🚨 اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین چگونه می توانند در یک بازار متخاصم زنده بمانند؟

استخراج بیت کوین به طور فزاینده ای دشوار می شود. این بدان معناست که ماینرها برای دریافت پاداش کمتر باید بیشتر هزینه کنند. اما هنوز راه هایی برای کسب سود وجود دارد.

تنها هفت ماه تا نصف شدن بعدی بیت کوین (BTC) در آوریل ۲۰۲۴ باقی مانده است. نصف شدن تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و یک فرآیند کاهش تورم است که در آن تولید سکه های جدید ۵۰٪ کاهش می یابد.

نصف شدن بیت کوین یکی از رویدادهای مورد توجه سرمایه گذاران کریپتو است و در طول تاریخ منجر به افزایش قیمت بیت کوین شده است. با این حال، تاثیر بر استخراج یک موضوع پیچیده تر است. این باعث کاهش پاداش های بلاک می شود که یکی از منابع اصلی درآمد ماینرها است. در نصف شدن در سال ۲۰۲۴، از ۶.۲۵ BTC به ۳.۱۲۵ BTC کاهش می یابد. بنابراین، ماینرها باید استراتژی های خود را برای جبران کاهش پاداش به دلیل نصف شدن، تطبیق دهند.

بیایید استراتژی‌ها و منابع درآمد جایگزینی را که ممکن است به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در شرایط سخت بازار کمک کند، بررسی کنیم.

تغییر در طرز فکر

ماینینگ بیت کوین شامل یک فرآیند رقابتی است که در آن ماینرها برای دریافت پاداش بلاک رقابت می کنند. این رقابت توسط زمان بلاک بیت کوین هدایت می شود که به طور متوسط ​​حدود ۱۰ دقیقه در هر بلوک در سطح پروتکل است. حتی اگر توان محاسباتی شبکه نسبتاً پایین در ۱ کیلوهرتز بر ثانیه باشد یا به ۲۰۰ میلیون TH/s افزایش یابد، همان پاداش بلوک باید بین ماینرها توزیع شود.

مربوط: ETF ها بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را متحول خواهند کرد

این محیط رقابتی، ماینرها را مجبور می‌کند تا استفاده از سخت‌افزار کم‌مصرف و مقرون به صرفه را در اولویت قرار دهند. این روند کارایی هر بار که یک رویداد نصف رخ می دهد، که در آن پاداش های بلوک ۵۰٪ کاهش می یابد، شتاب بیشتری می گیرد. انتظار می رود که هزینه تولید یک بیت کوین منفرد بلافاصله پس از نصف شدن بعدی تقریباً دو برابر شود، بنابراین ماینرها باید به دنبال راه هایی برای بهینه سازی سودآوری و تمرکز بر روی این سه عامل کلیدی باشند:

بقای ماینرهای بیت کوین به این سه نهنگ بستگی دارد

اولین و مهمترین «نهنگ» قبض برق است. به گفته جی پی مورگان، تغییری به اندازه ۱ سنت در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) می تواند به تفاوت قابل توجهی ۳۸۰۰ دلار در هزینه تولید BTC منجر شود. برای تقویت سودآوری پس از نصف شدن، معدنچیان به دنبال قراردادهای پیشرفته هستند و به فکر نقل مکان به کشورها و مناطقی با قیمت کمتر برق هستند. آنها همچنین در حال بررسی گزینه های تولید برق از گاز راکد هستند. من معتقدم که برای سوددهی معدنچیان پس از آوریل ۲۰۲۴، مهم است که قیمت برق کمتر از ۵ سنت در کیلووات ساعت باشد.

دومین عامل اصلی که توجه ماینرها را می طلبد، کارایی تجهیزات است. به عنوان مثال، ارتقاء از یک دکل با رتبه بازده ۶۰ J/TH به یک دکل با رتبه بازده ۲۲ J/TH می تواند هزینه های استخراج روزانه BTC شما را بیش از ۶۳ درصد کاهش دهد. ماینرهایی که به کارایی سخت افزار افتخار می کنند و از هزینه کمتر انرژی بهره مند می شوند، سودآورترین هستند. آن‌ها شرکت‌هایی هستند که احتمالاً از رویدادهای مهم بازار مانند هاوینگ آینده جان سالم به در می‌برند.

علاوه بر این، ما به ماینرها توصیه می کنیم که استراتژی سوم انباشت سرمایه مازاد در بیت کوین استخراج شده در دوره های سودآور را اتخاذ کنند. این ذخیره به عنوان یک بافر در برابر تأثیر کاهش پاداش بلوک پس از نصف شدن عمل می کند. اگر پس از نصف شدن افزایشی رخ دهد، ماینرها می توانند از ذخایر خود استفاده کرده و با فروش دارایی های استخراج شده با حاشیه سود بالاتر، ضرر خود را جبران کنند.

نصف شدن سال ۲۰۲۴ فشار قابل توجهی بر اپراتورهای معدن وارد می کند، اگرچه استراتژی هایی مانند تضمین قیمت های پایین تر برق، نصب تجهیزات معدنی با کارآمدتر انرژی و بهره برداری از ذخایر می تواند تأثیر منفی را کاهش دهد. این می تواند به تعطیلی بسیاری از عملیات معدنی منجر شود. بنابراین، ماینرها باید منابع درآمد دیگری را نیز کشف کنند. یکی از فرصت های امیدوارکننده برای ماینرها در پروژه هایی مانند بیت کوین Ordinals نهفته است.

روش دیگر

بیت کوین Ordinals اخیراً توجه زیادی را برای هدایت کارمزد تراکنش ها در شبکه بیت کوین به بالاترین سطح جدید به خود جلب کرده است. «کتیبه» معمولی، که ابرداده متصل به هر ساتوشی است، دارایی منحصربه‌فردی است که مستقیماً روی بلاک چین بیت‌کوین ایجاد می‌شود، شبیه به یک توکن غیرقابل تعویض (NFT). برای به دست آوردن این، کاربران معمولاً از یک پلت فرم یا پروتکلی استفاده می کنند که مسئول اعداد ترتیبی است.

مربوط: ده سال بعد، هنوز هیچ ETF بیت کوین وجود ندارد، اما چه کسی اهمیت می دهد؟

با افزایش تعداد ثبت‌نام‌ها و از مرز ۲۵.۵ میلیون نفر تا امروز، درآمد حاصل از تراکنش‌ها نیز افزایش یافته است و به طور دقیق مجموع کارمزدها بیش از ۵۳ میلیون دلار است. این روند نشان می دهد که سایر منابع درآمد ممکن است در دراز مدت برای ماینرها مهم شود.

Ordinals معادله سودآوری را برای ماینرها تغییر می‌دهد، تقاضای کاربر برای ایجاد کتیبه را افزایش می‌دهد، شروع به پردازش تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین می‌کند، و ماینرها را تشویق می‌کند تا تراکنش‌های خود را در بلوک بعدی وارد کنند. من این را درک می‌کنم.

مطمئناً می‌توانیم انتظار پیشرفت‌های بیشتری را در شبکه بیت‌کوین داشته باشیم که به استخراج‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به طور مؤثرتری با وضعیت پس از نصف شدن سازگار شوند. با نزدیک شدن به نصف شدن، ماینرها باید استراتژی های فوق الذکر را برای بهینه سازی سودآوری اولویت بندی کنند و برای جایگزین های جدید در افق باز بمانند.

دیدار بکباخ او مدیرعامل Xive است، یک شرکت استخراج بیت کوین که او در سال ۲۰۱۹ تأسیس کرد. پیش از این، او یکی از شرکای مدیریت Hive Mining بود. او دارای مدرک لیسانس از موسسه فناوری بریتانیا Kuzak و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه رابرت گوردون انگلستان است. او همچنین به عنوان مربی برای برنامه شتابدهنده استارتاپ موسس موسسه در هیوستون، تگزاس خدمت می کند.

این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Didar Bekbauov
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا