اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین سبزتر می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

استخراج بیت کوین به لطف چیزهایی مانند مزارع آب خنک و نفت و گاز مربوطه پایدارتر می شود و انتقادات زیست محیطی را تضعیف می کند.

تاثیر زیست محیطی استخراج بیت کوین (BTC) همیشه یک موضوع بحث برانگیز بوده است. از سوی دیگر، منتقدان تاکید کرده اند که تامین امنیت شبکه بیت کوین به برق بیشتری از مصرف برق سالانه برخی از کل کشورها نیاز دارد. از سوی دیگر، بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال اقدامات لازم را انجام داده اند تا اطمینان حاصل شود که بلاک چین بیت کوین نرخ آپتایمی نزدیک به 99.99 درصد را در طول تاریخ 14+ سال خود حفظ کرده و در برابر حملات خارجی بسیار مقاوم است. من ادعا می کنم که وجود دارد.

با این حال، تغییرات اخیر بازار فرصتی را برای شرکت کنندگان فراهم کرده است تا در نهایت استخراج بیت کوین را پایدار کنند.

استخراج بیت کوین شایسته شهرت نیست

قبل از بحث در مورد مزایا، مهم است که ابتدا چند واقعیت را در مورد استخراج بیت کوین درک کنید. با توجه به مقایسه مصرف انرژی در کشورهای مختلف و تخمین این که یک تراکنش BTC دارای ردپای کربنی معادل تقریباً 820000 تراکنش ویزا است، آیا این فعالیت واقعاً انتشار گازهای گلخانه ای ایجاد می کند؟

مصرف انرژی بیت کوین، فوریه 2017 تا ژوئیه 2023. منبع: BitcoinEnergyConsumption.com

در عوض، این “کار کثیف” توسط نیروگاه هایی انجام می شود که نیروگاه های ماینینگ را تامین می کنند. مانند خانه ها و سایر مشاغل، ماینرها فقط از زیرساخت های برقی که در یک مکان خاص وجود دارد استفاده می کنند.

از زمانی که تسلا در ماه می 2021 به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، پرداخت‌های بیت‌کوین را متوقف کرد، بسیاری از مصرف انرژی شبکه بلاک‌چین را مورد توجه قرار دادند. با این حال، در حالی که پرداختن به مصرف انرژی بالای استخراج بیت کوین مهم است، نباید به تنهایی انجام شود، زیرا استخراج بیت کوین تنها صنعت پر انرژی نیست.

مربوط: ETF های بیت کوین: حتی بدتر از صرافی های مرکزی برای ارزهای دیجیتال

طبق شورای ماینینگ بیت کوین، استخراج بیت کوین کسری از انرژی مورد نیاز صنایع مانند ساخت و ساز (3.77%)، امور مالی و بیمه (4.45%)، حمل و نقل (5.41%) و حمل و نقل هوایی (5.43%) را تامین می کند. بخش استخراج طلا نزدیک به 2.6 برابر بیشتر از تامین امنیت شبکه بیت کوین به برق نیاز دارد. و این ناگفته نماند از بین بردن وسایل الکترونیکی و کشاورزی و دامپروری که از جمله صنایعی هستند که بیشترین تاثیرات زیست محیطی را دارند.

با توجه به موارد فوق، به نظر غیرمنصفانه به نظر می رسد که به مصرف انرژی بالای استخراج بیت کوین اشاره کنیم، بدون اینکه اشاره ای به میزان مصرف برق سایر صنایع در روز شود.

معدن در حال تبدیل شدن به یک صنعت پایدار است

علیرغم بحث و جدل پیرامون این موضوع، واقعیت این است که برای ایمن سازی و حفظ شبکه بیت کوین به مقدار زیادی برق نیاز است. سوال این است که چگونه بیت کوین را پایدارتر کنیم.

یک راه حل این است که استخراج بیت کوین را با سایر فعالیت های تجاری به روشی سودآور ترکیب کنید. به عنوان مثال، مزارع معدنی که با آب خنک می شوند می توانند گرمای گلخانه ها، مزارع پرورش ماهی، ساختمان ها و حتی کل جوامع را تامین کنند. در حالی که تنها هشت واتس ماینر برای گرم کردن گلخانه 10000 فوت مربعی مورد نیاز است، افزایش دمای آب تا 10 درجه سانتیگراد با دکل استخراج می تواند فصل رشد ماهی قزل آلا در مزارع را تا سه برابر کوتاه کند. یکی دیگر از موارد استفاده بالقوه شامل توسعه نیروگاه های برق آبی کوچک برای مصرف مشترک برق با جوامع محلی است.

مربوط: ساده لوح نباشید – ETF بلک راک نسبت به بیت کوین صعودی نیست

استفاده از گاز نفتی مرتبط (APG) برای تامین انرژی سکوهای استخراج بیت کوین نیز یک نکته کلیدی در این فضا است. همانطور که قبلاً می دانید، APG ها محصول جانبی حفاری نفت هستند. همیشه برای پرورش دهنده ارزش استفاده از آن را ندارد، بنابراین به طور مرتب در محل سوزانده می شود. فرآیند دوم که شعله ور شدن گاز نامیده می شود، منجر به انتشار 2.7 میلیارد تن معادل CO2 در سال 2021، همراه با هدر رفت گاز در دریچه ها و نشت متان شد.

به جای هدر دادن این منبع، ماینرهای بیت کوین می توانند APG را به انرژی تبدیل کنند تا ریگ های خود را تامین کنند. این فعالیت با جلوگیری از شعله ور شدن می تواند تاثیر مثبتی بر محیط زیست داشته باشد. در واقع، این گزارش نشان داد که استخراج بیت کوین می تواند نرخ گاز شعله ور توسط هر تولیدکننده نفت را تا 80 درصد کاهش دهد.

در همان زمان، محققان همچنین دریافتند که مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است که چندین برابر ارزش باد و خورشید را پیشی می‌گیرد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های کوچک نفت و گاز ایالات متحده از گاز فلر برای استخراج BTC استفاده می کنند.

جاده ای به سوی بیت کوین سبزتر

با مهاجرت استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به کشورهایی که به انرژی ارزان‌تر در قالب انرژی‌های تجدیدپذیر دسترسی دارند، این فرصتی را برای فعالان بازار فراهم می‌کند تا پایداری صنعت را افزایش دهند.

هدف بلندمدت سبزتر کردن استخراج بیت کوین با تلاش هایی مانند جلوگیری از شعله ور شدن گاز و ترکیب آن با سایر فعالیت های تجاری است. در حالت ایده آل، هر صنعتی باید تا حد امکان پایدار باشد و در عین حال کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کند. تلاش برای امکان پذیر کردن این امر به معنای مشارکت مسئول در بازار است.

استخراج بیت کوین در حال حاضر کارهای زیادی برای متحول کردن بخش انرژی انجام داده است زیرا ماینرها را در مصرف انرژی بسیار انعطاف پذیر می کند. و از آنجایی که صنعت طی چند سال آینده پایدارتر می شود، بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ علاقه مند به سرمایه گذاری در مشاغل سبز را جذب خواهد کرد.

دیدال بیگباوف او مدیرعامل شرکت استخراج بیت کوین Xive است که در سال 2019 یکی از بنیانگذاران آن بود. پیش از این، او یک شریک مدیریتی در Hive Mining بود. او دارای مدرک لیسانس از موسسه فناوری بریتانیا، قزاقستان و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه رابرت گوردون است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Didar Bekbauov

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا