اخبار ارز دیجیتال

سازمان‌دهنده مسابقه لایتنینگ می‌گوید بیت‌کوین پلتفرم بهتر وب۳ است

یک تورنمنت برای یافتن و حمایت از شرکت های جدید بیت کوین می تواند راهی برای جذب توسعه دهندگان برای عبور از اکوسیستم Web3 به بیت کوین باشد.

بازارهای نزولی برای ساخت شرکت های بیت کوین (BTC) هستند. حداقل، Legends of Lightning، مسابقه ای نه هفته ای از کسب و کارهای رقیب بیت کوین، این را نشان می دهد.

با ۷۳ پروژه که برای برنده شدن ۳ بیت کوین (۵۰۰۰۰ دلار) مبارزه می کنند، تورنمنت Come Hackathon بیش از ۶۵ رویداد را در سراسر جهان برگزار کرد. در این رقابت، استارت آپ های بیت کوین Lightsats و AgriMint برنده دو مسیر مسابقه جداگانه، پذیرش جهانی و ساختن برای آفریقا شدند.

این مسابقه که توسط استارتاپ بیت کوین Bolt Fun میزبانی شد، ۲۶۰ سازنده (سازندگان، توسعه دهندگان، استارتاپ ها و هکرها) از سراسر جهان را گرد هم آورد. جانز بهاری، یکی از بنیانگذاران Bolt Fun و بنیانگذار و مدیر عامل Peak Shift، از طریق Google Meet به کوین تلگراف گفت که این هکاتون بزرگترین هکاتون برای اقتصاد بیت کوین است.

ایده پشت این رقابت این بود که «سازندگان جدید را به اکوسیستم بیاوریم، بیت کوین و لایتنینگ را نوآوری کنیم، و به پروژه‌های جدید یا موجود کمک کنیم تا ایده‌ها و رویاها را به واقعیت تبدیل کنند».

هدف این رقابت ایجاد استعدادهای بیشتر در فضای بیت کوین است.منبع: توییتر

علاوه بر این، این رقابت فضای توسعه بیت کوین را به عنوان عرصه ای برای توسعه، بهینه سازی و آزمایش به روش هایی به نمایش می گذارد که سازندگان Web3 را شگفت زده می کند. ادوارد پرات، یکی از بنیانگذاران و طراح ارشد محصول Bolt Fun، گفت که تیم Bolt Fun با ایجاد شرکت و گسترش جامعه بیت کوین در حوزه های دیگر، بر پذیرش بیت کوین تمرکز دارد.

ماهیت آن این است که اکوسیستم بزرگی از توسعه‌دهندگان دیگر وجود دارد. ما می‌خواهیم نقشی در سوق دادن بیت‌کوین برای رقابت برای اشتراک‌گذاری ذهنی و توجه در لایه برنامه ایفا کنیم.»

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، بیت کوین توسعه دهندگان کمتری نسبت به اتریوم و پولکادوت دارد. بیت کوین تا حد زیادی بزرگترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال است، اما داده ها نشان می دهد که بیت کوین حوزه ای نیست که توسعه دهندگان و سازندگان در آن جمع شوند.

نموداری که توسعه دهندگان را بر اساس اکوسیستم کریپتو در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نشان می دهد. منبع: سرمایه برق

علیرغم اینکه پرات و بهاری تنها زیرساخت غیرمتمرکز بیت کوین را ارائه می دهند که ارزش ساختن آن را دارد، اکوسیستم وب ۳ شامل اتریوم (ETH)، سولانا (SOL)، پولکادوت و کاسموس یکی از معدود روش های ساخت بیت کوین است. نتیجه می گیرد که دور کردن علاقه و استعداد از فضا رقابت Legends of Lightning تلاشی برای اصلاح وضعیت و برجسته کردن غنا و عمق فرصت ها برای ساخت بیت کوین است.

سولانا هکاتون جوایز بزرگی را با بیش از ۳۵۰ پروژه برای صندوق گنج ۵ میلیون دلاری در تابستان امسال ارائه می دهد. در پاسخ، برنده The Legends of Lightning 3 BTC (50000 دلار) به یکی از ۷۳ پروژه رقیب اعطا کرد. این ۱/۱۰۰ مجموع جوایز است.

پرت ادامه داد: “این تفاوت بین اکوسیستم بیت کوین و سایر اکوسیستم ها مانند سولانا را نشان می دهد.” و برای توسعه دهندگان رقابت می کند.

«مطمئناً فعالیت زیادی وجود دارد. [in Bitcoin] با این حال، بیت کوین هنوز آنقدر اصالت ندیده است. ”

جالب اینجاست که برنده مسابقه Lightsats بر اساس ایده ای که در توییتی توسط کارآفرین بیت کوین براد میلز به اشتراک گذاشته شده است، پروژه ای ساخته است. این توییت یک واکنش زنجیره ای رعد و برق را برای ایجاد بیت کوین ایجاد کرد. طی چند هفته، Lightsats یک “پروژه Precoiner onramp” را ساخت، آن را به تیم در Bolt Fun ارسال کرد و برنده رقابت جهانی پذیرش شد.

پرت توضیح داد که یکی از راه‌های جذب افراد بیشتری برای پیوستن به بیت کوین و توسعه آن این است که با توسعه‌دهندگانی که در اکوسیستم‌های دیگر کار می‌کنند ارتباط برقرار کنیم. “ما می خواهیم افرادی را که در اطراف ارزهای دیجیتال و وب ۳ هستند هدف قرار دهیم.”

مطالب مرتبط: حامیان بیت کوین آگاهی بیت کوین را از طریق شبکه لایتنینگ افزایش می دهند

بهاری به شوخی گفت که ممکن است به طور طبیعی اتفاق بیفتد. با اشاره به موارد متعددی که بلاک چین Solana به سادگی از کار می افتد، “پلتفرم وب ۳ شما آفلاین است. بیت کوین این مشکل را برطرف می کند.”

تیم Legends of Lightning امیدوار است هر سال این رویداد را با جوایز بیشتر، شرکت کنندگان بیشتر و خلاقیت بیشتر تکرار کند. هدف دستیابی به ۱۰۰۰ شرکت کننده در سال آینده است. این یک جهش نسبت به موقعیت فعلی ما است.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا