اخبار ارز دیجیتال

ETF استخراج بیت کوین از بازار ETF سهام در نمودارهای عملکرد سال نو بهتر عمل می کند

پس از یک سال پر فراز و نشیب، ETF استخراج بیت کوین به صدر نمودارهای عملکرد برای اولین ماه سال ۲۰۲۳ بازگشته است.

آغاز سال جدید شاهد بازگشت صعودی جدیدی در بازار ارزهای دیجیتال بود که بیت کوین (BTC) و سایر آلت کوین ها به بالاترین سطح چند ماهه رسیدند. جدا از بازار نقدی، بازار صندوق قابل معامله در بورس اوراق بهادار (ETF) نیز تحت تسلط BTC است و ETF استخراج بیت کوین (WGMI) Valkyrie با ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل، پیشروترین بازار ETF سهام است.

ETF استخراج بیت کوین نه تنها بازار سنتی ETF سهام را رهبری می کند، بلکه ETF سهام اهرمی را نیز رهبری می کند، که یک اتفاق نادر در نظر گرفته می شود.اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ تیز گفته می شود که ETF استخراج بیت کوین Valkyrie بسیار متمرکز است و تنها در ۲۰ شرکت از جمله شرکت های برجسته مانند Agro Blockchain، Bitfarm و Intel سرمایه گذاری می کند.

ETF ها، ایالات متحده، ارزهای دیجیتال
الان رای بدهید!

WGMI ETF در فوریه ۲۰۲۲ در نزدک فهرست شد، اما مستقیماً در BTC سرمایه گذاری نکرد. ۸۰ درصد ارزش خالص از طریق اوراق بهادار شرکت هایی که حداقل ۵۰ درصد از درآمد یا سود خود را از استخراج بیت کوین به دست می آورند، قرار می گیرد. Valkyrie 20 درصد باقیمانده را در شرکت هایی سرمایه گذاری خواهد کرد که بخش قابل توجهی از ارزش خالص خود را در بیت کوین نگه می دارند.

عملکرد بازار ETF سهام منبع: بلومبرگ

اولین ETF بیت کوین مورد تایید در ایالات متحده، ProShares Bitcoin Strategy ETF بود که در اکتبر ۲۰۲۱ راه اندازی شد و قیمت بیت کوین را از طریق قراردادهای آتی معامله شده در CME دنبال می کرد. اولین ETF کشش زیادی در بازار پیدا کرد و در اولین روز خود به یک میلیارد دلار رسید. با این موفقیت، بسیاری بر این باور بودند که تنظیم‌کننده‌ها اولین ETF‌های مبتنی بر بازار را در سال ۲۰۲۲ تأیید می‌کنند. این باعث یک روند نامطلوب برای ETFها شد.

طبق داده‌های ETF.com، چهار ETF برتر با بدترین عملکرد در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ مربوط به ارزهای دیجیتال خواهند بود.

مرتبط: مدیر عامل Grayscale گزینه خرید سهام GBTC 20٪ را در صورت شکست تبدیل ETF برجسته می کند

ETF های رمزنگاری به عنوان گام بزرگ بعدی صنعت کریپتو برای دستیابی به پذیرش جریان اصلی در نظر گرفته شد.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا