🚨 اخبار ارز دیجیتال

دانشمند برتر برکلی می گوید بیت کوین هدر است

فهرست

  • هزینه زیست محیطی ارز دیجیتال
  • جوامع محلی بیشترین بار را تحمل می کنند

دانشمند ارشد زمین برکلی، دکتر. رابرت روهد در یک سری پست اخیر گفت: انتقاد کرد توجه به اثرات محلی جدی عملیات استخراج بیت کوین، مانند آلودگی صوتی مداوم، به دلیل مصرف بیش از حد انرژی بیت کوین در مقیاس جهانی، جلب شده است.

دکتر D.، فیزیکدان و تحلیلگر داده معتبر که بر تغییرات آب و هوا، مسائل کیفیت هوا و گرم شدن کره زمین تمرکز دارد. Rohde به پیامدهای زیست محیطی و اجتماعی فرآیندهای زیربنایی ارز دیجیتال اشاره کرد.

هزینه زیست محیطی ارز دیجیتال

مصرف انرژی بیت کوین مدت هاست که موضوع بحث بین دوستداران محیط زیست و کارشناسان صنعت بوده است. این ارز دیجیتال بر روی یک سیستم «اثبات کار» عمل می‌کند که نیازمند تلاش‌های محاسباتی گسترده از سوی ماینرهای جهانی برای حفظ یکپارچگی شبکه و پردازش تراکنش‌ها است.

اگرچه این سیستم ایمن است، اما مقادیر زیادی برق مصرف می کند، بنابراین به انتشار کربن و تشدید تغییرات آب و هوایی کمک می کند.

دکتر. کار Rohde، که همچنین شامل مطالعاتی در مورد گرمایش جهانی و آلودگی هوا است، فوریت پرداختن به چنین اثرات زیست محیطی را نشان می دهد.

تحقیقات او در برکلی زمین بینش های جامعی در مورد روندهای آب و هوایی ارائه کرده است و نگرانی ها را در مورد شیوه های ناپایدار در صنایع مختلف تقویت می کند.

جوامع محلی بیشترین بار را تحمل می کنند

در مکان‌هایی مانند گرنبری، تگزاس، پیامدهای استخراج بیت‌کوین فراتر از تخریب محیط‌زیست و اختلالات ملموس در زندگی روزمره ساکنان است. آلودگی صوتی ناشی از تاسیسات استخراج بیت کوین که در ۲۴ ساعت شبانه روز کار می کنند باعث ناراحتی جدی در بین جوامع محلی شده است.

گزارش‌های Granbury سناریویی را به تصویر می‌کشند که در آن صدای بی‌وقفه شبیه به پروازهای مداوم جت است که منجر به اختلالات خواب، مشکلات سلامتی و کاهش حیات وحش محلی می‌شود.

اگرچه بهبود ارزش بازار بیت کوین به گسترش عملیات استخراج منجر شده است، اما افزایش مصرف انرژی و کمبودهای محلی متعاقب آن، سؤالات مهمی را در مورد پایداری بلندمدت و مسئولیت اجتماعی حفظ چنین شیوه‌های انرژی بر برمی‌انگیزد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا