اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین 184 میلیون دلار کارمزد در سه ماهه دوم جمع آوری کردند که بالاتر از تمام سال 2022 بود.

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این یکی از سودآورترین سه ماهه های نزدیک به دو سال گذشته برای شرکت هایی بوده است که از کارمزد تراکنش بیت کوین سود می برند.

ماینرهای بیت کوین (BTC) در سه ماهه دوم در بحبوحه افزایش قیمت بیت کوین و رونق توکن BRC-20، 184 میلیون دلار سود هنگفت از کارمزد تراکنش به دست آوردند، این بسیار بیشتر از کل است.

بر اساس گزارش 5 جولای پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال Coin Metrics، پرداخت های 184 میلیون دلاری نسبت به سه ماهه اول 2023 بیش از 270 درصد افزایش یافت و برای اولین بار از سه ماهه دوم 2021 از 100 میلیون دلار گذشت.

درآمد کارمزد استخراج بیت کوین در سه ماهه دوم بیشتر از مجموع پنج سه ماهه گذشته بود.منبع: Coinmetrics

ماینرهای بیت کوین هر بار که یک بلاک جدید تأیید می شود، کارمزد تراکنش دریافت می کنند. مقدار با توجه به مقدار داده و تقاضای کاربر برای فضای بلوک تعیین می شود.

Coinmetrics افزایش کارمزدها را به افزایش اخیر قیمت بیت کوین نسبت داد که “درآمد بالای خط” را افزایش داد و ظهور استاندارد توکن جدید بیت کوین، BRC-20، که در ماه مارس معرفی شد. شبکه، اضافه کنید:

«استاندارد توکن موارد استفاده جدید آزمایشی را برای انواع تراکنش‌های اصلی بیت‌کوین نشان می‌دهد و فشار برای گسترش بیت‌کوین با استفاده از شبکه لایتنینگ را تسریع می‌کند.

با این حال، شایان ذکر است که کارمزد تراکنش تنها 7.7 درصد از کل 2.4 میلیارد دلاری استخراج‌کنندگان در این سه ماهه را تشکیل می‌دهد.

مابقی به شکل پاداش های بلاک بیت کوین ارائه می شود و ماینرها در حال حاضر برای حل هر بلوک پاداشی معادل 6.25 بیت کوین دریافت می کنند. پس از چرخه نصف شدن بعدی شبکه که انتظار می رود در ماه مه رخ دهد، این میزان به 3.125 بیت کوین کاهش می یابد.

مربوط: استخراج کنندگان بیت کوین رکورد 128 میلیون دلار درآمد را به صرافی ها ارسال کردند

به گفته این شرکت، استخراج کنندگان بیت کوین دلیل دیگری برای جشن گرفتن سه ماهه دوم داشتند.

در ماه مه، مالیات بر انرژی استخراج دارایی دیجیتال (DAME) پیشنهاد شده توسط دولت بایدن مسدود شد و صنعت استخراج بیت کوین “برنده شد”.

کوین متریکس خاطرنشان کرد: ماینرهای بیت کوین همچنین در طول سه ماهه از کاهش شرایط اقتصاد کلان برخوردار شدند، زیرا “فشارهای تورمی کاهشی” منجر به کاهش قیمت برق برای ماینرهای مستقر در ایالات متحده شد.

با این حال، Coinmetrics توضیح داد، با این حال، رقابت در بازار کارمزد استخراج نیز تشدید شده است، زیرا نرخ هش بیت کوین همچنان به رکوردهای جدید در 12 ماه گذشته رسیده است.

رقابت همچنان شدید است و هش بیت بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 375 EH/s در طول سه ماهه رسیده است. […] می بینیم که استفاده از ASIC های مدرن مانند S19 XP به بهبود کارایی کلی شبکه ادامه می دهد. ”

مجله: بیت کوین در میامی 2023، مشکل «سکه لعنتی بیت کوین» را حل می کندنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا