اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین وارد جنگ داخلی شد – بر سر “هنر”


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل Ordinals یک اقتصاد دیجیتال دایره ای ایجاد می کند که در آن دارایی ها از طریق بیت کوین قیمت گذاری، خرید و فروش می شوند.

در ایمیلی به تاریخ 17 ژانویه 1993، توسعه دهنده بیت کوین و مشارکت کننده اولیه هال فینی مفهوم “کارت دیجیتال رمزگذاری شده” را معرفی کرد که اکنون به عنوان یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) شناخته می شود.

فینی در آن زمان نوشت: «من کمی بیشتر در مورد ایده خرید و فروش پول نقد دیجیتال فکر کردم و متوجه شدم که چگونه آن را ارائه کنم. ما «کارت‌های معاملات ارز دیجیتال» را می‌خریم و می‌فروشیم.»

جالب ترین جزئیات ایمیل او در این واقعیت نهفته است که فینی قصد داشت با به اشتراک گذاشتن این ایده درک مفهوم پول دیجیتال را ارتقا دهد. چشم انداز او آنچه را که با رونق NFT در سال 2021 می بینیم، پیش بینی می کند. یک شبه، فضای کریپتو از تمرکز صرف بر غیرمتمرکز کردن امور مالی به غیرمتمرکز کردن هنر، بازی، سرگرمی و موارد دیگر تبدیل شده است.

ایمیل هال فینی در مورد “کارت های دیجیتال رمزگذاری شده”.

این روایت که زمانی تئوری و سخت مبارزه می‌شد، عملی و بخشی از فرهنگ روزمره میلیون‌ها نفر شده است که قبلاً هرگز به خرید یک ارز دیجیتال فکر نمی‌کردند. و با معرفی پروتکل Ordinals در اوایل سال 2023 شاهد ظهور چنین مواردی هستیم.

مربوط: قطعات بیت کوین می توانند با ارزش تر از بیت کوین های کامل باشند

با این حال، این حرکت مورد استقبال برخی از “نگهبانان چشم قرمز” قرار نمی گیرد.

جادوگر JPEG که جرقه جنگ داخلی بیت کوین را برانگیخت

در فوریه 2023، Taproot Wizards با استفاده از پروتکل Ordinals به موفقیت قابل توجهی دست یافت. آنها بزرگترین بلوک ثبت شده در تاریخ بیت کوین در آن زمان را تولید کردند که اندازه آن تقریباً به 4 مگابایت رسید.

اریک وال درباره بزرگترین بلاک تاریخ بیت کوین توییت کرد.منبع: توییتر

هدف آنها مشخص بود. این در مورد به چالش کشیدن هنجارهای موجود در اکوسیستم بیت کوین و پرورش یک ذهنیت تجربی و سرکش بود. بیش از 14 میلیون ثبت نام از زمان “Block Wizard” صورت گرفته است که یک اقتصاد دیجیتال دایره ای فوق العاده ایجاد کرده است که در آن دارایی ها از طریق بیت کوین (BTC) قیمت گذاری، خرید و فروش می شوند. (کتیبه محتوا را در ماهواره حک می کند و NFT را ایجاد می کند.)

Liberte، RareSat، Fraternite

برای نشان دادن سرعت سریع آزمایش در این اکوسیستم، معامله گران از Google Sheets برای خرید و فروش NFT های معمولی در ماه فوریه استفاده می کردند زیرا هیچ بازاری در دسترس نبود.

یک نفر در مصاحبه ای به من گفت: “ما آزمایش کنندگان پروتکل آزمایشی هستیم.

با این حال، تنها در عرض چند ماه، شرکت ها و پروژه های مطرحی وارد بازار شده اند تا چارچوبی برای این بازار فراهم کنند. در نتیجه، بازار اکنون بیش از 140000 کاربر منحصر به فرد با بیش از 220 میلیارد دلار حجم معاملات دارد.

و در آزمایشی که این علاقه را برانگیخت، یک داستان توجه عموم را به خود جلب کرده است. این یک ماهواره کمیاب است.

بسیاری از پروژه ها از این روایت برای نشان دادن کار خود استفاده می کنند. برای مثال، CTRL اولین پروژه ای بود که نامی را روی ساتوشی «نادر» حک کرد.

توییت CTRL در مورد حکاکی اولین “نادر” ساتوشی.منبع: توییتر

جیمسون ما به من گفت: “من فکر می کنم این تصویر نمادی از حرکت CTRL و نقطه عطف آن در زمان کشف نادر نشسته است.” “این حرکت متنوع، متواضع، سایفرپانک، با خون و انرژی تازه است. جایگزین هش کتیبه شده است، و پیام جنسیس بلاک ساتوشی ناکاموتو، جایی که همه چیز از آنجا شروع شد، در پرتو قدرت رئا، که نشسته است، روشن می شود. در مرکز: غیر خشونت آمیز، اما قاطعانه سرکش. همچنین وجود دارد.”

مربوط: ETF های بیت کوین: حتی بدتر از صرافی های مرکزی برای ارزهای دیجیتال

در حال حاضر تنها 8 صندلی کمیاب مشابه CTRL مورد استفاده در آثار هنری او کشف شده است. و یکی از آنها در حراجی به قیمت 600000 دلار فروخته شد. دیگری گاندی، بنیانگذار انجمن رئا ساتوشی است. او فاش کرد که RSS در حال حاضر بیش از 2.5 میلیون دلار با ارائه ویژگی های خاص ساتوشی برای بیش از 100 پروژه Ordinals درآمدزایی کرده است. تیم وی با هدف حفظ موقعیت خود به عنوان یک تامین کننده پیشرو در ماهواره های کمیاب در بازار، در حال حاضر بیش از 3 میلیارد دلار BTC در جستجوی جواهراتی که سبد فعلی آن را تشکیل می دهند، معامله کرده است.

چندین آزمایش دیگر وجود دارد که خون جدیدی را به اکوسیستم بیت کوین می آورد. موارد استفاده ترتیبی قابل توجهی که ارزش کاوش دارند عبارتند از BRC-20، بیت مپ و کتیبه های بازگشتی.

از فصل دوم بیت کوین چه انتظاری داریم؟

مهم است که Ordinals را به عنوان حرکتی که بسیار مکمل موفقیت بیت کوین است، بشناسیم. پیروزی یک اکوسیستم به یک راه حل منفرد بستگی ندارد، بلکه بیشتر به ترکیب عواملی بستگی دارد که به شکوفایی آن کمک می کند.

برخی موارد، مانند آرژانتین، در صورت لزوم پذیرش بیت کوین را هدایت می کند. برای دیگران، این از شیفتگی آنها به اصول اساسی بیت کوین ناشی می شود. پذیرش نهادی از طریق ETF ها بخش بزرگی از منحنی پذیرش است. علاوه بر این، ظهور برنامه‌های Ordinals سود مضاعفی را برای شبکه به ارمغان می‌آورد که هم پذیرش و هم تکامل زیرساخت‌های اکوسیستم را تسهیل می‌کند.

ما گفت: «انتظار اولیه من این است که بسیاری از پروژه‌ها با بیت کوین آزمایش کنند.» و افزود: «ثانیاً، با این علاقه جدید، استفاده از شبکه حتی گران‌تر خواهد شد.» مزرعه برنج. بنابراین بخشی از این فعالیت منطقی باید به لایه 2 برود. به عنوان مثال، بسیاری از سازندگان در حال حاضر در حال آزمایش معماری‌های جمع‌آوری روی بیت‌کوین هستند. “

ما در پایان گفت: «این مهم است که همیشه در میان هیاهوها به دنبال نوآوری، مواد و خلاقیت واقعی باشید و آنچه اهمیت دارد طرز فکر بومی بیت کوین است».

راگی تیلیر او مدیر ارشد بازرگانی Lumx Studios است، یک استودیوی Web3 که سرمایه گذاران آن شامل BTG Pactual Bank، بزرگترین بانک سرمایه گذاری آمریکای لاتین است. استودیو Lumx شکایت های قبلی Web3 را با کوکاکولا، AB InBev، Nestlé و Meta تنظیم کرده است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Lugui Tillier

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا