اخبار ارز دیجیتال

“بیت کوین یک رمز قمار است و ارزش ذاتی ندارد.” – وارن بافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک نوجوان 90 ساله گفت که در مقایسه بیت کوین با رولت، رزروهای ورزشی و نامه های زنجیره ای “انفجار قمار” رخ داده است.

وارن بافت در 12 آوریل در مصاحبه دیگری با CNBC با Squawk Box، نقش آشنای خود را به عنوان یک راهبر قطار FUD دوباره ایفا کرد.

این سرمایه دار در توضیح بازار ارزهای دیجیتال به CNBC گفت: “ما یک انفجار قمار داشته ایم.”

این نشان‌دهنده ملایم‌تر شدن موضع تاریخی بافت در مورد بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال است. در طول سال‌ها، او عادت کرده بود با برخی از بحث‌برانگیزترین نقل‌قول‌های مصاحبه‌های قبلی CNBC، از کریپتو کم حرف بزند.

در مصاحبه با Squawk Box در سال 2014، او به دن گیلبرت، بنیانگذار Quicken Loans گفت که بیت کوین یک سراب است و گفت: “این ایده که بیت کوین ارزش ذاتی زیادی دارد فقط یک شوخی است.”

بافت در مصاحبه دیگری با CNBC در سال 2014 به حدس و گمان هایی در مورد طول عمر بیت کوین پرداخت و اظهار داشت: “من تعجب نمی کنم اگر بیت کوین تا 10 یا 20 سال دیگر وجود نداشته باشد.” در آن زمان او همچنین گفت که بیت کوین را نمی توان یک ارز در نظر گرفت زیرا «لزوماً بر اساس ارزش دلار است».

مربوط: بافت به حمله بیت کوین پاسخ داد و مدعی شد که بیت کوین چیزی نمی آفریند

معروف ترین نقل قول بافت در مورد ارزهای دیجیتال در مصاحبه ای در ژانویه 2018 بود که در آن چارلی مانگر، معاون برکشایر هاتاوی، ادعای قبلی خود مبنی بر اینکه بیت کوین “سم موش” است، “احتمالاً مربع سم موش” نامید، چیزی که من بر آن تاکید کردم.

این ما را به آخرین مصاحبه وی با CNBC می رساند که در آن به نظر می رسد لحن بافت تا حدودی تغییر کرده است.

وقتی از او پرسیده شد که چه زمانی بیت کوین “نشان می دهد که فقط زهر موش مربع نیست” […] اما کی مشخص می شود که مهم نیست؟

پیش‌بینی می‌کند که چه زمانی حدس و گمان به پایان می‌رسد، چه زمانی غریزه قمار خواهد مرد.»

سپس میلیاردر پاسخ خود را به یک ریف کوتاه از نامه های زنجیره ای پستی حلزون تغییر داد. فکر کردم چرا باید نامه زنجیره ای بفرستم در حالی که خودم می توانم نامه زنجیره ای را شروع کنم.

بافت در نهایت به قیاس قمار خود بازگشت و استدلال کرد که کاربران بیت کوین اساساً با درآمد خود قمار می کنند. خانه “

سابقه کسب و کار میلیاردرها ممکن است طولانی و پر سابقه باشد، اما گروه سرمایه گذاری برکشایر هاتاوی خود بافت از زیان های مربوط به بحران بانکی اخیر مصون نبود.

همانطور که مارسل پچمن از کوین تلگراف در ماه مارس نوشت، “قیمت بیت کوین در شش ماه منتهی به 17 مارس 31.5٪ افزایش یافت، در حالی که سهام برکشایر 5.8٪ افزایش یافت.” در همین حال، به اصطلاح “سم موش” در حال پیشی گرفتن از … شرکت مدیریت مالی خودش است. ”نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا