اخبار ارز دیجیتال

پروژه استخراج بیت کوین در کنیا به تقویت جوامع روستایی کمک می کند

Gridless Compute، یک ابتکار استخراج بیت کوین با انرژی آبی، در توییتی اعلام کرد که این پروژه با موفقیت به جوامع روستایی انرژی داده و قبوض انرژی موجود را کاهش داده است.

یک پروژه استخراج ارز دیجیتال مبتنی بر نیروی آبی در آفریقا، به‌روزرسانی‌ای را در مورد تلاش‌های خود برای ارائه توسعه انرژی به جوامع روستایی از طریق بیت‌کوین (BTC) منتشر کرده است.

در ۹ دسامبر، Gridless Compute عکسی را در توییتر منتشر کرد و اظهار داشت که دکل ماینینگ BTC با انرژی آبی کل یک سکونتگاه روستایی را تامین می‌کند و در عین حال هزینه‌های انرژی را برای ۲۰۰۰ نفر، معادل ۵۰۰ خانوار کاهش می‌دهد. طبق این توییت، هزینه از ۱۰ دلار به ۴ دلار در ماه کاهش می یابد.

همه اینها در حالی که از شبکه بلاک چین زیربنایی BTC محافظت می شود.

در اوایل این هفته، این پروژه همچنین نتایج یک دور موفقیت آمیز بودجه ۲ میلیون دلاری به رهبری VC Stillmark و Blocks، شرکت‌های مادر CashApp و Square را به اشتراک گذاشت.

به گفته Gridless، وجوه حاصل از این دور برای تقویت گسترش استخراج BTC در سراسر بازارهای آفریقا و در عین حال هدف قرار دادن جوامع روستایی برای انرژی قابل دسترس استفاده می شود.

اریک هرسمن، مدیر عامل Gridless گفت که در حالی که استخراج بیت کوین در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا گسترده است، آفریقا فرصتی عالی برای تنوع بخشیدن به ماینینگ است. وی تاکید کرد که این قاره سرشار از انرژی های تجدیدپذیر است.

این نشان می‌دهد که پتانسیل زیادی برای بهره‌مندی از تولیدکنندگان انرژی و استخراج‌کنندگان، و توانایی ایجاد تأثیر مثبت واقعی بر جوامعی که از آن استفاده می‌شود، دارد.»

مایلز سوتر، یک شخصیت فعال در جامعه BTC و رهبر CashApp، از یکی از سایت‌های روستایی کنیا بازدید کرد. سوتر بر جنبه انرژی تجدیدپذیر این پروژه تأکید کرد، زیرا استخراج BTC قبلاً به دلیل تأثیرات شدید زیست محیطی مورد بررسی قرار گرفته است.

این به این دلیل است که نرخ هش بیت کوین طی ماه گذشته کاهش یافته است و به ماینرها این امکان را می دهد تا پس از کمترین درآمد گزارش شده ماینینگ در دو سال اخیر، ضرر خود را جبران کنند.

مربوط: خاورمیانه و شمال آفریقا بازارهای رمزنگاری سریع‌ترین رشد را دارند: داده‌ها

فعالیت ارزهای رمزنگاری شده در قاره آفریقا در طول سال گذشته شتاب بیشتری گرفته است زیرا موارد استفاده عملی از ارزهای دیجیتال و فناوری‌های آنها همچنان در حال ظهور است.

این مورد زمانی است که صندوق بین المللی پول اخیراً خواستار مقررات سختگیرانه تر ارزهای دیجیتال در آفریقا شد.

علاوه بر این، مشارکت‌های جدید پرداخت‌های مرزی بین شهروندان آمریکایی را امکان‌پذیر کرده است و از طریق شبکه لایتنینگ BTC به نیجریه، غنا و کنیا وجوه ارسال می‌کند.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا