتقال انرژی باشد که منجر به راه حل های جدیدی برای چالش های انرژی در سراسر جهان شود.

در گزارش خود، نویسندگان همچنین بر عملکردهای حیاتی انرژی و نیاز روزافزون به منابع انرژی قابل اعتماد، پاک و مقرون به صرفه‌تر تاکید کردند. علیرغم انتقاد از شدت انرژی بیت کوین، این مطالعه با نشان دادن مزایای بالقوه ای که بیت کوین می تواند برای صنعت انرژی به همراه داشته باشد، دید متعادل تری از بیت کوین ارائه کرد.

مقدار متان منتشر شده که می تواند برای استخراج بیت کوین استفاده شود. منبع: IRM

بر اساس این گزارش، استخراج بیت کوین می تواند انتشار جهانی را تا ۸ درصد تا سال ۲۰۳۰ کاهش دهد. این را می توان با تبدیل انتشار گازهای متان بیهوده جهان به گازهای گلخانه ای کمتر مضر به دست آورد. این گزارش به یک مورد نظری اشاره می کند که نشان می دهد استفاده از متان جذب شده برای فعالیت های استخراج بیت کوین می تواند میزان متان آزاد شده در جو را کاهش دهد.

مربوط: محور انرژی بیت کوین به «آنچه که تعداد کمی از صنایع می توانند ادعا کنند» را به دست می آورد – تحلیلگر بلومبرگ

این مقاله همچنین فرصت های مختلفی را معرفی می کند که به بیت کوین اجازه می دهد در بخش انرژی مشارکت کند. بر اساس این گزارش، بیت کوین همچنین می تواند با استفاده از ماینرهای بیت کوین و انتقال گرما از ماینرها به گلخانه ها، به بهره وری انرژی از طریق مدیریت شبکه برق کمک کند.

نویسندگان می نویسند: “ما نشان دادیم که در حالی که بیت کوین برق مصرف می کند، مقادیر زیادی دی اکسید کربن یا سایر آلاینده های هوا منتشر نمی کند.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا