اخبار ارز دیجیتال

حجم کم بیت کوین باعث هشدار قیمت بیت کوین می شود زیرا متریک به “منطقه ارزش” برخورد می کند

داده‌های سیگنال‌های بیت‌کوین NVT دیدگاه‌های متناقضی در مورد آنچه برای محدوده قیمت فعلی BTC رخ خواهد داد، ارائه می‌دهد.

قیمت بیت کوین (BTC) ممکن است به طور ناپایدار بالا باشد زیرا یک متریک به بالاترین سطح در هفت ماه گذشته می رسد.

داده های یک شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای گره شیشه ای در ۲۱ دسامبر، شاهد هستیم که سیگنال ارزش شبکه بیت کوین به تراکنش (NVT) به سطحی می رسد که از آوریل مشاهده نشده است.

ممکن است فعالیت بیت کوین از قیمت ۱۷۰۰۰ دلار بیت کوین پشتیبانی نکند

NVT که توسط آماردان Willy Woo ایجاد شده است، اساساً نسبت فعالیت زنجیره ای را به قیمت بیت کوین اندازه گیری می کند.

سیگنال NVT از میانگین متحرک ۹۰ روزه حجم معاملات روزانه به جای داده های خام برای تغییر قرائت ها استفاده می کند. گلس‌نود می‌گوید که NVT را می‌توان «بهبود» کرد و «به‌عنوان یک شاخص پیشرو بهتر عمل کرد».

در ۲۱ دسامبر، سیگنال NVT به ۱۸.۵۸ رسید، سطحی که آخرین بار هنگام افت آن در آخرین روز آوریل ظاهر شد. در آن زمان، BTC/USD کمی بیش از ۴۰۰۰۰ دلار معامله می شد.

به جلو تا پایان سال و NVT هشدار داده است. ارزش بیت کوین کمتر از ۵۰ درصد از سطح ماه آوریل است، با این حال حجم شبکه حتی با ارزش فعلی ۱۶۸۰۰ دلار به طور ناپایدار کاهش یافته است.

همانطور که وو در سایت تحلیلی خود Woobull در مورد نسبت NVT توضیح می دهد:

“اگر NVT بیت کوین بالا باشد، نشان می دهد که ارزش شبکه آن از ارزش ارسال شده در شبکه پرداخت فراتر می رود. اگر آن را به عنوان یک سرمایه گذاری ارزش گذاری کنید، یا اگر قیمت آن بالا باشد و در یک مشکل گیر کرده اید، می تواند اتفاق بیفتد. حباب ناپایدار.”

نمودار مشروح سیگنال NVT بیت کوین. منبع: Glassnode/Twitter

داستان دو سیگنال NVT

با این حال، NVT مشکلات خود را دارد. همانطور که توسط تحلیلگران مختلف، از جمله Woo، اشاره شد، ماهیت دائمی در حال تغییر شبکه بیت کوین به این معنی است که برای مثال، تراکنش ها به طور فزاینده ای خارج از زنجیره حرکت می کنند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین نمی تواند ۱۷۰۰۰ دلار را بازپس گیرد زیرا بازار “آماده نیست”

همراه با پدیده‌های دیگر، این بر داده‌های تراکنش‌های زنجیره‌ای تأثیر گذاشته است، و در حالی که NVT ممکن است روند نزولی داشته باشد، همچنان یک ارزش بیش از حد نزولی در مقابل چشم‌انداز معاملات ایجاد می‌کند.

این با اضافه کردن به معیاری به نام محدوده دینامیکی NVT (DRNVT) حل می شود. DRNVT که توسط چارلز ادواردز، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی Capriole ایجاد شده است، از انحراف استاندارد برای اندازه گیری انحراف NVT از میانگین استفاده می کند. همچنین مناطق ارزشی را فراهم می کند تا بتوانید به راحتی نقطه ورود خود را بر اساس خوانش های خود تعیین کنید.

همانطور که توسط داده های TradingView نشان داده شده است، DRNVT اکنون در آن منطقه ارزش قرار دارد. این تفاوت زیادی با مدل استاندارد دارد.

ادواردز در مقدمه ۲۰۱۹ این اندیکاتور هشدار داد: «سیگنال‌های NVT با محدوده ارزش منصفانه پویا باید با احتیاط استفاده شوند.

مانند همه بازارها، دارایی‌ها می‌توانند برای مدت طولانی «بالا» یا «ارزان» باقی بمانند و به افزایش یا کاهش بیشتر ادامه دهند.»

نمودار شمع ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp) و سیگنال NVT محدوده دینامیکی.منبع: Trading View

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا