اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین، طلا و سقف بدهی – آیا باید تسلیم شوید؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله گران همچنان با احتیاط از بازار اجتناب می کنند زیرا رویدادهای ریسک متعدد هنوز در خط مقدم هستند، اما حاشیه بیت کوین و بازارهای آتی شروع به حمایت از شکست صعودی می کنند.

بیت کوین (BTC) در هفته گذشته تلاش می کرد تا از مقاومت 27500 دلاری خارج شود، اما بی نتیجه بود. یکی از دلایل محدود کردن صعودی بیت کوین، خطر نکول احتمالی بدهی ایالات متحده است زیرا دولت در تلاش برای تشویق کنگره برای تصویب سقف بدهی بالاتر است.

با این حال، برخی از تحلیلگران و سرمایه گذاران استدلال می کنند که تقابل سقف بدهی ایالات متحده فقط یک “نمایش” است زیرا پول اضافی در نهایت به بازار آسیب می رساند.

توجه کنید که چگونه MacroJack کمبود دیجیتال بیت کوین را به مرحله منطقی بعدی مرتبط می کند: فشار تورمی اضافی. اقدامات محرک یا افزایش سقف بدهی دولت ممکن است در ابتدا مثبت به نظر برسد زیرا به جلوگیری از نکول کمک می کند و فعالیت های اقتصادی را برای گسترش تشویق می کند. با این حال، افزایش پرداخت‌های بهره بدهی پیامدهای ناخواسته محدود کردن بودجه‌های آتی را دارد.

قیمت بیت کوین افزایش یافت، طلا به پایین ترین حد 45 روزه رسید

در حالی که بیت کوین به بالای 27000 دلار رسید، طلا از 15 تا 18 می 2.5 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح 45 روزه خود یعنی 1970 دلار رسید. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DYX)، معیار ارزها در سبد فارکس، در 18 می به بالاترین حد دو ماهه رسید، به این معنی که ارز ایالات متحده نسبت به همتایان جهانی خود تقویت شده است.

این داده ها نباید به عنوان رای اعتماد به توانایی دولت برای جلوگیری از تعطیلی دولت تفسیر شود، زیرا در صورت عدم پرداخت بدهی ایالات متحده، اقتصاد جهانی تحت تأثیر نامطلوب قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال، کشورهای عضو منطقه یورو دارای 1.54 تریلیون دلار خزانه داری آمریکا هستند، پس از آن ژاپن با 1.1 تریلیون دلار، چین با 860 میلیارد دلار و انگلیس با 668 میلیارد دلار قرار دارند.

داده های قوی اقتصاد کلان، انعطاف پذیری بازار سهام را توضیح می دهد

اقتصاد جهانی می‌تواند در ماه‌های آینده بدتر شود، اما داده‌های اقتصاد کلان اخیر تا حد زیادی مثبت بوده است، به طوری که S&P 500 به رشد اندک خود در ماه مه ادامه داد، تنها 13 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود.

به عنوان مثال، خرده فروشی چین در ماه آوریل 18.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت، در حالی که تولید ناخالص داخلی منطقه یورو (GDP) 1.3 درصد سال به سال در سه ماهه اول افزایش یافت. خرده فروشی ایالات متحده در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 0.5 درصد افزایش یافت که کمی کمتر از انتظارات بود، اما دور از یک شاخص رکود بود.

برای درک بهتر نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در محیط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقات بیت کوین بیندازیم.

حاشیه ها و آتی بیت کوین از حرکت صعودی پشتیبانی می کند

بازارهای مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض کنند تا از موقعیت خود استفاده کنند و به آنها بینشی از جایگاه معامله گران حرفه ای بدهد.

به عنوان مثال، OKX یک شاخص وام حاشیه بر اساس نسبت stablecoin/BTC ارائه می دهد. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهند. از طرف دیگر وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت اعتبار معامله گران OKX از 12 تا 17 می افزایش یافته است. چنین داده هایی با بهبود قیمت بیت کوین در این دوره سازگار است، اما اهمیتی ندارد زیرا نسبت اعتبار فعلی 31 نزدیک به میانگین 30 روزه است.

سرمایه‌گذاران همچنین باید شاخص بلندمدت به کوتاه معاملات آتی بیت‌کوین را تجزیه و تحلیل کنند تا عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای مارجین تأثیر گذاشته باشد، رد کنند. گاهی اوقات اختلافات روش شناختی بین مبادلات وجود دارد، بنابراین خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق زیر نظر داشته باشند.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: شیشه سکه

معامله‌گران حرفه‌ای اخیراً موقعیت‌های صعودی خود را به بالاترین سطح دو هفته‌ای افزایش داده‌اند، حتی اگر بیت‌کوین از 5 ماه مه 8 درصد سقوط کرده است، طبق شاخص Long/Short.

برای مثال، نسبت OKX از 1.08 در 12 می به 1.25 در 18 می افزایش یافت. در همین حال، در صرافی ارز دیجیتال Binance، نسبت بلند مدت به کوتاه مدت از 1.14 در 12 می به 1.25 امروز افزایش یافت.

مربوط: با نزدیک شدن به انقضای گزینه های BTC در روز جمعه، قیمت بیت کوین ممکن است به زیر 26000 دلار کاهش یابد.

تقاضای ضعیف از سوی فروشندگان کوتاه مدت و عدم وجود نشانه ای از اهرم بیش از حد توسط خریداران، گاوهای بیت کوین را در موقعیتی سودمند قرار می دهد. به عبارت دیگر، ساختار بازار بیت کوین صعودی است، بنابراین اگر بن بست سقف بدهی ایالات متحده ادامه یابد، احتمالاً به سمت 28000 دلار حرکت می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا