🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین ۲۸۰۰۰ دلار خرید نقطه ای دارد، اما موسسات همچنان در حال فروش هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین همچنان حرکت صعودی را نشان می دهد، اما کمبود خریداران نهنگ و فروش نهادی تهدیدی برای کاهش روند صعودی فعلی است.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از تطابق داده های تورم ایالات متحده با انتظارات بازار، از بالاترین رقم فوریه ۲۰۲۳ یعنی ۲۵۲۰۰ دلار افزایش یافته است. تأثیر بالقوه سیستم بانکی جهانی، سرمایه‌گذاری بیت‌کوین را به‌عنوان یک وسیله پوشش‌دهی جهانی غیرهمبسته در ماه مارس بیشتر تشویق کرد. همبستگی بین طلا و بیت کوین از ابتدای ماه جاری افزایش یافته است.

ضریب همبستگی بین BTC و طلا.منبع: Trading View

با این حال، سرمایه گذاران نهادی فروشندگان خالص بیت کوین در سال ۲۰۲۳ هستند و یک پرچم قرمز تعیین می کنند. نهنگ های بیت کوین که بین ۱۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین دارند در رالی فعلی شرکت نمی کنند. به نظر می رسد که سرمایه گذاران فردی محرک اصلی روند صعودی باشند. واگرایی بین نهنگ ها و سرمایه گذاری های خرده فروشی می تواند باعث کاهش کوتاه مدت قیمت بیت کوین شود.

تحلیلگران می گویند موسسات اجباری فروشنده بیت کوین هستند

داده‌های جریان دارایی‌های کریپتو سازمانی CoinShares بزرگترین فروش دو هفته‌ای صندوق‌های سرمایه‌گذاری از ۶ مارس را گزارش کرد. جریان های خروجی جریان های ورودی مثبت را در سال جاری حذف کرد و جریان خالص سال تا به امروز را منفی ۱۷۷ میلیون دلار کرد.

داده‌های CoinShares سبد سرمایه‌گذاران نهادی جهانی را با دارایی‌های دیجیتالی مانند Grayscale، Coinshares XBT، ۲۱Shares، Purpose و ۳iQ دنبال می‌کند.

جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات CoinShares، در این گزارش گفت که این جریان “می تواند تا حدودی ناشی از نیاز به نقدینگی در طول این بحران بانکی باشد و ما انتظار داریم سال ۲۰۲۰ سال سال باشد.” وضعیت مشابهی مشاهده شد. در ماه مارس، زمانی که وحشت کووید برای اولین بار به بازار آمد.

جریان نهادی دارایی های رمزنگاری شدهمنبع: CoinShares

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Santiment به کوین تلگراف گفت: “در حال حاضر شاهد هیچ فروش بزرگی از نهنگ نیستیم. آدرس های بیت کوین که بین ۱۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین نگهداری می شوند، اساساً ثابت بودند.”

دلگرم کننده است که نهنگ ها سعی در فروش رالی فعلی ندارند. اما با ادامه افزایش قیمت ها، خریداران نهنگ باید به این باند بپیوندند. در غیر این صورت تجمع می تواند به سرعت محو شود.

علاوه بر این، رویدادهای اخیر کاهش پیوند USDC و افزایش مقررات استیبل کوین BUSD ممکن است باعث خروج نهنگ های جزئی از استیبل کوین شده باشد. Santiment گزارش می دهد که “آدرس های دارای استیبل کوین بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰ میلیون دلار اندکی کاهش یافته است، اما نه به طور قابل توجهی.”

جریان استیبل کوین ها به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از نظر قیمت مثبت است. با این حال، تبدیل مقیاس بزرگ استیبل کوین ها به دلار، قدرت خرید بازار را تضعیف می کند. فقدان اضافات به ذخایر BTC نهنگ نشان می دهد که این جریان بیشتر نماینده وضعیت دوم است.

دارایی نهنگ بیت کوین و استیبل کوین.منبع: Santimento

یکی دیگر از سهامداران مهم در اقتصاد بیت کوین، استخراج کنندگان بیت کوین هستند. دارایی های بیت کوین آدرس های ماینر تک هاپ که نمایانگر حساب های بیت کوین هستند که از استخرهای ماینینگ سکه دریافت می کنند، از ابتدای سال ۲۰۲۳ به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

برخی از ماینرها زمانی که قیمت بیت کوین برای اولین بار در ۱۴ مارس از ۲۵۰۰۰ دلار عبور کرد و یک هفته بعد به ۲۸۰۰۰ دلار رسید، سود ثبت کردند. با این حال، کل دارایی ها در سال ۲۰۲۳ همچنان در روند صعودی قرار دارند.

داشتن آدرس ماینر تک هاپ.منبع: Coinmetrics

سرمایه گذاران خرده بورس نقطه ای قیمت ها را افزایش می دهند

تا کنون، خریدهای نقدی توسط سرمایه گذاران خرد احتمالاً به افزایش رشد کمک می کند. ویل کلمنته، تحلیلگر مستقل زنجیره‌ای و یکی از بنیان‌گذاران Reflexivity Research، گفت: زمزمه کرد روند صعودی «به نظر می‌رسد که اساساً مبتنی بر نقطه‌ای است» که حجم سود معوق قراردادهای آتی بیت کوین و نرخ تأمین مالی قراردادهای دائمی را کاهش داده است.

نگهداری آدرس های بیت کوین زیر ۱۰ بیت کوین همچنان به رکورد بالایی می رسد. توزیع بین دست‌های کوچک اعتباری به «استدلال علیه بیت‌کوین در مورد تمرکز عرضه» در میان چند دارنده بزرگ می‌افزاید.

مرتبط: هلدینگ بیت کوین: کسب ۸۸.۵ درصد سود روزانه

با این حال، سرمایه گذاران خرد سابقه ضعیفی در زمان ورود و خروج از بازار دارند. به این ترتیب، مشارکت سرمایه گذار نهنگ برای اعتبار رالی فعلی بسیار مهم است.

از لحاظ فنی، جفت BTC/USD در بازه زمانی روزانه قوی به نظر می‌رسد و از شکست مثبت و الگوی گوه‌ای گسترده‌تر عمل می‌کند. خریداران در حال حاضر با مقاومت سطوح شکست در ژوئن ۲۰۲۲ از ۲۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار مواجه هستند.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

از سوی دیگر، داده‌های آتی CME احتمال عقب نشینی با دو شکاف پر نشده را به سمت ۲۶۵۰۰ دلار و ۱۹۵۰۰ دلار افزایش می‌دهد. اسپرد قیمت در نمودار آتی CME در طول تعطیلات و آخر هفته های ایالات متحده شکل می گیرد که معاملات فیزیکی بیت کوین در صرافی ها باعث تفاوت بین قیمت های بسته شدن و باز شدن CME می شود.

به طور معمول، شکاف های CME با اقدام قیمت به سمت بسته شدن CME و به دنبال افزایش بازار آتی پر می شود.تاجر کهنه کار پیتر برانت توصیه کرد یک موقعیت کوتاه BTC بر اساس شکاف باز کنید.

سرمایه گذاران پیچیده تر ممکن است منتظر نشست سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در ۲۲ مارس قبل از باز کردن پوزیشن های نوسانی باشند. اعلام نرخ سیاستی فدرال رزرو می تواند به عنوان یک محرک قدرتمند بازار عمل کند و باعث نوسانات عمده بازار شود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا