🚨 اخبار ارز دیجیتال

شرکت های استخراج بیت کوین با وجود سودآوری کند استخراج بیت کوین به رشد خود ادامه می دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت استخراج ارزهای دیجیتال CleanSpark امسال به شدت ناوگان ماشین‌های ماینینگ خود را گسترش داده است، علیرغم اینکه سودآوری ماینینگ بسیار دور از رکورد است.

برخی از شرکت های استخراج بیت کوین همچنان به ساخت و افزایش تولید خود ادامه می دهند، حتی با وجود اینکه سود استخراج بیت کوین (BTC) در سال گذشته ۴۴ درصد کاهش یافته است.

در ۱ ژوئن، شرکت آمریکایی استخراج بیت کوین CleanSpark اعلام کرد که ۱۲۵۰۰ واحد جدید Antminer S19 XP را به قیمت ۴۰.۵ میلیون دلار خریداری کرده است. معامله با قیمت ۲۳ دلار به ازای هر تراهش در ثانیه (TH/s)، کمتر از میانگین قیمت بازار بسته شد.

این خبر در حالی منتشر می شود که دشواری استخراج بیت کوین در تاریخ ۱ ژوئن به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۵۰ تریلیون رسید و فشار بیشتری بر استخراج کنندگان وارد کرد. نرخ هش شبکه نیز در ۳۰ می به ۳۹۵ EH/s به اوج خود نزدیک شد.

قرارداد خرید CleanSpark تصریح می کند که ۶۰۰۰ دستگاه در ماه ژوئن و بقیه در ماه آگوست از سازنده ارسال می شود.

واحدهای Antminer S19 XP دارای نرخ هش ۱۴۱ TH/s هستند و در صورت خرید ترکیبی، کل هش ریت را به ۱.۷۶ اگزاهش در ثانیه بالاتر از ۶.۷ EH/s فعلی می‌رسانند. زک برادفورد، مدیرعامل CleanSpark گفت:

“این خرید تضمین می کند که ما به هدف پایان سال خود یعنی ۱۶ EH/s خواهیم رسید و احتمالاً از آن فراتر خواهیم رفت.”

مزرعه استخراج CleanSpark در گرجستان واقع شده است. طبق وب سایت این شرکت، این شرکت ۶۷۷۰۰ دستگاه ماینینگ را اداره می کند و تاکنون ۲۳۹۵ بیت کوین در سال جاری استخراج کرده است.

قیمت هش بیت کوین ۱ سال.منبع: شاخص هشرات

این شرکت علیرغم کاهش سود ماینینگ بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد و طبق شاخص هاشرات، سود استخراج بیت کوین به ۰.۰۷۱ دلار در هر TH/s در روز کاهش یافته است. درصد از زمان اوج بازار ارزهای دیجیتال در اواخر سال ۲۰۲۱.

CleanSpark در ماه فوریه ۲۰۰۰۰ دستگاه جدید Antminer S19j Pro+ را خریداری و پرداخت کرد و در ماه آوریل ۴۵۰۰۰ دستگاه S19 XP ASIC را به ناوگان خود اضافه کرد.

مربوط: مشکل ماینینگ به ۵۰ تریلیون رسید – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

در یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های اخیر شرکت، Bitfarms اعلام کرد که ۴۵۹ بیت‌کوین را در ماه می استخراج کرده است که ۶.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. بن گاگنون، مدیر ارشد ماینینگ، گفت: «هش ریت ما نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش یافت که با افزایش ۶۵ درصدی مشکلات شبکه در مدت مشابه جبران شد.

Cipher Mining رکورد تولید خود را در ماه می با استخراج ۴۹۳ بیت کوین اعلام کرد. این افزایش قیمت به دلیل افزایش کارمزد معاملات در طول رونق ضرب سکه ممتیک BRC-20 بود که در اوایل ماه می به اوج خود رسید.

در ۳۱ می، Compass Mining قراردادی را با ارائه دهنده میزبانی Arthur Mining برای افتتاح یک مرکز جدید در اوهایو امضا کرد.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد استنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا