اخبار ارز دیجیتال

حبس ابد برای استخراج کننده بیت کوین، چین جایزه شرکت ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد: آسیا اکسپرس

هنگ کنگ قرار است در عرض چند روز تجارت خرده فروشی ارزهای دیجیتال را راه اندازی کند، اما سرکوب در سرزمین اصلی منجر به جوایزی برای شرکت ها و ماینرهای زندانی شده در حوزه ارزهای دیجیتال شده است.

خلاصه هفتگی اخبار از شرق آسیا که برای مهم ترین تحولات این صنعت انتخاب شده است.

HashKey هنگ کنگ تجارت خرده فروشی را راه اندازی می کند

صرافی ارزهای دیجیتال HashKey، اولین ارائه دهنده دارایی مجازی دارای مجوز هنگ کنگ، درهای خرده فروشی خود را در ۲۸ آگوست به روی ساکنان باز خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌های خبری محلی، سرمایه‌گذاران تنها مجاز به سرمایه‌گذاری تا ۳۰ درصد از ارزش خالص خود در ارزهای دیجیتال در هنگام استفاده از این پلتفرم هستند. اگر از حد مجاز فراتر رفتید، یک هشدار مدیریت ریسک دریافت خواهید کرد. با این حال، Xiaoqi Weng، مدیر عامل HashKey، گفت که صرافی “نمی تواند ارزش خالص کاربران خود را تأیید کند” و محدودیت ها عمدتا بر اساس “تأیید شخصی” دارایی ها است.

ون همچنین فاش کرد که صرافی پیشینه سرمایه گذاری کاربران را بر اساس اطلاعات ارسال شده در طول KYC ارزیابی خواهد کرد. “[Investment] ون گفت: مبتدیان در خرید آنها محدود هستند.

در ابتدا، کاربران فقط می توانستند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را در HashKey هنگ کنگ معامله کنند. ون خاطرنشان کرد که کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ هنوز اجازه تجارت حاشیه ای محصولات کریپتو یا مشتقات را در صرافی های تنظیم شده نداده است.

سمت تاریک سرکوب رمزنگاری چین

به نظر می‌رسد چین دیگر نمی‌خواهد شرکت‌های بلاک چین خصوصی در مرزهای خود فعالیت کنند و در مسیر جنگی برای از بین بردن آن‌ها، هر نتیجه‌ای که باشد، است. این حرکت در بحبوحه استفاده فزاینده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای فرار سرمایه در شرایط رکود اقتصادی صورت می‌گیرد.

با توجه به گزارش های رسانه های محلی، به نظر می رسد که در پروژه های بلاک چینی، چه قانونی و چه غیرقانونی، جایزه ای واقعی وجود دارد. ابتدا یک شرکت ردیابی شخص ثالث، یک پروژه رمزنگاری مخفی در کشور را به پلیس اطلاع می دهد. اگر گزارش‌ها منجر به دستگیری یا مصادره دارایی‌ها شود، شرکت‌های ردیابی میلیون‌ها، اگر نه صدها میلیون، برای پروژه‌های بزرگی مانند Multichain به‌دست خواهند آورد.

یک خبر اخیر منجر به یورش 400 میلیارد یوان (55 میلیارد دلار) پولشویی کریپتو توسط پلیس چین شد.
یک خبر اخیر منجر به یورش ۴۰۰ میلیارد یوان (۵۵ میلیارد دلار) پولشویی کریپتو توسط پلیس چین شد. (دوئن)

سپس، پس از دستگیری، گزارش شده است که مدیران ارزهای دیجیتال برای تحویل کلیدهای خصوصی پروژه و دسترسی به سرورهای آن باج گیری شدند. متعاقباً، پلیس ظاهراً یک پردازشگر پرداخت شخص ثالث داشت که در ازای یوان چین، سکه‌ها و توکن‌ها را به ویترین فروشگاه‌ها می‌ریزد.

سپس مدیران شرکت‌های ارزهای دیجیتال متهم به اجرای یک «طرح بازاریابی چند سطحی»، «طرح هرمی» یا «پول‌شویی» می‌شوند. در صورت محکومیت، این جرم منجر به مصادره کلیه دارایی های مربوط به پروتکل توسط دولت خواهد شد.

منابع گفتند که برخی از وجوه صرف درآمدهای اجرای قانون خواهد شد. ژنگ یائو لیو، وکیل ارشد موسسه حقوقی شانگهای مانکو، نوشت:

در واقع، طی دو سال گذشته، اجرای قانون منفعت طلب در پرونده های جنایی مرتبط با ارزهای دیجیتال، به ویژه پرونده های MLM مربوط به ارزهای دیجیتال، دلیل اصلی عدم اعتماد مردم به نهادهای رسیدگی کننده به پرونده بوده است. و مصادره درآمد حاصل از پرونده های جنایی مرتبط با ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. ”

این سرکوب منجر به خاتمه چندین پروتکل در سال جاری شده است و کمک چندانی به کاربران غیر چینی که پول نقد در این پلتفرم‌ها گیر کرده‌اند، باقی نمی‌گذارد. جای تعجب نیست که این امر موجی از مهاجرت را در میان بنیانگذاران وب ۳ چینی و تلاش سازمان های مجری قانون در خارج از کشور برای بازیابی وجوه “گیر” به راه انداخته است.

آخرین پیام ارسال شده توسط صرافی چینی BKEX قبل از اینکه کل پلت فرم خود را خاموش کند و کارکنان آن ناپدید شوند. (BKEX)

اولین باند سبز e-CNY

تلاش‌های بلاک چین تحت رهبری دولت در چین، علی‌رغم سرکوب فعالیت‌های رمزارز خصوصی، بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

در ۱۸ آگوست، اولین اوراق قرضه سبز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال (e-CNY CBDC) با مبلغ اصلی ۱۰۰ میلیون یوان (۱۴ میلیون دلار)، مدت دو ساله و نرخ کوپن ۲.۶ درصد منتشر شد. شماره سال

همچنین بخوانید
امکانات

Airdrops: ساخت جامعه یا مشکلات ساخت؟

امکانات

۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم

با حمایت بانک نینگبو، این وام برای تامین مالی پروژه های توسعه تاسیسات پنل خورشیدی ۱.۴ گیگاواتی و ۱.۰ گیگاواتی Wuxi استفاده خواهد شد.

e-CNY CBDC به طور مکرر در بیشتر سال جاری به عنوان ابزاری برای تحریک مخارج داخلی در بحبوحه بحران مالی داخلی “شل” شده است. تنها در شهر تیانجین، حجم تراکنش های e-CNY در نیمه اول سال ۲۰۲۳ از ۱۷.۵ میلیارد دلار فراتر رفت و بیش از ۳۰۲۰۰۰ تاجر CBDC را به عنوان روش پرداخت پذیرفتند.

FBI 41 میلیون دلار ارز دیجیتال کره شمالی را ردیابی می کند

در ۲۲ آگوست، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده اعلام کرد که ۱۵۸۰ بیت کوین (۴۱ میلیون دلار) سرقت شده از پروژه های مختلف توسط هکرهای کره شمالی را شناسایی کرده است. شش کیف پول نمایش داده شده شامل ۶۰ میلیون دلار سرقت شده از هک Alphapo در ژوئن، ۳۷ میلیون دلار سرقت شده از CoinsPaid و ۱۰۰ میلیون دلار سرقت شده از کیف پول اتمی در ژوئن است. FBI نوشت:

شرکت‌های خصوصی باید داده‌های بلاک چین مرتبط با این آدرس‌ها را بررسی کنند و در برابر تراکنش‌های مستقیم با آدرس‌ها یا مشتق‌شده از آنها هوشیار باشند. ما به افشای و مبارزه با استفاده کره شمالی از فعالیت‌های غیرقانونی مانند جرم و جنایت و سرقت ارزهای دیجیتال ادامه خواهیم داد.

این آژانس گفت کره شمالی تلاش خواهد کرد تا وجوه دزدیده شده را نقد کند. تحقیقات جنایی درباره نقش هکرهای کره شمالی در سوء استفاده های سال گذشته از پل هارمونی و پل رونین شرکت Skye Mavis همچنان ادامه دارد.

سرمایه دار استخراج بیت کوین چین به حبس ابد محکوم شد

یی شیائو، نایب رئیس سابق گروه حزبی CPPCC استان جیانگشی، بنا به گزارش ها، توسط دادگاه بین المللی مردم هانگژو به اتهامات نامرتبط فساد و سوء استفاده از قدرت در یک شرکت استخراج بیت کوین به حبس ابد محکوم شده است.

بر اساس گزارش خبری محلی در ۲۲ آگوست، یی شیائو از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ یک کسب و کار استخراج بیت کوین به ارزش ۲.۴ میلیارد یوان (۳۲۹ میلیون دلار) تحت نام Jiumu Group Genesis Technology اداره کرد. علیرغم اطلاع از ممنوعیت کریپتو، شیائو بیش از ۱۶۰۰۰۰ بیت کوین جمع آوری کرده است. ماینرها به همراه سایر مدیران تجاری زمانی ۱۰ درصد از کل مصرف برق فوژو را تشکیل می دادند.

شیائو به دلیل استفاده از دفتر دولتی خود برای تأمین یارانه های ترجیحی، سرمایه و منابع تغذیه برای گروه جیامو مجرم شناخته شد. مقامات سابق نیز از موقعیت خود برای ساختن گزارش های آماری برای پنهان کردن ماهیت عملیات استفاده کردند.

از سال جاری، چین فعالیت‌های ارزهای دیجیتال را در بحبوحه سرقت داده‌ها و حوادث پولشویی مربوط به دارایی‌های دیجیتال سرکوب کرده است. در اوایل این ماه، یک مرد چینی به دلیل خرید ۱۳۰۶۷ دلار تتر (USDT) برای یکی از آشنایانش به ۹ ماه زندان محکوم شد.

یی شیائو در انتظار صدور حکم به دلیل فساد و سوء استفاده از قدرت (دادگاه بین المللی مردم هانگژو)
یی شیائو در انتظار صدور حکم به دلیل فساد و سوء استفاده از قدرت (دادگاه بین المللی مردم هانگژو)

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا