اخبار ارز دیجیتال

بدترین روزها برای ماینرهای بیت کوین ممکن است به پایان رسیده باشد، اما برخی از موانع کلیدی باقی مانده اند

برخی از معیارهای بهبود نشان می دهد که حاشیه سود استخراج کننده بیت کوین به آرامی در حال بهبود است، اما حوزه های کلیدی این بخش همچنان تحت فشار هستند.

صنعت ماینینگ بیت کوین در مقایسه با اثرات نزولی قیمت و آشفتگی بر روی مبادلات و وام دهندگان، نسبتاً پایدار است.

هش ریت شبکه تا پایان سال ۲۰۲۲، عمدتاً به دلیل کولاک بی‌سابقه در ایالات متحده، اندکی کاهش یافت، اما پس از آن به شدت بهبود یافت و از اوج قبلی بیش از ۲۷۰ EH/s عبور کرد. به‌ویژه دلگرم‌کننده است که با وجود عواقب فروپاشی FTX، هش ریت بسیار بالاتر از پایین ترین سطح خود در تابستان ۲۰۲۲.

میانگین هش ریت ۷ روزه بیت کوین.منبع: Glassnode

با این حال، علیرغم استحکام اخیر شاخص های مختلف، صنعت معدن با تعدادی چالش مواجه است که ممکن است رشد آینده را محدود کند. موانع شامل سودآوری کم، تهدیدات ناشی از ماشین‌های کارآمد عصر جدید و نصف شدن بیت کوین است که انتظار می‌رود پاداش بلوک را به نصف کاهش دهد.

استخراج بیت کوین همچنان یک صنعت پر استرس است

هش‌ریت شبکه بیت‌کوین بهبود یافته است، اما ماینرها به دلیل سودآوری پایین همچنان تحت استرس زیادی هستند. درآمد ماینرهای بیت کوین به یک سوم اوج ارزش خود کاهش یافته است. قبل از سقوط قیمت می ۲۰۲۲، ماینرها بیش از ۰.۲۲ دلار در ثانیه درآمد داشتند که اکنون به ۰.۰۷ دلار کاهش یافته است.

سهم ماینرهای کوچک با قیمت سربه‌سر بیش از ۲۵۰۰۰ دلار از ۸۰ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۲ درصد تا سال ۲۰۲۲ کاهش یافت.

با قیمت های سرسام آور بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار، پایداری ماینرهای با اندازه متوسط ​​به کارایی سرمایه شرکت کنندگان آنها بستگی دارد. مبارزه آنها برای زنده ماندن تا شروع یک روند صعودی به امید سود بردن از چرخه صعودی بعدی است.

کاهش قابل توجه قیمت هواپیماهای سایز متوسط ​​نشان دهنده کاهش تقاضا برای آنها است. به گفته CoinShares، با کاهش قیمت ماشین‌ها، نهادهای سرمایه‌دار می‌توانند سخت‌افزار را ارزان بخرند، در نتیجه “هزینه سرمایه خود را به ازای هر TH/s کاهش می‌دهند و در هزینه‌های نقدی اضافی صرفه‌جویی می‌کنند. شما می‌توانید تولید خود را بدون هیچ باری افزایش دهید.” با این حال، این به ضرر ماینرهای موجود است که می تواند رشد صنعت را به طور کلی محدود کند.

میانگین قیمت دستگاه استخراج بیت کوین ASIC.منبع: شاخص هشرات

به‌علاوه، کسب‌وکارهای ضعیف مالی نیز نمی‌توانند با افزایش بدهی‌های خود از کاهش رشد بهره ببرند، به‌ویژه که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نرخ استقراض را افزایش می‌دهند.

شرکت تحقیقاتی مستقل بیت کوین ماینینگ بلاک پست به نتیجه مشابهی در مورد رشد صنعت در سال ۲۰۲۳ رسید. تحلیلگران آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که هزینه‌های ماینر مشابه سال ۲۰۲۰ “یکنواخت شده و روند صعودی خواهد داشت”.

فشار ناشی از ASIC با عملکرد بالاتر و نصف شدن BTC آینده

صنعت استخراج بیت‌کوین موجود نیز با ظهور ماشین‌های جدید و کارآمد و کاهش پاداش‌ها پس از هاوینگ ۲۰۲۴ با چالش‌های بزرگی مواجه است.

از ژوئن ۲۰۲۱ به بعد، ماینرهای کارآمدتری در مصرف انرژی ظاهر خواهند شد که بیش از ۱۰۰TH/s در هر ژول ارائه می دهند. این روند با راه اندازی تجهیزات سخت افزاری جدید که بیش از دو برابر کارایی ماینرهای موجود در آن زمان بود، در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ شتاب گرفت. قیمت های سربه سر برخی از این ماینرها زیر ۱۵۰۰۰ دلار است.

تاریخ انتشار ماینر، از جمله امتیاز قدرت.منبع: شاخص هشرات

به دلیل محدودیت‌های اندازه تراشه‌های ریزپردازنده، احتمالاً افزایش بهره‌وری در چند سال آینده افزایش خواهد یافت. S19 XP، کارآمدترین ماینر توسعه یافته توسط Bitmain، دارای تراشه ۵ نانومتری است. پایین آمدن از این اندازه به طور قابل توجهی هزینه ها و خطر خطاهای تولید را افزایش می دهد.

با این حال، از آنجایی که این نوع تجهیزات در بازار هجوم می‌آورند، دشواری استخراج برای بازیکنان موجود افزایش می‌یابد و به آرامی آنها را ترک می‌کنند. شما می‌توانید از این مرحله جان سالم به در ببرید.

علاوه بر این، ماینرها باید برای رویداد هاوینگ مارس ۲۰۲۴ آماده شوند. با توجه به تأثیر مستقیم نصف شدن بر استخراج‌کنندگان، طبق تحقیقات CoinShares، «یک استراتژی بالقوه توسط شرکت‌های استخراج، کاهش هزینه‌های عملیاتی نسبت به هزینه‌های نقدی (از جمله سربار، بدهی، میزبانی و غیره) است.

آیا ماینرها در سال ۲۰۲۳ به سود خواهند رسید؟

داده های بالا نشان می دهد که بدترین روزهای تسلیم جزئی ممکن است به پایان رسیده باشد. با این حال، صنعت هنوز تحت فشار قابل توجهی است که تحت آن انباشت بیت کوین دشوار است.

ماینرها همچنان فروشندگان برجسته ای در بازار هستند. به روز رسانی از موسسه کوین بیس در ۱۹ ژانویه نقل قول یعنی «ماینرهای ارزهای دیجیتال در فروش کمی تهاجمی‌تر عمل می‌کنند».

معیار عرضه تک‌هاپ استخراج‌کننده بیت‌کوین از مجموع دارایی‌های آدرس‌هایی که توکن‌هایی را از استخر استخراج دریافت کرده‌اند محاسبه می‌شود. این اندیکاتور از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۲۳ رشد جزئی را در ترازهای جزئی ثبت کرده است. با این حال، مجموع هنوز پایین‌تر از پایین‌ترین حد در سال ۲۰۱۹ است، که نشان‌دهنده چالشی است که شرایط به سرعت بهبود می‌یابد مگر اینکه قیمت‌ها برای ماینرها مطلوب باشد.

تامین ماینر تک هاپ بیت کوین.معیارهای سورس کوین

این واقعیت که معدنچیان با امید چندانی به بهبودی کوتاه مدت به فروش خود ادامه می دهند، می تواند امید کسانی را که امیدوار به حرکت سهموی در سال ۲۰۲۳ هستند، از بین ببرد. به آهستگی و پیوسته، ماینرها به رشد خود ادامه می دهند و دوباره شروع به انباشت می کنند و به برگزاری رالی صعودی بعدی کمک می کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا