🚨 اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین Marathon، Riot و CleanSpark تولید بیت کوین را در ماه سپتامبر افزایش دادند

به طور خاص، Marathon Digital در ماه سپتامبر ۱۲۳۲ بیت کوین تولید کرد که سهم رکورد ۴.۳ درصدی از پاداش استخراج کنندگان بیت کوین را به خود اختصاص داد.

ماینرهای بیت کوین Marathon Digital، Riot Platforms و Clean Spark افزایش قابل توجهی در تولید بیت کوین در ماه سپتامبر ثبت کردند که منجر به افزایش جزئی در قیمت سهام آنها در ۴ اکتبر شد.

ترازنامه شرکت نیز تقویت شد، حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین (BTC) یک ماه دیگر حرکت جانبی را ثبت کرد و بین ۲۵۱۰۰ تا ۲۸۵۰۰ دلار در نوسان بود.

تولید بیت کوین ماراتن ۲۴۵ درصد افزایش یافت

شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital در ماه سپتامبر در مجموع ۱۲۴۲ بیت کوین تولید کرد. این افزایش ۱۶ درصدی نسبت به اوت و ۲۴۵ درصد افزایش نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ است.

بر اساس نتایج سپتامبر ماراتون، افزایش قابل توجه تولید BTC به دلیل افزایش ۵۰۸ درصدی در هش ریت نصب شده شرکت از ۳.۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) در سپتامبر ۲۰۲۲ به ۲۳.۱ EH/s بوده است.

مدیر عامل شرکت Marathon، Fred Thiel در بیانیه ای در ۴ اکتبر گفت که این شرکت از رسیدن به هدف خود برای نصب پایه ۲۳ exahash خرسند است. این شرکت مستقر در ایالات متحده گفت که در حال حاضر به دنبال مکان های معدنی جدیدی است که انرژی های تجدیدپذیر کم هزینه را فراهم کند.

ما در حال ارزیابی فرصت‌های متعدد برای ظرفیت نرخ هش ۵-exahash آینده، از جمله مکان‌های خارج از کشور با انرژی تجدیدپذیر کم‌هزینه هستیم.»

Marathon اعلام کرد که از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون ۸۶۱۰ بیت کوین تولید کرده است. در ترازنامه شرکت ۱۳۷۲۶ بیت بیت کوین نامحدود و ۱۰۱ میلیون دلار وجه نقد و معادل نقدی نامحدود ذکر شده است که در مجموع ۴۷۱.۲ میلیون دلار است.

بر اساس گزارش Google Finance، قیمت سهام این شرکت در ۴ اکتبر با ۳.۲۹ درصد افزایش به ۷.۵۴ دلار رسید.

Riot Platforms همچنین تولید BTC را افزایش می دهد

در همین حال، Riot Platforms ماینر بیت کوین، تولید بیت کوین خود را ۹ درصد ماه به ماه افزایش داد و در ماه سپتامبر ۳۶۲ بیت کوین تولید کرد و در عین حال «به طور استراتژیک عملیات استخراج را کاهش داد».

این شرکت قراردادهای بلندمدتی برای فروش برق پیش خرید شده به شرکت‌های برق با قیمت‌های لحظه‌ای مبتنی بر بازار در ازای اعتبارات قطع برق دارد.

جیسون لس، مدیرعامل Riot Platforms گفت که این معامله همچنان جریان درآمدی قوی برای شرکت فراهم می کند.

با کاهش استراتژیک عملیات معدن، ما همچنین ۱۱ میلیون دلار اعتبار برق تحت قراردادهای بلندمدت برق خود با شرکت های برق و ۲.۵ میلیون دلار اعتبار پاسخگویی به تقاضا از مشارکت خود در برنامه خدمات تکمیلی ERCOT دریافت کردیم.

نتایج نشان داد که در ماه‌های آگوست و سپتامبر، Riot درآمد بیشتری از اعتبارات کاهش انرژی کسب کرد تا از سود خالص فروش بیت‌کوین.

مربوط: خرید بیت کوین در اکثر مواقع به استخراج بیت کوین ارجحیت دارد – تجزیه و تحلیل

در همین حال، رس گفت که مجموع ظرفیت هش خود ماینینگ Riot در حال حاضر ۱۲.۵ EH/s است و زمانی که این شرکت ۳۳۰۰۰ ماینر نسل بعدی بیت کوین را در اواسط سال ۲۰۲۴ نصب کند، این تعداد به ۲۰.۱ EH/s افزایش خواهد یافت. در عرض چند ثانیه افزایش یابد.

بر اساس داده های Google Finance، سهام Riot در ۴ اکتبر ۳.۲۵ درصد افزایش یافت و به ۹.۰۶ دلار رسید.

CleanSpark “بهترین سه ماهه تاریخ” و “بهترین سال مالی تا کنون” را ثبت کرد.

زک برادفورد، مدیرعامل و رئیس کلین اسپارک، گفت: ماینر بیت کوین CleanSpark در ماه سپتامبر ۶۴۳ بیت کوین و در سال مالی از ۱ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳، ۶۹۰۳ بیت کوین تولید کرد که بهترین عملکرد شرکت تا به امروز است.

برادفورد در بیانیه ای در ۳ اکتبر گفت: “ما بهترین سه ماهه و بهترین سال مالی خود را داشتیم.”

بردفورد افزایش راندمان، کاهش هزینه های انرژی و امکاناتی که با حداکثر ظرفیت کار می کنند به عنوان عوامل کلیدی حمایت کننده از عملکرد رکورد شرکت ذکر کرد.

بر اساس گزارش Google Finance، سهام CleanSpark در ۴ اکتبر ۴.۶۱ درصد افزایش یافت و به ۳.۶۳ دلار رسید.

بیت دیجیتال که نتایج خود را نیز در ۴ اکتبر اعلام کرد، یکی از معدود شرکت هایی بود که در ماه سپتامبر شاهد کاهش تولید بیت کوین بود و با کاهش ۷ درصدی به ۱۳۰.۲ بیت کوین رسید.

این شرکت در بیانیه ای در ۴ اکتبر گفت که این به دلیل قطعی تعمیر و نگهداری اجباری در ۲۶ سپتامبر است که حدود ۶۰۰ پتاهاش (در هر ثانیه) ماینرها را آفلاین کرد.

مجله: بیت کوین ۲۰۲۳ در میامی به مسئله «سکه تلخ بیت کوین» می پردازد


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا