اخبار ارز دیجیتال

رشد شبکه لایتنینگ بیت کوین طی دو سال ۱۲۰۰ درصد افزایش یافت

گزارشی از صرافی River فقط بیت کوین نشان می دهد که افزایش استفاده از لایتنینگ نقش کلیدی در کمک به بیت کوین برای تبدیل شدن به یک وسیله مبادله بهتر خواهد داشت.

طبق داده‌های صرافی ریور اختصاصی بیت‌کوین (BTC) شبکه لایتنینگ لایه ۲ بیت کوین در دو سال ۱۲۱۲ درصد رشد کرده است، با حدود ۶.۶ میلیون تراکنش در اوت و ۲۰۲۱. ماه گذشته.

سام ووترز، تحلیلگر River Research، در گزارشی در ۱۰ اکتبر گفت که علیرغم کاهش ۴۴ درصدی قیمت بیت کوین و کاهش قابل توجه علاقه جستجوی آنلاین، سه عامل کلیدی برای تسهیل نقل و انتقالات وجود دارد: او توضیح داد که افزایش سریعی در مسیریابی تراکنش ها با استفاده از این گره ها.

ووترز در پست بعدی خود در توییتر در ۱۰ اکتبر از منتقدان لایتنینگ انتقاد کرد: “هیچ کس از لایتنینگ استفاده نمی کند” باید تا به حال یک میم مرده باشد.”

۶.۶ میلیون تراکنش مسیریابی لایتنینگ River یک تخمین کران پایین یا پایین‌ترین مقداری است که می‌توان ارزیابی کرد. این شرکت همچنین گفت که رقم ۵۰۳۰۰۰ اوت ۲۰۲۱ از یک مطالعه در سال ۲۰۲۱ توسط K33 (پژوهش Arcane سابق) گرفته شده است که تراکنش‌های خصوصی لایتنینگ و تراکنش‌های تنها بین دو شرکت‌کننده را ارزیابی می‌کرد. او افزود که نمی‌توانست.

نرخ رشد ماهانه تخمینی تراکنش های مسیریابی شده بیت کوین لایتنینگ.منبع: کاوا

در آگوست ۲۰۲۳، حجم معاملات ۷۸.۲ میلیون دلاری نیز در لایتنینگ پردازش شد که افزایشی ۵۴۶ درصدی نسبت به رقم ۱۲.۱ میلیون دلاری در آگوست ۲۰۲۱ که توسط K33 تهیه شده بود. واترز خاطرنشان کرد که لایتنینگ در حال حاضر حداقل ۴۷ درصد از تراکنش های زنجیره ای بیت کوین را پردازش می کند.

وی افزود: این یک شاخص جالب برای نظارت خواهد بود. این نشان می دهد که بیت کوین به عنوان یک وسیله مبادله در حال ظهور است.

نرخ رشد تخمینی حجم تراکنش ماهانه بیت کوین لایتنینگ مسیریابی شده.منبع: کاوا

میانگین اندازه تراکنش لایتنینگ در آگوست ۲۰۲۳ تقریباً ۴۴۷۰۰ ساتوشی یا ۱۱.۸۴ دلار بود. ریور تخمین می زند که بین ۲۷۹۰۰۰ تا ۱.۱ میلیون کاربر لایتنینگ در ماه سپتامبر فعال بوده اند.

این شرکت ۲۷ درصد از افزایش تراکنش ها را به بخش های بازی، انعام رسانه های اجتماعی و استریم نسبت می دهد.

مربوط: Coinbase برای ادغام شبکه لایتنینگ بیت کوین: مدیر عامل برایان آرمسترانگ

ریور گفت پرداخت های لایتنینگ در آگوست ۲۰۲۳ در بین ۳۰۸۰۰۰ تراکنش در پلتفرم خود ۹۹.۷ درصد موفقیت داشته است. دلیل اصلی شکست زمانی رخ می دهد که یک مسیر پرداخت با نقدینگی کافی برای تسهیل انتقال پیدا نشود.

مجموعه داده ریور شامل ۲.۵ میلیون تراکنش بود. گره های مجموعه داده ریور ۲۹ درصد از کل ظرفیت شبکه و ۱۰ درصد از کانال های پرداخت را تشکیل می دهند.

مجله: ۶ سوال با کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا