اخبار ارز دیجیتال

هشریت بیت کوین پس از انجماد گسترده که ماینرها را تعطیل کرد، بهبود یافت

هش ریت شبکه بیت کوین پس از یک افت کوتاه ۳۸ درصدی از اوج هفتگی ۲۷۶.۴۰ EH/s به ۱۷۰.۶۰ EH/s به ۲۴۱.۲۹ EH/s بازگشت.

هش‌ریت شبکه بیت‌کوین پس از چند روز دمای زیر صفر در سراسر ایالات متحده که شبکه برق این کشور را تحت فشار قرار داده و باعث کاهش موقت در هش ریت شده است، دوباره به سطح عادی بازگشته است.

در روزهای منتهی به کریسمس، دمای هوای سرد در سراسر ایالات متحده را فرا گرفت، میلیون ها نفر را برق گرفت و حداقل ۲۸ نفر را گرفت.

بر اساس گزارش ها، ماینرهای بیت کوین در تگزاس که بخش قابل توجهی از هش ریت این کشور را تشکیل می دهند، به طور داوطلبانه عملیات خود را کاهش داده اند تا برق را به شبکه بازگردانند تا ساکنان بتوانند خانه های خود را گرم کنند.

به نظر می رسد این آشفتگی باعث کاهش هش بیت بیت کوین شده است. معمولاً بین ۲۲۵ تا ۳۰۰ اگزهاش در ثانیه (EH/s) حرکت می‌کند. این در ۲۵ دسامبر به ۱۷۰.۶۰ EH/s کاهش یافت.

با این حال، طبق داده‌های محاسبه‌گر هش‌ریت CoinWarz، از ۲۶ دسامبر، هش ریت به ۲۴۱.۲۹ EH/s بازگشته است.

هش بیت بیت کوین با اندازه گیری تعداد هش های تولید شده توسط ماینرهای بیت کوین در تلاش برای حل بلوک بعدی محاسبه می شود. هنگام ارزیابی امنیت شبکه بیت کوین، این یک معیار کلیدی در نظر گرفته می شود.

اتفاقات اخیر جنجال به پا کرده است بیانیه جان استفانوپ، بنیانگذار FutureBit، پیشنهاد کرد که کاهش هش ریت به دلیل خاموش شدن همزمان تعدادی از «معادن بسیار متمرکز» در تگزاس است.

او گفت: “این واقعیت باقی می ماند که برخی از معادن بزرگ در تگزاس ۳۳ درصد بر کل شبکه تأثیر دارند… همه تراکنش ها اکنون ۳۰ درصد هستند زیرا هش ریت به اندازه کافی غیرمتمرکز نیست. دیر تأیید شده است.”

استفانوپ افزود: «اگر هش‌ریت به‌جای ده‌ها معدن بزرگ، توسط ده‌ها میلیون ماینر کوچک در سراسر جهان به‌طور مساوی توزیع می‌شد، این رویداد حتی در شبکه ثبت نمی‌شد.»

با این حال، دان هلد، گاو بیت کوین، برداشت استفانوپ از این رویداد را رد کرد. ادعا کردن الگوهای آب و هوا به معنای مالکیت یا مدیریت متمرکز نیست.

بر اساس شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج، ایالات متحده ۳۷.۸۴ درصد از میانگین سهم هش‌ریت ماهانه را به خود اختصاص داده است. نیویورک، کنتاکی، جورجیا و تگزاس، چهار ایالت محبوب استخراج بیت کوین در ایالات متحده، همگی در طوفان های زمستانی دچار قطع برق شدند.

با این حال، دنیس پورتر، مدیر عامل گروه حمایت از استخراج بیت کوین Satoshi Action Fund، در ۲۵ دسامبر به ۱۲۷۴۰۰ دنبال کننده توییتر خود گفت که شرایط بد آب و هوا، به ویژه در تگزاس، باعث شده است که هش بیت کوین در ایالات متحده به ۳۰ درصد کاهش یابد. درصد آفلاین شد. در حالی که شبکه “کاملاً فعال باقی می ماند.”

برق ارزان قیمت و قوانین استخراج مطلوب در تگزاس باعث رونق استخراج بیت کوین در تگزاس در ماه های اخیر شده است و اکنون میزبان برخی از بزرگترین شرکت های استخراج در جهان است.

برخی از Riot Blockchain، Argo، Bitdeer، Argo، Compute North، Genesis Digital Assets و Core Scientific اخیراً توانستند از یک وام ورشکستگی ۳۷.۴ میلیون دلاری جان سالم به در ببرند.

مربوط: «زمین بسیار کمتری برای چرخش» – چرا وایت راک استخراج خارج از شبکه را در تگزاس تأسیس کرد

اما رویدادهای آب و هوایی اخیر تنها به لیست دردسرهای شرکت های استخراج بیت کوین اضافه شده است.

بر اساس داده‌های اخیر، بازار نزولی شرکت‌های استخراج بیت‌کوین را با ۴ میلیارد دلار بدهی گرفتار کرده است.

تعدادی از شرکت‌های معدنی برجسته مستقر در ایالات متحده نیز در ماه‌های اخیر اعلام ورشکستگی کرده‌اند، در حالی که بسیاری دیگر با نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام تقریباً غیرقابل عبور مواجه هستند که نیاز به بازسازی فوری دارد. این در حال نزدیک‌تر شدن است.

این رویداد غم انگیز آب و هوا تا کنون بر قیمت بیت کوین (BTC) تأثیری نداشته است، در حال حاضر ۱۶۸۲۶ دلار است که تنها ۰.۲۷ در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا