🚨 اخبار ارز دیجیتال

ضرر خالص ماینر بیت کوین Canaan در سه ماهه اول در بحبوحه آشفتگی بازار اندکی بهبود یافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

زیان خالص رقیق شده به ازای هر سهم سپرده گذاری آمریکا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ۰.۵۱ دلار بود که نسبت به ۰.۵۵ دلار در سه ماهه قبل افزایش داشت.

ماینر چینی بیت کوین Canaan از بهبود جزئی در برخی از معیارهای مالی خود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ خبر داد. اما پیشرفت هنوز از این زمان در سال گذشته بسیار عقب است.

بر اساس گزارش حسابرسی نشده منتشر شده در صفحه اطلاعات سرمایه گذاران شرکت، کنعان در سه ماهه اول زیان خالص ۸۴.۴ میلیون دلاری را ثبت کرد که نسبت به زیان خالص ۹۱.۶ میلیون دلاری در سه ماهه قبل کاهش داشت. این زیان خالص تغییر قابل توجهی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ است، زمانی که شرکت سود خالص ۶۵.۱ میلیون دلار را گزارش کرد.

زیان خالص رقیق شده به ازای هر سهم سپرده گذاری آمریکا (ADS) برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ۰.۵۱ دلار بود که نسبت به ۰.۵۵ دلار در سه ماهه قبل افزایش داشت و درآمد خالص به ازای هر سهم سپرده رقیق شده ۰.۳۸ دلار برای سه ماهه اول ۲۰۲۲ بود. طبق گزارش Investopedia، سهام سپرده گذاری آمریکایی (ADS) سهام شرکت های غیر آمریکایی است که توسط بانک های سپرده گذاری ایالات متحده نگهداری می شود و برای خرید توسط سرمایه گذاران در دسترس است.

این شرکت ادعا می کند که با وجود ادامه بازار نزولی و کاهش درآمد همراه، تجارت خود را گسترش می دهد.

نتایج سه ماهه تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله تقاضای ضعیف بازار که مانع درآمد محصول می شود، بحران جاری در سیستم بانکی و بهبود آهسته قیمت بیت کوین (BTC) بوده است. درآمد در سه ماهه اول به ۵۵.۱ میلیون دلار رسید، در مقایسه با درآمد ۵۸.۳ میلیون دلاری در سه ماهه قبل و ۲۰۱.۸ میلیون دلار در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، کاهش قیمت‌ها در سطح صنعت و تاخیرهای غیرمنتظره در پرداخت‌ها و محموله‌ها به دنبال یک سری ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده، درآمد فروش ما را کاهش داد. جیمز چن، مدیر ارشد مالی کنعان در گزارشی گفت که انتظارات “کمتر” بودند.

مطالب مرتبط: آیا زمان انقباض فرا رسیده است؟ سهام استخراج بیت کوین هنوز مورد حمله فروشندگان کوتاه مدت است

تفکیک درآمد ۴۴.۱ میلیون دلار درآمد محصول، ۱۱.۱ میلیون دلار درآمد حاصل از فعالیت های معدنی و ۰.۳ میلیون دلار درآمد دیگر را نشان می دهد. درآمد حاصل از فعالیت های معدنی از ۱۰.۷ میلیون دلار در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، ۳.۳ درصد و از ۴.۸ میلیون دلار در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، ۱۳۰.۲ درصد افزایش یافته است.

هزینه های مرتبط با عملیات معدن شامل برق، میزبانی و استهلاک تجهیزات است.

کل هزینه های عملیاتی برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، ۳۸.۱ میلیون دلار و کل هزینه های عملیاتی برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، ۶۰.۸ میلیون دلار بوده است که مشابه ۳۸ میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته است. چنگ گفت: «ما توانستیم زیان عملیاتی خود را ۳۱.۴ درصد نسبت به سه ماهه کاهش دهیم.

این گزارش نشان می دهد که سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه در حال کاهش است. کنعان در سه ماهه اول ۱۹.۱ میلیون دلار در مقایسه با ۳۳.۴ میلیون دلار در سه ماهه قبل هزینه کرد. این کاهش به دلیل هزینه تحقیق و توسعه یکباره ۱۴.۳ میلیون دلاری برای محصولات سری A13 بود. در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، این شرکت ۱۵.۱ میلیون دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرد.

بر اساس این گزارش، تا ۳۱ مارس ۲۰۲۳، کنعان در مجموع دارای ۶۲۳ بیت کوین ارز دیجیتال به ارزش ۱۳.۴ میلیون دلار است. وجه نقد و معادل آن تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ ۷۲ میلیون دلار و ۱۰۱.۶ میلیون دلار بود.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا