اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار بیت کوین، غول پرداخت ویزا را برای سومین بار واژگون کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سال گذشته، سقوط FTX ارزش بازار بیت‌کوین را تنها در چهار روز ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش داد، اما بیت‌کوین به طور کامل بهبود یافته و ۶۵ میلیارد دلار دیگر به دست آورده است.

قیمت بیت کوین (BTC) نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد افزایش یافت و ارزش بازار بیت کوین را بار دیگر از غول پرداخت ویزا پیشی گرفت.

با توجه به CoinMarketCap، بیت کوین در حال حاضر ۲۴۳۶۵ دلار قیمت دارد که ارزش بازار آن ۴۷۰.۱۶ میلیارد دلار است که کمی بیشتر از ارزش بازار ویزا ۴۶۹.۸۷ میلیارد دلار است.

بیت کوین بار دیگر ویزا را “تغییر” کرده است. سس: ارزش بازار سکه

به گفته شرکت‌ها، این سومین بار است که BTC ارزش بازار ویزا را افزایش می‌دهد.

اولین بار در اواخر دسامبر ۲۰۲۰ رخ داد، زمانی که بیت کوین برای اولین بار به ۲۵۰۰۰ دلار رسید. این در طی افزایش قیمتی که شاهد افزایش BTC از ۱۰۲۰۰ دلار در سپتامبر ۲۰۲۰ به ۶۳۱۷۰ دلار در آوریل ۲۰۲۱، هفت ماه بعد بود، حاصل شد.

ویزا از ژوئن تا اکتبر ۲۰۲۲ مجدداً پیشتاز شد و پس از اینکه BTC برای مدت کوتاهی در ۱ اکتبر از ویزا بهتر بود، شرکت پرداخت مجدداً پیشتاز شد.

زمانی که سقوط صرافی کریپتو FTX طی چهار روز از ۶ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲ بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از BTC را کاهش داد، این برتری بیشتر شد.

با این حال، از آن زمان به بعد، بیت کوین به طور کامل بهبود یافته است و ۶۵ میلیارد دلار دیگر از ارزش بازار ۴۰۸ میلیارد دلاری خود در ۶ نوامبر جمع آوری کرده است و از غول پردازش پرداخت پیشی گرفته است.

با توجه به تفاوت جزئی در ارزش بازار بین بیت کوین و ویزا، باید توجه داشت که این دو در حال حاضر به صورت ساعتی یکدیگر را معکوس می کنند.

مربوط: شبکه لایتنینگ بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

در مورد شروع چشمگیر بیت کوین تا سال ۲۰۲۳، سومین “برگشت” ویزا پس از ۱۴ روز متوالی افزایش قیمت از ۴ تا ۱۷ ژانویه رخ داد.

به گفته Google Finance، بیت کوین به خوبی از Mastercard، دومین شبکه پردازش پرداخت بزرگ با ارزش بازار فعلی ۳۴۵.۲۴ میلیارد دلار جلوتر است.

با این حال، بیت کوین ۶۳ درصد از بالاترین رکورد خود یعنی ۶۹,۰۴۴ دلار که در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به دست آورده بود، کاهش یافته است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا