🚨 اخبار ارز دیجیتال

بزرگترین کاهش سختی استخراج در سال ۲۰۲۳؟ ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقدام قیمت بیت کوین در یک هفته حساس کلان ردپای خود را دنبال کرده است و بیت کوین شروع به رسیدن به اهداف نزولی معامله گران کرده است.

بیت کوین (BTC) با مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری وارد آخرین هفته ژوئیه در یک وضعیت نوسانی می شود.

در هفته ای که انتظار می رود هفته ای هیجان انگیز اما احتمالاً اعصاب خردکن برای معامله گران باشد، حرکت قیمت بیت کوین به ترکیبی از عوامل نوسانات چشم دوخته است.

مهمترین آنها تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نرخ بهره است که در تعدادی از داده های کلان مهم منتشر شده است.

برخی امیدوارند که اینها به تنهایی برای خارج کردن بیت کوین از محدوده معاملاتی یک ماهه خود که به سختی از سطح ۳۰۰۰۰ دلار بالاتر رفته است، کافی باشد. بازار تا کنون سرنخ کمی در مورد اینکه در آینده به کجا خواهد رفت ارائه کرده است.

با این وجود، معامله گران شروع به بی حوصلگی کرده اند و به طور فزاینده ای بر این باورند که بیت کوین/دلار در نهایت به زیر سطح فعلی خواهد رسید و به سمت ۲۵۰۰۰ دلار یا کمتر خواهد رفت.

Cointelegaph به محرک های کلیدی بحث عملکرد قیمت BTC با نزدیک شدن به پایان ماه جولای نگاه می کند.

قیمت BTC در اوایل هفته به ۲۹۰۰۰ دلار افزایش یافت

بیت کوین در هفته بسته شدن ۲۳ جولای یک انفجار معمولی از نوسانات را به همراه داشت و به گاوها نگاهی اجمالی به بازگشت احتمالی حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری داد.

با این حال، این نیز زیاد دوام نیاورد و با بسته شدن شمعدان هفتگی هنوز چند ساعت دیگر، BTC/USD در آخرین لحظه افزایش یافت و هفته را تقریباً با ۳۰۰۰۰ دلار به پایان رساند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView عملکرد یک شبه حتی ضعیف‌تر را نشان می‌دهند و بیت‌کوین در زمان نگارش به ۲۹۰۰۰ دلار می‌رود.

اما به طور کلی، این محدوده کاملاً آشنا همچنان به حیات خود ادامه می دهد.

با نزدیک شدن به پایان آخر هفته، مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight، گفت: برجسته شده است او آن را “منطقه بحرانی” برای گاو نر نامید.

او گفت: “هیچ سطح قابل توجهی برای بیت کوین نقض نشد، بنابراین ما به کاهش جانبی ادامه خواهیم داد.” ادامه در آن روز.

سناریو یکسان می ماند. – مدت طولانی بالای ۳۰۲۰۰ دلار تا ۳۰۴۰۰ دلار – طولانی زمانی که به ۲۹۰۰۰ دلار رسید.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michael van de Poppe/Twitter

معامله‌گر محبوب Daan Crypto Trades اشاره می‌کند که شکاف در معاملات آتی CME افزایش یافته است و به دلیل افزایش به ۳۰۳۰۰ دلار قبلاً بسته شده است.

او می گوید: «اجازه ندهید انحراف آخر هفته شما را فریب دهد. گفت دنبال کننده توییتر.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Daan Crypto Trades/Twitter

تاجر همکار Credible Crypto نسبت به محدوده ماه گذشته محتاطانه خوشبین بود و نشان داد که بیت کوین می تواند از ضررهای بزرگتر جلوگیری کند.

وی گفت: در ۳۰ روز گذشته قیمت در محدوده باریکی قرار داشته و کل OI بین دو سطح عمده در نوسان بوده است. خلاصه شده است.

“ما سطوح قیمت، ساخت OI، سپس فلاش به بالا/پایین OI را می بینیم که قبل از تکرار چرخه بازنشانی می کند. اگر این وضعیت ادامه یابد، نزولی باید به این پایین ها محدود شود.”

نمودار ساعتی BTC/USD. منبع: TradingView

تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره “هفته ای پر از اقدام” را آغاز کرد

این هفته یک رویداد بر محیط کلان حاکم است، نه فقط ارزهای دیجیتال.

کمیته بازار آزاد فدرال فدرال رزرو (FOMC) در ۲۶ ژوئیه تشکیل جلسه خواهد داد تا تصمیم بگیرد که در صورت وجود، چقدر نرخ را افزایش دهد.

بازار در مورد افزایش نرخ بهره شکی ندارد. برخلاف ماه گذشته، تقریباً همه انتظار دارند در پاسخ به اظهارات مقامات فدرال رزرو، نرخ بهره ۰.۲۵ درصد افزایش یابد.

بر اساس آخرین داده های ابزار FedWatch گروه CME، این شانس اکنون ۹۹.۸٪ است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

انتشار داده‌های کلان این هفته تنها پس از FOMC منتشر می‌شود و جایی برای آن‌ها باقی نمی‌گذارد که در زمان تصمیم‌گیری را تغییر دهند. با این حال، اهمیت انتشار به همان اندازه مهم است و شامل چاپی از تولید ناخالص داخلی Q2 و شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) است.

“هیچ چیز بهتر از یک هفته پر عمل در بازار نیست. ۲۰٪ از شرکت های S&P 500 درآمدهای خود را در کنار نشست فدرال رزرو و داده های تورم برای پایان دادن به آن گزارش می دهند.” منبع تفسیری مالی The Kobeissi Letter من نوشته ام بخشی از جمع بندی توییتر.

پس از هفته‌ها نوسان کم، همه چیز باید در این هفته جالب شود. هفته عالی برای معامله‌گران.

تد تورکس ماکرو، مفسر مالی، گفت: به نظر می‌رسد شرایط نقدینگی در بانک‌های مرکزی جهانی علیرغم احتمال افزایش بیشتر نرخ‌ها، در سطوح کلان پایین است.

او گفت: «پس از سقوط آزاد از ماه مارس، نقدینگی CB جهانی ممکن است به اینجا رسیده باشد. نظر داد به همراه نمودار مقایسه

از نظر تاریخی، برای BTC و ریسک خوب بوده است.

نمودار نقدینگی بانک مرکزی جهانی در مقابل BTC/USD. منبع: Tedtalksmacro/Twitter

فاندامنتال به عنوان هش روبان “تسلیم” سقوط می کند

با کاهش رقابت شدید بین ماینرها، دامنه معاملات سرسختانه بیت کوین بار دیگر به پایه های شبکه ضربه می زند.

بر اساس آخرین برآوردهای BTC.com، کالیبراسیون مجدد خودکار بعدی در ۲۶ جولای دشواری استخراج بیت کوین را تا حدود ۴ درصد کاهش می دهد.

در حالی که سختی در حال حاضر در بالاترین حد خود قرار دارد، امسال تنها چند بار کاهش یافته است و این هفته می تواند بزرگترین تا کنون در سال ۲۰۲۳ باشد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

Hashrate پس از رسیدن به بالاترین رکورد در این ماه، داستان مشابهی از احساسات را بیان می کند. چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری کاپریور کریپتو، اندیکاتور هش ریبون را برای نشانه‌هایی از مرحله جدید «تسلیم شدن» تجزیه و تحلیل کرده است.

اگرچه از اواخر سال ۲۰۲۲، زمانی که بیت کوین هنوز از اثرات سقوط FTX رنج می برد، از بازار غایب بود، ادواردز اصرار داشت که معامله گران نباید از تسلیم شدن بترسند.

با این حال، او گفت که انفجار در هش در هفت ماه گذشته “ناپایدار” بوده است.

او گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم که Hashribbon را تسلیم کنیم، معروف به کندی رشد هش بیت کوین پس از افزایش باورنکردنی (ناپایدار) ۵۰ درصدی در سال ۲۰۲۳. نظر داد هفته گذشته

“تسلیم شدن منابع انسانی یک سیگنال فروش نیست، اما صعودی هم نیست. مدیریت ریسک تا از سرگیری رشد تضمین می کند.”

نمودار روبان هش بیت کوین.منبع: چارلز ادواردز / توییتر

کوین تلگراف به ارائه پوشش گسترده ای از وضعیت فعلی ماینرها ادامه می دهد و تئوری های مختلفی در مورد رفتار فروش اخیر بیت کوین به وجود آمده است.

NVT به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۹ رسیده است

با استخراج بیت کوین ۸۰۰۰۰۰مین بلوک خود، اندیکاتورهای کلاسیک روی زنجیره سیگنال های مشابهی را ارائه می دهند که وضعیت قیمت بیت کوین ممکن است حداقل در حال حاضر بیش از حد گرم شود.

نسبت ارزش شبکه به تراکنش (NVT) که ارزش بازار بیت کوین بر ارزش دلار معاملات روزانه زنجیره ای تقسیم می شود، به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید.

هدف NVT نشان دادن زمانی است که حجم روی زنجیره با مقدار کل شبکه هماهنگ نیست، اما تأثیر آن می‌تواند متفاوت باشد.

همانطور که سازنده آن، تحلیلگر ویلی وو، توضیح داد، افزایش NVT می تواند هم در بازارهای صعودی و هم در دوره های افزایش قیمت “ناپایدار” رخ دهد.

او در مقدمه ای همراه برای این اندیکاتور در سایت تحلیلی Woobull خود نوشت: “NVT بالای بیت کوین نشان می دهد که ارزش گذاری در شبکه از ارزش ارسال شده در شبکه پرداخت فراتر می رود. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شبکه به سرعت در حال رشد است و سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری با بازده بالا ارزیابی می کنند یا زمانی که قیمت در یک حباب ناپایدار است.”

نمودار نسبت NVT بیت کوین (عکس از صفحه).منبع: Ouble

در همین حال، ادواردز Caprior در مصاحبه اخیر با Cointelegraph استدلال کرد که NVT همچنان در برابر اوج های بسیار بالا مانند آنچه در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد، مهار می شود.

وی با بیان اینکه NVT در حال حاضر در سطوح نرمال معامله می شود، افزود: با توجه به اعداد نرمال شده امروز، این چیز زیادی به ما نمی گوید. با این حال، این معیار به تنهایی نشان می دهد که بیت کوین ارزش زیادی دارد. ”

دارندگان بلند مدت ۷۵ درصد از عرضه بیت کوین را کنترل می کنند

آیا نشانه هایی از امید وجود دارد؟ عرضه بیت کوین همچنان در زیر سطح کاهش می یابد.

مرتبط: بیت کوین هنوز می تواند به ۱۹۰۰۰ دلار برسد، به معامله گران در آستانه “حرکت بزرگ” در قیمت BTC هشدار می دهد

همانطور که توسط فعالان مختلف بازار اشاره شده است، مقدار BTC ارائه شده برای خرید نشان دهنده باورهای پایدار مشتاق ترین دارندگان بیت کوین است.

در حال حاضر ۵۵ درصد عرضه مدتی است که خاموش است. حداقل ۲ سال۲۹% ۵ سال یا بیشتر، گفت که داده ها از شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode است.

این تجزیه و تحلیل افزود: «عرضه دارندگان بیت کوین بلندمدت به ۱۴.۵۲ میلیون بیت کوین رسید که ۷۵ درصد از عرضه در گردش را نشان می دهد.» برجسته شده است این هفته.

“این نشان می دهد که HODLing پویایی بازار ترجیحی در بین سرمایه گذاران بالغ است.”

نمودار پیوست مقدار بیت کوین را نشان می دهد که به اصطلاح دارندگان بلندمدت (LTH) دارند که به عنوان کسانی که سکه را بیش از ۱۵۵ روز نگه می دارند تعریف می شود.

نمودار مشروح عرضه نگهدارنده بلندمدت بیت کوین. منبع: Glassnode/Twitter

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا