اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین از نظر قانونی به عنوان یک ارز دیجیتال در شانگهای چین شناخته می شود

گزارش مشابهی که توسط دادگاه دیگری در چین در اوایل سپتامبر صادر شد، ارزهای مجازی را به عنوان دارایی مجازی تحت حمایت قانون به رسمیت شناخت.

طبق گزارش ها، دادگاه مردمی شانگهای چین، بیت کوین را به عنوان یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد و غیرقابل تکرار به رسمیت می شناسد و به نادر بودن و ارزش منحصر به فرد آن پی می برد.

در 25 سپتامبر، یک دادگاه چینی گزارشی را منتشر کرد که در آن درباره توسعه فناوری اینترنت بحث می‌کرد. این گزارش خاطرنشان کرد که با توسعه فناوری اینترنت، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به عنوان منحصر به فرد و غیرقابل تکرار برجسته می شوند. در این گزارش اشاره شده است که در میان بسیاری از ارزهای مجازی، بیت کوین با سایر دارایی های دیجیتال متفاوت و منحصر به فرد است.

این گزارش همچنین برخی از ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین، از جمله کمبود نسبی و ویژگی های دارایی آن را برجسته می کند. این گزارش خاطرنشان کرد که بیت کوین ویژگی های یک ارز ذخیره مانند مقیاس پذیری، سهولت گردش، ذخیره سازی و پرداخت را به ارث می برد. بیت کوین علیرغم ماهیت غیرمتمرکز و عدم کنترل آن توسط یک مقام مرکزی، همچنان در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

یک گزارش قضایی اخیر که بیت کوین و ویژگی های آن را به عنوان یک طبقه دارایی به رسمیت می شناسد، مشروعیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در چین تقویت کرده است. با وجود اینکه ارزهای دیجیتال در چین کاملاً ممنوع هستند، استدلال های قانونی که بیت کوین را به عنوان دارایی شخصی تعریف می کند، توجه قابل توجهی را در دادگاه های محلی چین به خود جلب کرده است.

آخرین گواهی از یکی از دادگاه های اصلی شانگهای با وجود نگرش خصمانه دولت چین نسبت به بیت کوین صادر شد. در سال 2021، چین به طور کامل تمام انواع فعالیت های ارزهای دیجیتال از جمله استخراج بیت کوین را ممنوع کرد. با این حال، چندین دادگاه چینی مدت‌هاست که Bitoin و سایر دارایی‌های دیجیتال را به عنوان دارایی‌های قانونی که توسط قانون محافظت می‌شوند، به رسمیت شناخته‌اند.

مربوط: چین برنامه های خود را برای تنظیم کننده مالی ملی جدید اعلام کرد

همانطور که کوین تلگراف در اوایل این ماه گزارش داد، دادگاه خلق چین گزارشی را منتشر کرد که قانونی بودن دارایی های مجازی را ارزیابی کرده و ویژگی های حقوق کیفری این دارایی های دیجیتال را تحلیل می کرد. این گزارش بیان می کند که دارایی های دیجیتال به عنوان دارایی قانونی واجد شرایط هستند و توسط قانون محافظت می شوند.

این لحظه از تاریخ را حفظ کنید و با جمع آوری این مقاله به عنوان NFT حمایت خود را از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری نشان دهید.

مجله: DeFi با تست استرس روبرو می شود، وزارت دادگستری از اعدام در صرافی ارز دیجیتال هنگ کنگ بایننس: Hodler’s Digest، 30 ژوئیه تا 30 آگوست 5 می ترسد.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا