اخبار ارز دیجیتال

استخراج کنندگان بیت کوین رکورد 128 میلیون دلار درآمد را به صرافی ها ارسال کردند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماینرهای بیت کوین تا 315 درصد از درآمد روزانه خود را به صرافی ها منتقل می کنند، اما قیمت بیت کوین هنوز واکنشی نشان نداده است.

استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) مقادیر بی سابقه ای از بیت کوین را به صرافی های رمزنگاری متمرکز منتقل می کنند.

در 27 ژوئن توییتپلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode گزارش داد که درآمد استخراج کننده بیت کوین ارسال شده به صرافی ها به رکورد بالایی رسیده است.

درصد درآمد ماینر ارسال شده به صرافی ها. منبع: Glassnode.

در حال حاضر، ماینرهای بیت کوین در هفته گذشته رکورد ۱۲۸ میلیون دلاری را به صرافی ها ارسال کرده اند و دلیل آن «تراکنش های مبادله ای بسیار بالا» است. پلتفرم تحلیلی خاطرنشان می کند که این نشان دهنده 315٪ از درآمد روزانه است.

بازار صعودی سال 2021 شاهد چندین جهش در درآمد ماینرها بود که به دلیل برداشت سود به صرافی ها رفت. همچنین در اواخر سال 2022 هنگامی که بازار به پایین ترین سطح چرخه رسید، هجوم وجوه تسلیم شد.

اما این افزایش اخیر همه آنها را به میزان قابل توجهی کوچکتر کرده است.

معمولا، زمانی که ماینرها سود بیت کوین خود را به صرافی ها منتقل می کنند، این کار را برای آماده شدن برای نقدینگی برای پوشش هزینه ها و کسب سود انجام می دهند.

بیت کوین در 24 ژوئن به 31185 دلار رسید و به بالاترین حد خود در سال جاری رسید، بنابراین این هفته زمان خوبی برای انجام این کار خواهد بود.

کی یانگ جو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل CryptoQuant در آن زمان، گفت: پژواک کرد این احساس که نسبت قیمت/درآمد فعلی «قیمتی جذاب برای ماینرها» است.

با این حال، این دارایی در زمان انتشار کمی بالاتر از آستانه 30000 دلار است، بنابراین هنوز تاثیری بر قیمت بیت کوین وجود ندارد.

با این وجود، قیمت فعلی 31000 دلار یک سطح مقاومت اصلی برای BTC است و بازار نتوانست دوباره از این نقطه قیمت در اواسط آوریل و اواخر ژوئن خارج شود. اگر گاوها نتوانند زمینه جدیدی را ایجاد کنند، ضررهای آتی پیش بینی می شود، به خصوص اگر استخراج کنندگان شروع به انحلال کنند.

سودآوری استخراج بیت کوین یا قیمت هش در هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت بیت کوین اندکی افزایش یافت. بر اساس HashratIndex، در حال حاضر 0.076 TH/s (terahash/second) در روز است.

مربوط: Riot Platforms 33000 ماینر بیت کوین را در سال 2024 به هاوینگ اضافه می کند

حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین تا به امروز بیش از 88 درصد افزایش یافته است، ماینرها همچنان با چالش های سختی روبرو هستند. سودآوری از جولای گذشته بیش از 30 درصد کاهش یافته است و از زمان اوج بازار صعودی 2021 بیش از 80 درصد کاهش یافته است.

ماینرهای بیت کوین در ترکیب با نرخ هش نزدیک به رکورد 377 EH/s و اوج سختی، همچنان با یک نبرد سخت روبرو هستند.

افزایش هش و سختی، همراه با افزایش قیمت انرژی، فشار نزولی را بر سودآوری ماینینگ وارد می کند. این بدان معناست که فروش بیت کوینی که به سختی به دست آورده اید برای پوشش هزینه ها می تواند یک ضرورت ناخوشایند باشد.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد استنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا