🚨 اخبار ارز دیجیتال

جنسلر می گوید بیت کوین پیشرو در بازار باج افزار است

فهرست

  • بررسی نظارتی و حمایت از سرمایه گذار
  • چالش های ارزهای دیجیتال

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نظرات خود را در مورد بازار ارزهای دیجیتال در مصاحبه اخیر با CNBC به اشتراک گذاشت. او بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران در صنعتی که از آن به عنوان “آلوده از تقلب و دستکاری” یاد کرد، تاکید کرد.

اظهارات جنسلر در زمانی بیان می شود که بیت کوین از ۵۰۰۰۰ دلار عبور کرده است و بحث هایی را در مورد مشروعیت و ثبات ارزهای دیجیتال برانگیخته است.

علیرغم موضع خنثی SEC در مورد ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، مشاهدات Gensler سوالات مهمی را در مورد خطرات اساسی و چارچوب نظارتی لازم برای محافظت از سرمایه گذاران ایجاد می کند.

بررسی نظارتی و حمایت از سرمایه گذار

جنسلر بر تمرکز کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر حمایت از سرمایه‌گذاران تأکید کرد و به‌طور مشابهی بین بیت‌کوین و کالاهای سنتی مانند طلا و نقره ترسیم کرد. تایید محصولات قابل معامله در مبادلات (ETP) مرتبط با بیت کوین به معنای تایید خود ارز دیجیتال نیست، بلکه راهی برای تسهیل تجارت آن در یک چارچوب تنظیم شده است.

اما لحن محتاطانه جنسلر بر نگرانی گسترده تر در مورد احتمال تقلب و دستکاری در بازار ارزهای دیجیتال تاکید می کند. ماموریت SEC برای ارائه “افشای کامل، منصفانه و دقیق” به عموم مردم آمریکا به ویژه در محیطی که به سرعت در حال تحول است که در آن بسیاری از دارایی های دیجیتال خارج از قوانین اوراق بهادار و کالاها عمل می کنند، چالش برانگیز است.

چالش های ارزهای دیجیتال

در این سخنرانی همچنین به استفاده از بیت کوین در فعالیت های غیرقانونی اشاره شد و جنسلر به اهمیت بیت کوین در بازار باج افزار اشاره کرد.

این جنبه از استفاده از ارزهای دیجیتال به شدت با ارزهای سنتی که توسط بانک‌های مرکزی حمایت می‌شوند و به طور گسترده در معاملات اقتصادی قانونی استفاده می‌شوند، در تضاد است.

این نشان دهنده چالش های منحصر به فرد ادغام ارزهای دیجیتال در سیستم مالی اصلی است.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا