اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین موفقیت های متفاوتی در مقابله با بحران گسترش بیش از حد ناشی از بدهی داشته اند

خودی های صنعت بیش از ۴ میلیارد دلار بدهی در آخرین مرحله آماده سازی کریپتو جمع آوری کرده اند.

بر اساس گزارش اخیر شاخص نرخ هش، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین (BTC) که به صورت عمومی معامله می‌شوند، بیش از ۴ میلیارد دلار بدهی در طول بازار صعودی این ارز دیجیتال داشتند. این صنعت که توسط افزایش قیمت فریفته شده بود، با عجله دست به کار شد تا ماینرهای مدار مجتمع ویژه برنامه بیت کوین را برای اعتبار آسان خریداری کند.

با این حال، با توجه به سقوط امروز قیمت بیت کوین، افزایش سرسام آور قبوض برق، کاهش قیمت بازار برای دکل های استخراج و سطوح بی سابقه سختی استخراج، سال ۲۰۲۲ سال بسیار سختی برای بازیگران صنعت خواهد بود. گفته می شود، برخی افراد بهتر از دیگران عمل می کنند.

۱۰ ماینر برتر لیست شده بیت کوین بر اساس بدهی | | منبع: شاخص هشرات

در ۳ ژانویه، Bitfarms اعلام کرد که ۱۷۵۵ بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۲ به فروش رسانده است که مجموعاً ۲۹.۹ میلیون دلار درآمد داشته است. سپس شرکت از این مبلغ برای پرداخت ۱۶.۵ میلیون دلار در تسهیلات تحت حمایت BTC و پرداخت ۲ میلیون دلار بدهی مربوط به تجهیزات استفاده کرد.

Bitfarms همچنین با موفقیت مجدداً در مورد قرارداد خرید جزئی مذاکره کرد و ۴۵.۴ میلیون دلار را بدون جریمه خاموش کرد و یک اعتبار ۲۲.۴ میلیون دلاری را روی سپرده های پیش پرداختی قرار داد که برای قراردادهای خرید آتی اعمال خواهد شد. این شرکت ۵۱۶۷ بیت کوین (۸۶.۱ میلیون دلار در زمان عرضه عمومی) را برای کل سال ۲۰۲۲ استخراج کرده است و در پایان سال مانده بدهی ۴۷ میلیون دلاری داشته است.

در همان روز، Stronghold Digital Mining اعلام کرد که به یک توافق مبادله ای برای تبدیل ۱۷.۹ میلیون دلار بدهی به ارزش اسمی ۲۳.۱ میلیون دلاری سهام ممتاز دست یافته است. سهام ممتاز هیچ سود یا سودی پرداخت نمی کند و می تواند به سهام عادی (ارزش اسمی ناچیز) با قیمت تبدیل ۰.۴۰ دلار برای هر سهم، که نزدیک به ارزش بازار سهام در هنگام انتشار ۰.۴۴ دلار است، تبدیل شود. .

دیگران چندان خوش شانس نبودند. Cointelegraph قبلا گزارش داده بود که در ۲۱ دسامبر، گرینویچ قرارداد بازسازی بدهی ۷۴ میلیون دلاری را با طلبکار NYDIG امضا کرد. این قرارداد، در صورت اجرا، به هزینه بازسازی شرکت از یک استخراج کننده مستقل بیت کوین به یک سایت میزبانی برای دکل های استخراج بیت کوین NYDIG، تسهیلات اعتباری را به همراه خواهد داشت. به طور مشابه، Core Scientific، یکی از بزرگترین بازیگران در این فضا، موفق شد وام ۳۷.۴ میلیون دلاری را تضمین کند اما در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

همه ماینرهای بیت کوین استراتژی گسترش اعتبار را در پیش نگرفتند. در ۳ ژانویه، Digihost اعلام کرد که تولید BTC آن سال به سال ۶۰ درصد افزایش یافته است. این شرکت اعلام کرد که هیچ بدهی دیگری به جز ۹۳۴۵۰۰ دلار وام مسکن با بازپس گیری فروشنده در تأسیسات خود در آلاباما ندارد. قبلاً گزارش داده بود که انتظار ۴ میلیون دلاری دارد، اما گفت که شرکت هیچ بدهی مالی ندارد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا