اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین به نرم افزاری نگاه می کنند تا شبکه تگزاس را متعادل کند

در حالی که استخراج بیت کوین به تعادل شبکه برق کمک می کند، نرم افزار به استخراج کنندگان کمک می کند آن را در چند ثانیه روشن و خاموش کنند.

استخراج بیت کوین (BTC) همچنان یک موضوع بحث برانگیز است، اما شنیدن اینکه چگونه استخراج بیت کوین به تعادل تقاضا در شبکه کمک می کند، رایج تر می شود. این موضوع ایالت تگزاس ثابت شده است. استخراج‌کنندگان بیت‌کوین می‌توانند در یک برنامه پاسخگویی به تقاضا شرکت کنند، بنابراین استخراج‌کنندگان تشویق می‌شوند تا عملیات خود را در دوره‌های اوج تقاضا متوقف کنند.

سخنگوی شورای قابلیت اطمینان برق تگزاس (ERCOT)، سازمانی که شبکه برق تگزاس را اداره می‌کند، به کوین تلگراف گفت که بارگذاری ارزهای دیجیتال مانند هر بار بزرگ دیگری بر شبکه تأثیر می‌گذارد. با این حال، آنها اشاره می‌کنند که استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند با خاموش کردن تقاضای برق در زمان واقعی به تثبیت شبکه کمک کنند.

ماینینگ ارز دیجیتال بسیار پاسخگو است، در یک لحظه خاموش می شود و تا زمانی که شما بخواهید خاموش می ماند. ما با صنعت رمزنگاری برای اطمینان از قابلیت اطمینان شبکه و بار تگزاس همکاری نزدیک داریم. ما یک کارگروه بار انعطاف پذیر بزرگ ایجاد کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که به جلو می رویم. با در نظر گرفتن رشد.»

در 25 مارس، ERCOT یک فرآیند موقت را ایجاد کرد تا به بارهای جدید در مقیاس بزرگ، مانند استخراج کنندگان بیت کوین، اجازه دهد تا به شبکه ERCOT متصل شوند. ارزیابی بهم پیوستن بارهای بزرگ فرآیند جدیدی نیست، اما ERCOT معتقد است که جدول زمانی که اکثر ماینرهای ارزهای دیجیتال در آن کار می کنند، معیارهای موجود برای اتصال بارهای بزرگ جدید را ندارند. نیاز به یک فرآیند جدید برای اطمینان از اینکه هیئت مشاوره فنی ERCOT ایجاد یک “گروه ویژه بار انعطاف پذیر بزرگ” را در 30 مارس تصویب کرد تا به توسعه یک فرآیند بلند مدت برای جایگزینی روند موقت فعلی کمک کند.

ارائه دهنده نرم افزار می خواهد به ماینرها کمک کند تا شبکه را متعادل کنند

اگرچه شایان ذکر است که ERCOT به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین کمک می‌کند سریع‌تر به شبکه تگزاس متصل شوند، ارائه‌دهنده نرم‌افزار همچنین با ماینرها کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که آنها به درستی تعادل شبکه را فعال می‌کنند. کار.

اخیر: آمار انتخابات: آیا بلاک چین برنده صندوق رای خواهد بود؟

مایکل مک نامارا، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Lancium، یک شرکت انرژی و زیرساخت مستقر در تگزاس، گفت که در سال 2020 لانسیوم نشان داد که چگونه استخراج بیت کوین می تواند به عنوان یک بار قابل کنترل عمل کند.

برای واجد شرایط بودن یک بار به عنوان منبع بار قابل کنترل در ERCOT، مشتری باید بتواند دو کار را انجام دهد: اول اینکه طبق دستور ERCOT ظرف مدت 15 ثانیه به سطح مصرف انرژی مورد نظر (بیشتر یا کمتر) برسد. دوم، آنها باید یک “پاسخ فرکانسی مرتبه اول”. این بدان معناست که ماینرها باید بتوانند در عرض 15 ثانیه به یک رویداد تولید برق مانند یک سفر غیرمنتظره یک نیروگاه حرارتی پاسخ دهند. ”

با توجه به این الزامات، مک نامارا به اشتراک گذاشت که Lancium به ماینرهای خاص بیت کوین مجوز نرم افزار می دهد تا به عنوان بارهای قابل کنترل در ERCOT برای ارائه خدمات پایداری شبکه عمل کنند. مک نامارا که با نام Lancium Smart Response شناخته می شود، توضیح داد که این نرم افزار با پاسخ خودکار به شرایط شبکه و سیگنال ها در عرض چند ثانیه کار می کند.

وی توضیح داد: “تا آنجا که به الزامات ERCOT مربوط می شود، نرم افزاری مانند Lancium Smart Response برای برآورده کردن زمان مورد نیاز ERCOT ضروری است.”

برای مثال، مک‌نامارا اشاره کرد که استخراج‌کنندگانی که از نرم‌افزار Lancium استفاده می‌کنند، می‌توانند گواهی شرکت در برنامه‌های مختلف تثبیت شبکه ERCOT را دریافت کنند. این به اپراتورها اجازه می دهد تا هزینه های برق را تا 50٪ کاهش دهند و در عین حال سود بیشتری کسب کنند.

به طور خاص، یک سخنگوی ERCOT به Cointelegraph گفت که ERCOT برنامه ای برای مشارکت در ارائه خدمات جانبی دارد. به گفته ERCOT، این برنامه ها باید واجد شرایط ارائه این خدمات باشند. ERCOT گفت: “برخی از ماینرهای ارزهای دیجیتال واجد شرایط ارائه این خدمات هستند، همانطور که بارهای دیگر شرکت کننده در این برنامه های موجود هستند. این برنامه ها معمولاً برنامه های پاسخگویی به تقاضا نامیده می شوند و عملیات به طور داوطلبانه شرکت می کنند و “کاهش می دهند”.

مک‌نامارا نمی‌توانست درباره اینکه کدام ماینرها پاسخ هوشمند لانسیوم را اعمال می‌کنند، توضیح دهد، اما دن لارنس، مدیرعامل ماینینگ فورمن به کوین‌تلگراف گفت که ماینر بیت‌کوین CleanSpark از نرم‌افزار شرکتش برای مدیریت عملیات استفاده می‌کند.

تیلور مونینگ، معاون فناوری ماینینگ در CleanSpark، به کوین تلگراف گفت که فورمن می تواند به جای اینکه به ماینرها اجازه چرخاندن بریکرها را بدهد، می تواند به طور موثری عملیات را کاهش دهد. او گفت: «سپس می‌توانید بار را به جایی که نیاز دارید هدایت کنید و اساساً به عنوان باتری عمل می‌کند.

در واقع، اتوماسیون برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که در برنامه‌های پاسخ به بار شرکت می‌کنند، مهم است. سام کوهن، رئیس توسعه کسب و کار در فورمن، به کوین تلگراف گفت که این نرم افزار به ماینرها اجازه می دهد تا به اهداف خود در مقیاس دست یابند.

او توضیح داد: «به عنوان مثال، اگر یک ارائه‌دهنده خدمات کاهش از ماینرها بخواهد تا 10 مگاوات مصرف خود را کاهش دهند، فورمن می‌تواند بدون دخالت اپراتور، بار را در عرض یک دقیقه کاهش دهد.

Monnig اضافه کرد که Foreman به CleanSpark اجازه داد تا دستگاه را طوری برنامه‌ریزی کند که در صورت نیاز هش را متوقف کند. به عنوان مثال، دستگاه استخراج S19 از 3000 وات به 90 وات در حالت خواب کاهش می یابد. سپس هنگامی که شبکه برق دیگر نیازی به برق نداشته باشد، دستگاه دوباره روشن می شود. همه اینها خودکار است. ”

با این حال، بر خلاف Lancium، فورمن در حال حاضر به طور مستقیم با ERCOT کار نمی کند. او گفت: “ما دوست داریم با ERCOT همکاری نزدیکتری داشته باشیم و معتقدیم که آماده انجام این کار هستیم. با این حال، کار با ERCOT شامل کارهای اداری زیادی است.”

با توجه به این موضوع، فورمن نگران است که صنعت رو به رشد ماینینگ تگزاس به جای تعداد زیادی از ارائه دهندگان نرم افزار، تحت سلطه تعداد انگشت شماری از بازیکنان قرار گیرد. او گفت: “فورمن در تلاش است تا استخراج بیت کوین را غیرمتمرکز کند. این نشان دهنده یک منبع تمرکز است.”

استخراج بیت کوین به عنوان یک منبع بار قابل کنترل

جدا از تمرکز، گیدئون پاول، مدیر عامل و رئیس Chola Petroleum, Inc.، یک شرکت اکتشافی مستقر در تگزاس که بر بخش انرژی متمرکز است، به کوین تلگراف گفت که بیت کوین او گفت که او معتقد است استخراج بیشترین بار برای برنامه های پاسخگویی به تقاضا است، مانند برنامه هایی که مورد بهره برداری قرار گرفت و توسعه یافت. توسط ERCOT

“اگر کمبود برق در شبکه وجود داشته باشد، ما دو گزینه داریم: ژنراتورهای بیشتری را راه اندازی کنیم یا صرفاً انرژی کمتری مصرف کنیم. به عنوان یک فرد، انجام این کار دشوار است. اما استخراج کنندگان بیت کوین و شرکت های نرم افزاری به ERCOT اجازه مشاهده و کنترل این موارد را می دهند. بارها، به آنها این امکان را می دهد که پاسخ تقاضا را بسیار نزدیکتر (به طور معکوس) به رفتار ژنراتورهای سنتی ارائه دهند.”

پاول اضافه کرد که استخراج بیت کوین با محبوبیت بیشتر انرژی باد و خورشید به برق رسانی به شبکه برق تگزاس کمک می کند. به عنوان مثال، وی خاطرنشان کرد که در طول تاریخ، شبکه‌ها از نظر تولید برق حرارتی در نظر گرفته شده است. این به این دلیل است که تولید برق حرارتی به جرم اجازه می‌دهد همیشه بچرخد تا با تولید برق و بار مطابقت داشته باشد. با این حال، وی خاطرنشان کرد که منابع بادی و خورشیدی متناوب هستند و این منابع تجدیدپذیر دائماً در نوسان هستند و تعادل بار را دشوار می کند.

بسیاری از شرکت‌ها در حال توسعه فناوری هستند که به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و سایر مراکز داده‌ای که محاسبات مربوط به تأخیر را در خود جای داده‌اند اجازه می‌دهد به دستورالعمل‌های ERCOT و قیمت‌گذاری هم‌زمان در شبکه پاسخ دهند. توسعه‌یافته: وقتی برق تمام شود، قیمت‌ها افزایش می‌یابد و استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و بسیاری دیگر از ماینرها قادر به کاهش کار خواهند بود.

اخیرا: خانه‌های روی تپه‌ها: کشورهای برتر برای خرید املاک و مستغلات با ارزهای دیجیتال

پاول همچنین استدلال کرد که ERCOT آزادترین شبکه بازار در جهان است، با چارچوب قانونی لازم برای تسهیل راه حل های پایین به بالا. به همین دلیل است که تگزاس همچنان کارآفرینان انرژی مورد نیاز ما را برای بازارهای انرژی پیچیده‌تر خود جذب می‌کند.

شایان ذکر است، اما ذکر این نکته مهم است که مصرف انرژی بیت کوین سال به سال به رشد خود ادامه می دهد و ممکن است بیشتر تنظیم شود. با این حال، مک نامارا همچنان خوش بین است که استخراج بیت کوین همچنان منبعی دوستانه برای شبکه تگزاس خواهد بود و پتانسیل این فناوری را برای مناطق دیگر نشان می دهد.

نویسنده: Rachel Wolfson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا