اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین 30000 دلار نگه می دارد، اما برخی از معامله گران حرفه ای در مورد ادامه قیمت بیت کوین تردید دارند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله گران بیت کوین محتاطانه نسبت به دارایی های سنتی بیت کوین خوش بین هستند، اما هنوز هم برخی از چالش های کلان وجود دارد که باید مراقب آنها بود.

قیمت بیت کوین (BTC) سرانجام پس از اینکه نقاط اصلی قیمت در سطوح مقاومت به مدت 10 ماه ادامه یافت، از سطح 30000 دلار عبور کرد. گاوها مطمئن هستند که بازار نزولی رسما به پایان رسیده است، به خصوص با توجه به اینکه قیمت بیت کوین نسبت به سال گذشته 82 درصد افزایش یافته است.

نکته جالب دیگر این است که شاخص S&P 500 در 10 آوریل تنها 0.1% افزایش یافت، که تأیید می کند که بیت کوین پس از سقوط 1.2% نفت خام WTI از بازارهای سنتی جدا شده است. معامله گران بیت کوین ممکن است انتظار داشته باشند که سیاست نرخ بهره فدرال رزرو دیر یا زود معکوس شود.

ریسک رکود تورمی ممکن است پشت جداسازی باشد

با افزایش نرخ بهره، در حالی که سرمایه گذاری در اوراق قرضه جذاب تر می شود، مشاغل و خانواده ها با هزینه های اضافی برای تامین مالی مجدد بدهی خود مواجه می شوند. تغییر اخیر بانک مرکزی ایالات متحده از حرکت انقباضی خود به عنوان دارایی های ریسک صعودی تلقی می شود. اما ترس از رکود تورمی (دوره افزایش تورم و رشد منفی اقتصادی) بدترین سناریو برای بازارهای سهام خواهد بود.

معامله گران با درآمد ثابت شرط می بندند که فدرال رزرو یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد زیرا آخرین داده های اقتصادی نشان دهنده انعطاف پذیری متوسط ​​است. به عنوان مثال، نرخ بیکاری 3.5 درصدی ایالات متحده که در 7 آوریل اعلام شد، پایین ترین نرخ در نیم قرن اخیر است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازار خزانه داری ایالات متحده 76 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو در 29 آوریل معیار را 0.25 درصد افزایش دهد. عدم اطمینان در مورد تأثیر بحران بانکی بر این بخش نیز افزایش یافته است زیرا JPMorgan Chase، Wells Fargo و Citigroup قرار است نتایج سه ماهه اول خود را در روز جمعه گزارش دهند.

افزایش بیت کوین به بیش از 30000 دلار نشان دهنده تغییر درک سرمایه گذاران از بازار پرخطر به دارایی های دیجیتال کمیاب است که می توانند در دوره های فشارهای تورمی و رشد اقتصادی ضعیف سود ببرند این ممکن است اولین شواهدی باشد که نشان می دهد

پایداری افزایش به دو عامل کلیدی بستگی دارد. استفاده از اهرم بالا احتمال انحلال اجباری را در طول حرکت عادی قیمت و اینکه آیا معامله گران حرفه ای از محصولات آپشن برای تعیین پتانسیل نزولی بازار استفاده می کنند، افزایش می دهد.

معاملات آتی بیت کوین بهبود اندکی را نشان می دهد

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان پول بیشتری برای تأخیر در تسویه مطالبه می‌کنند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در یک بازار سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی 2 ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

معامله‌گران بیت‌کوین در هفته‌های اخیر محتاطانه عمل کرده‌اند و علی‌رغم شکست‌های اخیر 30000 دلار، تقاضا برای خریدهای بلند مدت اهرمی افزایش نیافته است. با این حال، حق بیمه های آتی بیت کوین از 3 درصد اخیر در 8 آوریل به 4.2 درصد امروز بهبود یافته است. این نشان می دهد که خریداران از اهرم بیش از حد استفاده نمی کنند و تقاضای معتبری در بازار نقدی معمولی وجود دارد که برای بازار سالم است.

معامله گران گزینه های بیت کوین خنثی می مانند

معامله گران همچنین باید بازار اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را خوشبین تر کرده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه‌ای است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می‌کنند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گری انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین را داشته باشد، اندیکاتور انحراف بیش از ۷ درصد خواهد بود و مرحله هیجان به سمت انحراف ۷- درصد می‌رود.

مربوط: با افزایش قیمت بیت کوین به بالاترین سطح 10 ماهه، شرط های بیت کوین سبز می شوند

بیت کوین 60 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas.ch

انحراف 25 درصدی در دلتای گزینه‌ها اکنون از تقاضای متعادل بین گزینه‌های خرید و فروش در 9 آوریل به تنها 4 درصد تخفیف روی خریدهای محافظ در 10 آوریل تغییر می‌کند. آستانه صعودی متوسط ​​7 درصد.

در اصل، گزینه‌های بیت‌کوین و بازار آتی نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای کمی مطمئن‌تر هستند، اما خیلی خوش‌بین نیستند. جدا شدن اولیه از بازارهای سنتی امیدوارکننده به نظر می‌رسد، زیرا نشان‌دهنده اطمینان برای کسب سود است و بر باور معامله‌گران تاکید می‌کند که فدرال رزرو نمی‌تواند آن را حفظ کند. افزایش نرخ ها دیگر

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا