اخبار ارز دیجیتال

هش بیت بیت کوین به نقطه عطف جدیدی می رسد زیرا ماینرها در پایین ترین سطح یک سال گذشته باقی می مانند

علیرغم افزایش چشمگیر نرخ هش، داده ها نشان می دهد که ذخایر بیت کوین استخراج کننده بیت کوین در پایین ترین سطح خود از دسامبر 2021 است.

بیت کوین (BTC) رکوردهای جدیدی را در فعالیت های شبکه مشاهده می کند زیرا نوسانات قیمت بیت کوین را به بالاترین حد 5 ماهه سوق می دهد.

داده های منابع از جمله MiningPoolStats تایید می کند که نرخ هش بیت کوین در 26 ژانویه به بالاترین حد خود رسیده است.

نرخ هش از آستانه 300 EH/s فراتر می رود

در مثال دیگری از بازیابی برقی بیت کوین از مشکلات پس از FTX، قدرت هش شبکه بیشتر از همیشه است.

طبق داده‌های خام MiningPoolStats، نرخ هش که ماینرها با آن قدرت پردازش شبکه اختصاصی خود را نشان می‌دهند، در حال حاضر 321 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است.

نمودار داده های خام نرخ هش بیت کوین (اسکرین شات). منبع: MiningPoolStats

این یک تخمین است و نمی‌توان آن را با دقت کامل اندازه‌گیری کرد، اما آخرین قرائت‌ها بسیار خوب هستند و هرگز از سطح 300 EH/s عبور نکرده‌اند.

شرکت معدنی Brains نیز همینطور. تایید شده است اعداد در فیدهای گزارش زنده

BTC.com و سایر ردیاب‌های بلاک چین تخمین‌های کمی پایین‌تر ارائه می‌دهند، هر دو حدود ۲۷۵ EH/s در روز. مورد دوم نشان می‌دهد که نرخ هش در 20 ژانویه به بالاترین حد خود یعنی 276.8 EH/s رسیده است.

نمودار نرخ هش بیت کوین (اسکرین شات).منبع: بلاک چین

آرشیو BTC مفسر محبوب: “اموال شما امن تر از همیشه است!” من نوشته ام این بخشی از واکنش توییتر به داده ها است که نشان می دهد احساسات در فضای بیت کوین در حال بهبود است.

نرخ هش یکی از مؤلفه‌های کلیدی امنیت بیت‌کوین است و کاهش‌های قابل توجه مشکل شبکه را افزایش می‌دهد و ماینرهای بیشتری را برای مشارکت جذب می‌کند.

در مبحث سختی، این قرار است به سطوحی برسد که قبل از این هفته دیده نشده بود و به نفع رقابت شدیدی که در بخش معدن وجود دارد.

طبق داده‌های BTC.com، تنظیم مجدد خودکار بعدی دشواری را با تخمینی ۲.۷۵ درصد به ۳۸.۶۲ تریلیون افزایش می‌دهد.

آخرین کالیبراسیون مجدد شاهد افزایش 10.26 درصدی بود که بزرگترین افزایش بیت کوین از اکتبر و تنها دومین افزایش دو رقمی آن از اواسط سال 2021 بود.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

معدنچیان فرصتی برای متعادل کردن کتاب‌ها دارند

با این حال، CoinLupin، یکی از مشارکت کنندگان CryptoQuant، یک پلت فرم داده روی زنجیره، وضعیت را تجزیه و تحلیل کرد و گفت که ماینرها همچنان ذخایر بیت کوین خود را می فروشند و در صورت معکوس شدن بازار، می توانند سرمایه خود را تقویت کنند. من به شما هشدار دادم.

مرتبط: بیت کوین با “خطر قابل توجهی” از سوی فدرال رزرو در سال 2023 مواجه است – لین آلدن

او در یک پست وبلاگی توضیح داد: “اکنون آنها برای اولین بار پس از مدت ها سودآوری خود را بهبود می بخشند و هزینه ماینینگ کمتر از قیمت بیت کوین است. اکنون به نظر می رسد که به عنوان فرصتی برای تامین پول نقد تلقی می شود.” که ذخایر «به سرعت در حال کاهش بودند».

“یک روز اصلاح قیمت ممکن است در بخشی اتفاق بیفتد که آنها پول نقد کافی داشته باشند و دوباره شروع به جمع آوری بیت کوین کنند. به طور مداوم در حال کاهش است.”

شاخص موقعیت های جزئی CryptoQuant که میزان خروج بیت کوین از کیف پول های ماینرها به صرافی ها را نسبت به میانگین متحرک یک ساله اندازه گیری می کند، از 14 ژانویه برداشت ها را افزایش داده است.

نمودار شاخص موقعیت جزئی بیت کوین. منبع: CryptoQuant

در حال حاضر، ماینرها دارای 1,837,138 بیت کوین ذخایر هستند که پایین ترین سطح از دسامبر 2021 است.

نمودار ذخایر کوچک بیت کوین منبع: CryptoQuant.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا