اخبار ارز دیجیتال

استخر استخراج بیت کوین BTC.com از حمله سایبری ۳ میلیون دلاری گزارش می دهد

BTC.com، هفتمین استخر بزرگ استخراج بیت کوین، فاش کرده است که تحت تأثیر حمله سایبری اخیر ۳ میلیون دلاری قرار نگرفته است.

BTC.com، یک استخر پیشرو در استخراج ارزهای دیجیتال، مورد حمله سایبری قرار گرفته است که منجر به از دست دادن قابل توجه سرمایه برای شرکت و مشتریانش شده است.

BTC.com در ۳ دسامبر مورد حمله سایبری قرار گرفت، زمانی که مهاجمان حدود ۷۰۰۰۰۰ دلار از دارایی های مشتریان و ۲.۳ میلیون دلار از دارایی های شرکت را سرقت کردند، BIT Mining Limited، شرکت مادر ماینینگ استخر، به طور رسمی در ۲۶ دسامبر اعلام کرد.

BIT Mining و BTC.com یک حمله سایبری را به سازمان های اجرای قانون در شنژن چین گزارش دادند. مقامات محلی سپس تحقیق در مورد این حادثه را آغاز کردند، شروع به جمع آوری شواهد کردند و از آژانس های مربوطه چین درخواست کمک کردند. در این اطلاعیه آمده است که تعدیل محلی قبلاً به BTC.com کمک کرده است تا برخی از دارایی های خود را در داخل بازیابی کند.

BIT Mining گفت: “شرکت قصد دارد تلاش های قابل توجهی برای بازیابی دارایی های دیجیتالی سرقت شده انجام دهد” و افزود که همچنین در حال استقرار فناوری برای “بلاک کردن و رهگیری بهتر هکرها” است.

به گفته این شرکت، علیرغم مواجهه با این حادثه، BTC.com به ارائه خدمات استخر استخراج به مشتریان خود ادامه می دهد.

“BTC.com در حال حاضر به طور عادی کار می کند و به غیر از خدمات دارایی دیجیتال، خدمات وجوه مشتری بی تاثیر است.”

BTC.com، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال در جهان، خدمات استخراج چند ارزی را برای دارایی های دیجیتال مختلف مانند بیت کوین (BTC) و لایت کوین (LTC) ارائه می دهد. جدا از خدمات ماینینگ، BTC.com یک مرورگر بلاک چین نیز دارد. شرکت مادر آن، BIT Mining، یک شرکت سهامی عام است که در بورس نیویورک فهرست شده است.

مربوط: هشریت بیت کوین پس از انجماد گسترده که ماینرها را تعطیل کرد، بهبود یافت

استخر استخراج BTC.com هفتمین استخر بزرگ ماینینگ در جهان است که ۲.۵ درصد از کل توزیع استخر استخراج را در ۷ روز گذشته به خود اختصاص داده است، با ۵.۸۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) دارای هش ریت سهم تاریخی BTC.com در هش ریت بیت کوین بیش از ۵ درصد از کل هش ریت استخر استخراج بیت کوین را تشکیل می دهد.

توزیع استخر بیت کوین در ۷ روز گذشته. منبع: BTC.com

تحقیقات حمله سایبری BTC.com در چین منجر به شکایت دیگری در رابطه با ارزهای دیجیتال در سال گذشته شد که مقامات محلی تصمیم گرفتند تمام عملیات ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع کنند. علیرغم این ممنوعیت، چین در ژانویه ۲۰۲۲ پس از اینکه برای مدت کوتاهی رهبری هش‌ریت جهانی را در سال ۲۰۲۱ از دست داد، دوباره به عنوان دومین ارائه‌دهنده بزرگ هش بیت‌کوین ظاهر شد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا