🚨 اخبار ارز دیجیتال

شبکه لایتنینگ بیت کوین برای انتقال پول فیات بین اتحادیه اروپا و آفریقا استفاده خواهد شد

CoinCorner و Bitnob برای ایجاد تراکنش های فرامرزی از بریتانیا و اروپا به آفریقا از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین با یکدیگر همکاری کرده اند.

ادامه زمستان کریپتوها، صنعت را از پیشبرد پذیرش و دسترسی جهانی باز نخواهد داشت. همکاری جدید بین CoinCorner و Bitnob راهی را برای کاربران در سراسر قاره ها باز می کند تا تراکنش های فرامرزی شامل چندین ارز فیات را انجام دهند.

انتقال وجوه بین اروپا و آفریقا معمولاً به یک تسهیل کننده شخص ثالث مانند Western Union نیاز دارد که به یک نهاد متمرکز متکی است. این تراکنش‌ها بسیار گران هستند و اغلب زمان‌های پردازش چند طرف قبل از تأیید طول می‌کشد. بانک جهانی تخمین می زند که تا سال ۲۰۲۰ وجوه ارسالی به کشورهای جنوب صحرای آفریقا سالانه بیش از ۴۰ میلیارد دلار بوده است.

در حال حاضر، کاربران می توانند از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین (BTC) وجوه خود را از بریتانیا و اروپا به کشورهای منتخب آفریقا منتقل کنند. برنامه Send Globally به شما امکان می دهد پوند بریتانیا (GBP) یا یورو (EUR) را به ارزهای محلی در نیجریه (NGN)، کنیا (KES) و غنا (GHS) ارسال کنید.

از طریق شبکه لایتنینگ، وجوه به‌طور خودکار به بیت‌کوین تبدیل می‌شود، بلافاصله به ارز محلی تبدیل می‌شود و مستقیماً به حساب بانکی گیرنده یا کیف پول تلفن همراه وی واریز می‌شود.

نقل و انتقالات از آفریقا، به ویژه بریتانیا و اروپا، به دلیل هزینه های بالای خود شناخته می شوند. منبع: IFAD

دنی اسکات، مدیر عامل CoinCorner گفت که بازار حواله یک فرصت عالی برای برجسته کردن سودمندی BTC است.

ماهیت فرامرزی بیت کوین همیشه آن را به ابزاری عالی برای ارسال پول در سراسر جهان تبدیل کرده است، اما با استفاده از شبکه لایتنینگ، انتقال بیت کوین فوری و بسیار کم هزینه است.

طبق داده های Statista، در سال ۲۰۲۱، نیجریه در میان ۱۰ کشور برتر برای پرداخت حواله قرار دارد. علاوه بر این، بانک جهانی سال گذشته گزارش داد که کشورهای جنوب صحرای آفریقا ۱۴.۱ درصد از حواله های جهانی را تشکیل می دهند.

با این حال، تقریباً ۸۰ درصد از کشورهای آفریقایی انواع مؤسساتی را که می توانند خدمات مربوط به حواله بانکی را ارائه دهند، محدود می کنند. چنین انحصاری موانعی برای ورود ایجاد می کند و بنابراین از دسترسی به منابع مالی برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند جلوگیری می کند.

مربوط: حواله ها باعث پذیرش «ناهموار اما سریع» رمزنگاری در آمریکای لاتین می شود

تکثیر ارزهای دیجیتال در آفریقا یک موضوع داغ در این بخش است زیرا قاره آفریقا مملو از اقتصادهای در حال ظهور و موارد استفاده عملی است.

به خصوص در شمال آفریقا، صنعت کریپتو به رشد خود ادامه می دهد. گزارش Chainalysis نشان می دهد که منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سریع ترین منطقه در حال رشد در جهان است.

در ماه سپتامبر، دولت نیجریه جلسه‌ای با Binance برگزار کرد تا به طور بالقوه درباره منطقه ویژه اقتصادی پیشنهادی برای حمایت از تجارت‌های مرتبط با رمزارز و بلاک چین در منطقه مذاکره کند.

گزارش بعدی از Chainalysis همچنین علاقه فزاینده غنا به فضای کریپتو را برجسته کرد. او گفت که در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال می تواند به نیجریه و کنیا برسد.

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا