اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار بیت کوین در سال 2023 با ضرر 100 میلیارد دلاری بانک های وال استریت 60 درصد رشد می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین از سهام جدا شده و یک دهه پس از همزمانی بحران بانکی قبرس با رونق قیمت بیت کوین، افزایش یافته است.

ارزش بازار بیت کوین (BTC) در سال 2023 به میزان 194 میلیارد دلار افزایش یافت. رشد 66 درصدی آن از سال تا به امروز (YTD) به طور قابل توجهی از سهام بانک های برتر وال استریت بهتر عمل کرده است، به خصوص که ترس از بحران بانکی جهانی در حال افزایش است.

نمودار عملکرد روزانه ارزش بازار بیت کوین.منبع: Trading View

علاوه بر این، بیت کوین برای اولین بار در یک سال گذشته از سهام ایالات متحده جدا شد و قیمت آن حدود 65 درصد در مقابل افزایش 2.5 درصدی S&P 500 و کاهش 15 درصدی نزدک در سال 2023 افزایش یافت.

عملکرد SPX و NDAQ YTD در مقابل BTC/USD.منبع: Trading View

بانک های وال استریت در سال 2023 100 میلیارد دلار ضرر خواهند کرد

شش بانک بزرگ ایالات متحده، جی پی مورگان چیس (JPM)، بانک آمریکا (BAC)، سیتی گروپ (C)، ولز فارگو (WFC)، مورگان استنلی (MS)، گلدمن ساکس (GS) نزدیک به 100 میلیارد دلار در ارزش گذاری بازار از دست داده اند. طبق داده های جمع آوری شده توسط CompaniesMarketCap.com در ابتدای سال.

سهام بانک آمریکا بدترین عملکرد را در بین بانکداران وال استریت داشته است و ارزش آن نسبت به سال قبل 17 درصد کاهش یافته است. گلدمن ساکس از سال گذشته حدود 12 درصد کاهش داشته است، ولز فارگو (9.75- درصد)، جی پی مورگان چیس (کمتر از 6.5 درصد) و سیتی (سیتی)<3.5%)、モルガン スタンレー (>1٪ و به دنبال آن

عملکرد YTD بانک های وال استریت.منبع: Trading View

ارزش گذاری بانک های ایالات متحده در بحبوحه سقوط مداوم بانک های منطقه ای ایالات متحده در حال کاهش است. این شامل اعلام هفته گذشته بسته شدن بانک متمرکز بر کریپتو سیلورگیت و به دنبال آن خرید امضاکنندگان و بانک‌های سیلیکون ولی توسط رگولاتور است.

مرتبط: اخبار فوری: پرونده های گروه مالی SVB در فصل 11 ورشکستگی

این بحران با فروپاشی نزدیک به بانک First Republic که در آخرین لحظه با تزریق 30 میلیارد دلاری مشترک توسط Wells Fargo، JPMorgan Chase، Bank of America، Citigroup و دیگران نجات یافت، بیشتر شد.

قبرس و یونان دژاوو؟

افزایش بیت کوین در مواجهه با بحران فزاینده بانکی ایالات متحده شبیه به واکنش آن در زمان سقوط بانک ها در قبرس و یونان است.

قیمت BTC در طول بحران مالی قبرس در سال 2013 تا 5000 درصد افزایش یافت، زیرا بانک‌های قبرسی در معرض شرکت‌های منطقه‌ای املاک و مستغلات قرار گرفتند.

عملکرد BTC/USD در طول بحران بانکی قبرس.منبع: Trading View

وضعیت به قدری وخیم بود که مقامات قبرس در مارس 2013 همه بانک ها را بستند تا از فرار بانکی جلوگیری کنند.

زمانی که یونان در سال 2015 با بحران مشابهی مواجه شد و برای جلوگیری از فرار بانکی، کنترل سرمایه را بر شهروندان خود اعمال کرد، قیمت بیت کوین در این دوره 150 درصد افزایش یافت.

عملکرد BTC/USD در طول بحران بانکی یونان.منبع: Trading View

ایران سولوت، رئیس مشترک دارایی‌های دیجیتال در کارگزار لندنی Marex، گفت: «نگرانی‌ها در مورد ثبات سیستم بانکی، همراه با نرخ‌های بهره واقعی پایین‌تر، محیط مساعدی را برای بهبود بیت‌کوین ایجاد می‌کنند.» او گفت که از ارزهای دیجیتال «استفاده می‌شود». توسط برخی از سرمایه گذاران به عنوان پوششی در برابر ریسک سیستمیک.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا