اخبار ارز دیجیتال

استخراج کنندگان بیت کوین به دنبال منابع انرژی جایگزین برای کاهش هزینه ها هستند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

نسل بعدی استخراج ارزهای دیجیتال بر منابع انرژی جایگزین برای افزایش کارایی تمرکز خواهد کرد.

در طول بازار صعودی 2021، بسیاری از شرکت‌های بزرگ استخراج وام‌های هنگفتی برای خرید تجهیزات و زیرساخت‌های مناسب مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال گرفتند. با این حال، با فروپاشی صرافی‌های کریپتو FTX و سلسیوس، بسیاری از این شرکت‌ها اعلام ورشکستگی کرده‌اند.

بازار نزولی فعلی، همراه با نرخ هش بالای شبکه بیت‌کوین و سود کم، بار دیگر شک و تردیدهایی را در صنعت کریپتو در مورد اینکه آیا ماینرها می‌توانند از زیان‌های خود جبران کنند یا خیر، ایجاد کرده است. اگرچه این موضوع همچنان سوال برانگیز است، امروزه شرکت های معدنی تاکید بیشتری بر منابع انرژی جایگزین برای کاهش هزینه ها، تضمین سود و در برخی موارد کاهش اثرات زیست محیطی دارند.

منابع انرژی جایگزین مورد استفاده معدنچیان

استفان لوبکا، مدیر عامل شرکت خدمات مالی سوان بیت کوین متمرکز بر بیت کوین، به کوین تلگراف گفت که میانگین نرخ استخراج یک بیت کوین (BTC) حدود 26000 دلار است، اما قابل تجدید است. و 15000 دلار به ازای هر بیت کوین. .

سخنگوی Riot Blockchain، یک شرکت استخراج بیت کوین مستقر در ایالات متحده، به کوین تلگراف گفت که انرژی باد و خورشیدی تولید شده در سراسر تگزاس به Riot کمک می کند تا کمترین هزینه استخراج ارز دیجیتال را تضمین کند. او گفت که این کار را انجام می دهد. او گفت: «همانطور که در مواد سرمایه‌گذار سه ماهه دوم ما گفته شد، استخراج یک بیت‌کوین برای Riot 8389 دلار هزینه دارد.

نمای هوایی از سایت معدن راکدیل Riot Blockchain.منبع: Riot Blockchain

کنت هالیبرتون، رئیس و مدیر عامل شرکت سازنده ماینینگ بیت کوین، ساز ماینینگ، به کوین تلگراف گفت که بزرگترین هزینه ماینینگ همیشه برق بوده است.

ماینرهای بیت کوین به طور طبیعی تمایل دارند تا کمترین هزینه را پیدا کنند. انرژی مازاد ارزان ترین است. انرژی های تجدیدپذیر اغلب دارای قدرت مازاد هستند که آن را برای استخراج بیت کوین ایده آل می کند.

هالیبرتون اضافه کرد که داده‌های به‌دست‌آمده مستقل از شورای استخراج بیت‌کوین نشان می‌دهد که شبکه بیت‌کوین ممکن است در واقع یکی از پایدارترین صنایع باشد. به گفته منبع، 59 درصد از عملیات معدنی بدون کربن بوده و با نرخی نزدیک به 4.5 درصد در سال رشد می کند.

او گفت: «تمام عملیات معدنی ما در ویسکانسین و پاراگوئه از نیروی آبی مازاد استفاده می‌کند.

به نظر می رسد انتقال به منابع انرژی جایگزین یک روند در میان معدنچیان است که موفقیت بلندمدت را در نظر می گیرند. فیل هاروی، مدیرعامل ارائه‌دهنده زیرساخت استخراج رمزنگاری Saber56، گفت که شرکت او در حال حاضر با ده‌ها شرکت ماینینگ برای نصب ماشین‌آلات در سه مرکز Saber56 در وایومینگ و اوهایو کار می‌کند. او به Cointelegraph گفت که در حال نصب یک .

سایت Saber56’s Bonepile در ژیلت، وایومینگ.منبع: ریچل ولفسون

هاروی توضیح داد که تأسیسات Saber56 در ژیلت، وایومینگ، معروف به “Bone Pile”، تقریباً 2200 ماشین معدنی دارد که بر روی ترکیبی از منابع انرژی، از جمله کمک‌های مواد از انرژی‌های تجدیدپذیر، کار می‌کنند. سایت 5200 فوت مربعی از مجموعه انرژی مخلوط Basin Electric استفاده می کند. بر اساس وب سایت Basin Electric، این شامل 24٪ بادی، 0.6٪ انرژی بازیافتی و 4.3٪ آبی است که در مجموع 28.9٪ انرژی تجدیدپذیر است.

هاروی گفت: ماشین‌های موجود در سایت Bonepile ما از ترکیبی از MicroBT Whatsminer M50 و Bitmain Antminer S19 تشکیل شده‌اند. با توجه به طراحی سایت و روش‌شناسی، ما از یک طراحی هوای اجباری استفاده می‌کنیم که برای خنک کردن ماشین‌ها استفاده می‌شود. این به این معنی است که هوا با فشار وارد می‌شود. امکانات.”

آقای هاروی گفت که تاسیسات توده استخوانی برای اطمینان از تامین هوای اضافی طراحی شده است. آقای هاروی توضیح داد که این روش گرمای بیش از حد و فشار بر تجهیزات معدن را کاهش می دهد، در حالی که به استخراج کنندگان اجازه می دهد به طور طبیعی هوای گرم را به دلیل فشار بیش از حد تخلیه کنند.

او گفت: «این با طرح‌های استاندارد رایج در صنعت معدن متفاوت است، که اغلب سیستمی برای پمپاژ هوا به داخل تأسیسات ندارند و به مکانیسم‌های اضافی برای استخراج هوای گرم متکی هستند.»

Oceanvit، یک شرکت در حال توسعه یک پلت فرم انرژی تجدید پذیر که از منابع گرمای اقیانوس ها استفاده می کند، رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است. مایکل بنت، یکی از بنیانگذاران OceanBit به Cointelegraph گفت که این شرکت در حال ادغام استخراج بیت کوین در طراحی نیروگاه های انرژی حرارتی اقیانوس است. او توضیح داد: «این به ما اجازه می‌دهد تا بارهای نوسان را متعادل کنیم، نیرو را سریع‌تر به عملیات‌های دریایی برسانیم و از انرژی مازاد برای بهبود سودآوری کارخانه پول دربیاوریم».

به گفته بنت، انرژی حرارتی اقیانوس ها بزرگترین منبع انرژی استفاده نشده روی زمین است. این منبع انرژی برای انرژی های تجدیدپذیر مانند نیروگاه آبی یا زمین گرمایی است، اما از اختلاف دمای آب دریا برای تولید برق استفاده می کند.

بنت معتقد است که بیت کوین می تواند بسیاری از چالش های تجاری تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس ها (OTEC) را حل کند و بنابراین قطعه گم شده ای است که برای گسترش منبع انرژی در پذیرش جهانی مورد نیاز است.

نمودار چرخه ترمودینامیکی OceanBit.منبع: Oceanbit

ناتانیل هارمون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Oceanbit، توضیح می دهد: در فرآیند OTEC استفاده می شود. این ترکیب باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه ها برای هر دو می شود. ”

بنت به اشتراک گذاشت که Oceanvit قصد دارد در سال 2024 از یک نیروگاه تحقیق و توسعه در هاوایی رونمایی کند.

برخی از منابع انرژی جایگزین بحث برانگیز هستند

Stronghold Digital Mining، یک شرکت استخراج ارز دیجیتال پنسیلوانیا، از ضایعات زغال سنگ برای تامین انرژی عملیات استخراج خود استفاده می کند.

این مواد زائد که به نام‌های گوب، کلم یا استخوان نیز شناخته می‌شوند، در نتیجه فرآیند تصفیه معدن زغال‌سنگ تولید می‌شوند. این زغال سنگ های تصفیه نشده، مخلوط با شیل، تخته سنگ و سایر ناخالصی ها، در هزاران جریب زمین معدنی متروکه در پنسیلوانیا انباشته شده اند.

Greg Beard، مدیر عامل Stronghold Digital Mining، به Cointelegraph گفت که شرکت او با وزارت حفاظت از محیط زیست پنسیلوانیا و مقامات محلی محیط زیست برای حذف انبوه زغال‌سنگ زباله کار می‌کند. او گفت که از آن برای تامین انرژی کسب‌وکار استخراج بیت‌کوین خود استفاده می‌کند.

وی گفت: «زهکشی معادن اسیدی از این شمع ها یکی از بزرگترین منابع آلودگی آب در پنسیلوانیا است.» انبوه زباله ها نیز برای دهه ها در اثر احتراق خود به خود مشتعل شده و آلودگی سمی را به هوا ارسال می کند. ضایعات زغال سنگ را به برق تبدیل می کند، که سپس به شبکه برق محلی تغذیه می شود یا برای استخراج بیت کوین استفاده می شود.

بیرد افزود: استخراج بیت کوین برای ادامه تلاش های پاکسازی زغال سنگ ضروری است و بسیار کارآمدتر از استخراج کنندگانی است که به دنبال قدرت هستند.

در حالی که این روشی برای پاکسازی مقادیر زیادی از ضایعات زغال سنگ فراهم می کند، اما از دیدگاه زیست محیطی نیز چیزی شبیه به Catch-22 است.

هیدروکربن ها هنوز در نیروگاه های خاصی که می توانند از زغال سنگ زباله استفاده کنند سوزانده می شوند. شاخه پنسیلوانیا پروژه شبکه عدالت انرژی حتی ادعا می‌کند که نیروگاه‌های متروکه زغال‌سنگ بیش از نیروگاه‌های جدید زغال‌سنگ آلوده می‌کنند.

زمانی که استرانگولد برای مجوز سوزاندن سوخت تایر در کارخانه Panther Creek درخواست داد، خود تحت بررسی بیشتر گروه‌های زیست‌محیطی قرار گرفت.

راسل زربو، فعال شورای هوای پاک اخیراً در یک پادکست گفته است که این نیروگاه “از برق تولید شده برای تولید ارز مجازی استفاده می کند.” به جای فروش نیروی خود به شبکه انرژی، نیروگاه باید به طور کامل به عنوان یک زباله سوز جامد مجاز باشد، مشروط به افزایش الزامات نظارت بر آلودگی هوا. ”

چالش‌های ماینرها ممکن است مانع پذیرش شود

شایان ذکر است که شرکت‌های استخراج کریپتو از منابع انرژی جایگزین استفاده می‌کنند، اما چالش‌های خاصی ممکن است مانع پذیرش آن‌ها شود. هالیبرتون استدلال کرد که اطلاعات غلط در مورد منابع انرژی جایگزین رایج است.

“ساکنان محلی ممکن است موانعی را ایجاد کنند، زیرا درک نمی کنند که استخراج کنندگان بیت کوین از طریق ایجاد شغل و کسب درآمد از برق تلف شده یا مازاد، منافع خالص را برای جوامع محلی فراهم می کنند. در مورد برق. همچنین این تصور اشتباه وجود دارد که ذخیره سازی برق بسیار گران است و اگر هنگامی که تولید می شود استفاده یا ذخیره نمی شود، هدر می رود و به معنای واقعی کلمه به زمین پرتاب می شود.

علاوه بر این، چالش‌های مرتبط با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نیز مشهود است. هاروی گفت که ارتفاع ژیلت، وایومینگ، منجر به کیفیت بسیار نازک هوا می شود. در نتیجه، ماشین‌های موجود در تأسیسات Saber56 Bonepile می‌توانند برای کشیدن هوای کافی برای خنک‌سازی تلاش کنند.

دوم، هوای گرم از تجهیزات معدن به اتمسفر آزاد می شود و مشکل آلودگی حرارتی را ایجاد می کند. کوین تلگراف از نزدیک شاهد این وضعیت در یک محل انباشته استخوان در وایومینگ بود. با در نظر گرفتن این موضوع، برخی از شرکت های معدنی راه های منحصر به فردی برای استفاده مجدد از تولید گرما پیدا می کنند. به عنوان مثال، Genesis Digital Assets از هوای گرم تولید شده توسط دکل های معدنی برای پرورش سبزیجات در منطقه نوردیک استفاده می کند.

گرمای حاصل از ماشین های معدنی برای رشد گیاهان در گلخانه ها استفاده می شود. منبع: Genesis Digital Assets

با در نظر گرفتن همه چیز، آینده عملیات معدنی به منابع تجدیدپذیر بستگی دارد. مارگی فنگ، رئیس بازاریابی در Bitmain، یک تولید کننده پیشرو در تجهیزات ماینینگ کریپتو، به کوین تلگراف گفت که این شرکت دنده خود را تغییر داده است و اکنون سخت در تلاش است تا فناوری خنک کننده آبی را رایج کند و امکان افزایش تعداد دستگاه ها در این نوع را فراهم کند. او گفت که معتقد است تقاضا به رشد خود ادامه خواهد داد. آینده.

فنگ گفت که Bitmain دریافت که تقریباً یک چهارم کل استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از آب برای تامین انرژی تجهیزات خود استفاده می‌کنند که باد و هسته‌ای به ترتیب دومین و سومین سهم را دارند.

نویسنده: Rachel Wolfson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا