اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین بیش از پول برای این کشور شرق آفریقا به ارمغان می آورد

یک پروژه استخراج بیت کوین از راه دور در مالاوی، کشوری محصور در خشکی در جنوب شرقی آفریقا، قدرت اقتصادی را برای مناطق فقیر به ارمغان می آورد و خانواده های بیشتری را به شبکه متصل می کند.

پروژه های استخراج بیت کوین (BTC) برای مهار انرژی آبی مازاد پاک و سرگردان مالاوی در حال افزایش است. Gridless، شرکت پشتیبان این پروژه، می‌گوید که در حال حاضر دارای ۱۶۰۰ خانوار متصل به یک مینی شبکه برق آبی از راه دور در کوه‌های جنوب مالاوی است.

این پروژه از ۵۰ کیلووات (کیلووات) انرژی ایزوله برای آزمایش به عنوان یک سایت جدید استخراج بیت کوین استفاده می کند. اریک هرسمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Gridless به Cointelegraph گفت که اگرچه این یک پروژه معدنی کاملاً جدید است، “تأثیر آن بلافاصله احساس شد.”

توسعه دهندگان برق سال ها پیش این نیروگاه ها را ساختند، اما آنها تا حد زیادی سودآور نبودند و توانایی خرید کنتورهای بیشتر برای اتصال خانواده های بیشتر را نداشتند، بنابراین به خانواده های بیشتری گسترش یافتند. بنابراین معامله ما به آنها اجازه داد تا به سرعت ۲۰۰ متر دیگر را برای اتصال خانواده های بیشتر خریداری کنند. ”

ماینرهای بیت کوین مشتریان انعطاف پذیر اما تشنه انرژی هستند. اینها راه حل های plug-in-play برای منابع انرژی مازاد در سراسر جهان هستند. در مالاوی، معدنچیان از انرژی آبی سازگار با محیط زیست استفاده می کنند.

این تاسیسات از برق آبی استفاده می کند.منبع: هاسمن

به قول هاسمن:

“از آنجایی که از یک رودخانه جاری می شود، ردپای محیطی بسیار سبکی دارد. و استخراج بیت کوین آن را تغییر نداده است.”

این دومین پروژه Gridless تا به امروز در جنوب صحرای آفریقا است. اواخر سال گذشته، یک پروژه معدنی در کنیا از نیروی آبی مازاد برای اتصال جوامع دورافتاده استفاده کرد.

فروشندگان خیابانی مالاویمنبع: هاسمن

جدا از محیط زیست، استخراج بیت کوین قدرت اقتصادی و فرصت های شغلی را برای مالاوی به ارمغان می آورد. هرسمن توضیح داد که کاهش بار برق در مالاوی رایج است، اما ۱۶۰۰ خانواری که از برق آبی استفاده می‌کنند، مشکل برق ندارند.

همیشه شگفت انگیز است که ببینید شبکه های کوچک چقدر برای جامعه مفید و ارزشمند هستند. [Bitcoin mining] آموزش، مراقبت های بهداشتی، کسب و کار، تدارکات و ثروت جامعه را به سرعت متحول می کند. ”

Obi Nwosu، مدیر عامل Fedimint و مشاور هیئت مدیره Gridless نیز به این داستان اشاره کرد و گفت: “پروژه در مالاوی یکی از نمونه های زیادی است که انتظار دارم در چند سال آینده ببینم. همینطور است.”

“مثل همیشه، آنها افرادی متواضع هستند که آستین ها را بالا می زنند و به مهندسان با استعداد محلی کمک می کنند تا بهترین کار را انجام دهند. این پروژه برای بسیاری قدرت و آزادی مالی به ارمغان می آورد.”

در سال ۲۰۲۳، ماینرهای بیت کوین به احتمال زیاد از انرژی های سرگردان و در عین حال توانمندسازی جوامع محلی بهره می برند. Nwosu توضیح می دهد که از وعده استخراج بیت کوین زمین گرمایی در السالوادور گرفته تا متعادل کردن بار روی شبکه و حفظ مشاغل در جوامع محلی کانادا، “سیلی از فرصت ها در راه است.”

مطالب مرتبط: ۷ ماینر بیت کوین جهان را به مکانی بهتر تبدیل کردند

مایکل تالر استخراج بیت کوین را به عنوان «یک صنعت ایده‌آل با فناوری پیشرفته برای معرفی به کشورهایی که انرژی پاک فراوان است، اما نمی‌توانند محصولات را صادر کنند یا خدماتی با آن انرژی ارائه کنند، معرفی می‌کند.» این خلاصه ای دقیق از پروژه در مالاوی است.

کانالی که آب را در مالاوی می برد.منبع: هاسمن

در نهایت، این نوع پروژه استخراج بیت کوین شبیه یک مشارکت است. هرسمن آن را خلاصه می کند:نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا